The Sword of Simón Bolivar (S01E02) (epizoda)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015, 46 min

Druhá epizoda úspěšně pokračovala v tom, co pilotní díl načal. Na rozdíl od USA se Kolumbie ukázala jako skutečná země plná příležitostí. Tvůrcům se zatím daří udržovat atmosféru, kterou na počátku vytvořili, napětí se dostavilo, akce byla brutální a já jsem se dobře bavil, takže jen tak dál. Trošku mi to kazil titulkomat, když mi nabídl jméno velitele skupiny M- 19 v podobě Ivan "Hrůza", ach jo, to snad není tak složité, při základních znalostech dějepisu, ne?(3.2.2018)

Ako to býva bežne po pilotoch, druhá časť nebýva tak dejovo pestrá. Narcos nieje výnimkou, takže sa veľký posun v deji nekoná ale aj tak mi druhá časť prišla o trošku lepšia. Vynechali sa zbytočné obkecávačky a viac sa sústredilo na rozsiahlu škálu postáv. Okrúhli stôl pri ktorom sedeli všetci významný bossovia drog bola top scénka tejto časti, ináč to bolo zase plné drog, prostitútok, narkomanov, zabíjania a tak. Znie to drsne ale viac menej ide o oddychovku.(15.3.2016)

Samozřejmě po pilotovi trochu slabší díl. To ale nevadí, určitě to nabere zase parádní tempo jako první díl. Zatím se mi to fakt hodně líbí a Wagner Moura je opravdu povedený herec.(7.11.2017)

Druhý díl je o 10 minut kratší a po luxusním úvodu i o malý kousek slabší. Člověk se seznámí s menší kolumbijskou partyzánskou organizací a v podstatě prostřednictvím nich pochopí, že není rozumné jít na steč s lidmi, kteří mají hodně peněz a spolupracují s Pablem Escobarem. Wagner Moura působí v jeho roli naprosto skvěle a charismaticky. Obvykle seriálům pár dílů trvá, než se roztočí všechna kolečka a věci se dají do pohybu. V případě tohoto seriálu k tomu stačil díl jediný.(7.2.2016)

Wagner Moura se pro roli Pabla Escobara jakoby narodil.(23.1.2017)