Pablo Escobar se rozhodl přenechat byznys s kokainem Gustavovi a nyní chce prorazit v politice. Escobar ví, že si většinu lidí v Kolumbii může koupit, ale co když se mu někdo rozhodne postavit...? Na konci minulého dílu našel Murphy ve svém bytě utýranou kočku svojí ženy. Murphymu došlo, že jde o výhružku od narkobaronů, kteří si o něm vše zjistili, když byl několik hodin zadržován na letišti, kde si okopírovali jeho pas. Peňa a Murphy začali vyšetřovat, kdo podplatil muže na letišti a díky výslechům se dostali ke jménu Poison, což je dealer pracující pro Escobara. Peňa a Murphy mají k dispozici odposlech, na základě kterého vědí, že se Poison chystá do Bogoty. Dvojice si myslí, že tam Poison veze drogy, ale Poison veze do Bogoty miliony dolarů jako úplatek od Escobara jedné politické straně. Poison je skoro chycen, ale Escobara na poslední chvíli varuje někdo z policie. Peňovi a Murphymu tedy jejich plán nakonec nevyšel. Ti dva se ale nevzdávají a jsou rozhodnutí dokázat, že Escobar je narkobaron. Peňovi se dokonce líbí nápad, aby mu to dokázali až ve chvíli, kdy vyhraje volby. Escobar se rozhodl prorazit v politice a pomoct mu s tím má jeho milenka Valerie, která je moderátorkou v televizi. Escobar s pomocí Valerie našel politickou stranu, která ho podpoří, pokud jim dost zaplatí. Strana se ale na oplátku nesmí ptát, kde Escobar přišel ke všem svým penězům. Strana se za Escobara přimluvila i u ministra spravedlnosti Lary, který se nakonec nechal uplatit. Escobar se tedy stal náhradníkem za jednoho kandidáta, ale všem bylo jasné, že pokud tento muž vyhraje, okamžitě odstoupí a Escobar zaujme jeho místo. Lidé si Escobara při jeho projevech zcela zamilovali a začali mu říkat „kolumbijský Robin Hood“. Když nakonec došlo k volbám, Escobarův člověk skutečně vyhrál a hned po vítězství odstoupil. Escobar se tedy oficiálně ujal jeho funkce a stal se kongresmanem Kolumbie. Escobarovi se tak splnil velký sen. V tomto díle se mu navíc narodila dcera. Escobarova žena moc dobře ví, že Escobar spí s Valerií a těsně před porodem mu řekla, že očekává, že ji po volbách přestane s Valerií ponižovat. Escobar se po výhře ve volbách těšil na to, jak změní svoji zemi, ale to netušil, že Murphy a Peňa přesvědčili ministra spravedlnosti Laru, aby v kongresu promluvil o podplácení a také o tom, kde Escobar přišel ke všem svým penězům. Peňa a Murphy získali jako důkaz proti Escobarovi fotografii ze zatčení kvůli pašování drog. Escobar byl tehdy zrazen Švábem a zatčení bral jako vtip, ale ten úsměv z fotografie se mu nyní velmi ošklivě vrátil. Lara fotografii v kongresu ukázal a skutečně se před všemi přiznal se k tomu, že vzal úplatek. Lara poprosil o odpuštění a zároveň požádal Escobara, aby kongres opustil, protože jeho peníze jsou z obchodu s drogami. Escobar kongres opustil a evidentně je velmi zklamaný a naštvaný. Escobar se rozhodl proti obvinění od Lary bojovat a kolumbijská vláda spolu s Murphym se začala obávat o bezpečnost Lary, takže se z něj stal velvyslanec v Československu, ale odletět neměl hned. Murphy tedy dal Larovi neprůstřelnou vestu, ale Lara ji nenosil a na cestě na letiště byl zastřelen. Escobar měl v tu chvíli projev o tom, že jako kongresman odstupuje, ale rozhodně ne v tichosti. Escobar v tomto projevu nazval Laru lhářem. (TV Prima)

Sany33

Príbeh: Pablo začal mať politické ambície. Nanešťastie natrafil na neskorumpovaného ministra spravodlivosti alebo skôr nanešťastie minister spravodlivosti natrafil na Pabla. Každopádne táto ambícia pohla misky váh smerom k polícií, ktorá teraz mala dosť dôkazov na to aby Pabla mohla prenasledovať. Prevedenie: Tempo trocha poľavuje a venuje sa duelu Pablo vs Polícia, Pablo vs Politika a Pablo vs Ľud. Viem, že nie každá časť môže mať takú dynamiku ako predošlá ale tu mi celkom chýbala a bolo v nej dosť vaty. Ale aj tak vysoký nadštandard. 88% ()

Kaka

První drobnější škobrtnutí, resp. ztráta jinak precizně přesného tempa. Období, kdy Escobar začal kecat do politiky nebylo pro něj úplně nejšťastnější a plně se to odráží i v jeho filmové verzi. Hodně povídání, na úkor rytmu a nosného vypravování. ()

Frajer42

Celkem solidní díl o tom, kterak se Pablo rozhodl státi prezidentem, přičemž narazil ve vládě na osobu, pro naše končiny a poměry skoro až pohádkovou. Čestnost a oddanost při službě své vlasti, stála daného pána prostřílené bříško. Pablo v likvidaci nepohodlných soků nepolevil, ani když přibral nějaký ty otcovské povinnosti. Jeho manželka vyvrhla na svět jeho dcerku, což by mohlo být takové Pablovo slabší místečko. Detektiv už se v Kolumbii také zabydlel, tak uvidíme, copak se z toho všeho vyklube. ()

Necrotongue

Nejenže se tvůrcům stále daří udržovat kvalitní atmosféru, ale z každé další epizody se vždy dozvím něco nového o jihoamerické zemi neomezených možností, což mě následně donutí, abych si co možná nejrychleji doplnil chybějící informace. Pokud mě seriál dokáže takto ovlivnit, musím hodnotit plnou palbou. ()

ALIENka_

Tenhle seriál nemá chybu. Když už si myslíte, že všechno vyjde, tak se to posere. I když musím uznat, že na vyprávění příběhu jsem si musela zvyknout, teď mi přijde úžasný a originální. Jede se dál. :D ()

JohnMiller

Táto epizóda sa zamerala na Pabla, ktorý sa za každú cenu chcel dostať do parlamentu, čo sa mu aj podarilo, na moment. Páčilo sa mi na tom to, že celý svet, každý videl tú absurdnosť, že do politiky sa hrnie najväčší drogový boss sveta a nikto nemohol prakticky pohnúť ani prstom. Keď sa však problémy začali riešiť a on musel odstúpiť, očividne ho to tak troška nahnevalo, takže predpokladám, že ďalšie časti budú oveľa krvavejšie. A to nehovorím, že táto nebola. ()

Wiikii

--- SPOILER --- Kdo byl Rodriguez Lara ? Kolumbíjský politik co byl jednu dobu i velvyslanec ČSR, ale hlavně velký bojovník proti drogovému business, bohužel jak už to bývá vyhrává moc a síla. .. Také zjistíme kdo byl Kiki Camarena (DEA, Guadalaiský kartel, brutálně umučen načeš následovalo hromadné zatýkání) ... A hlavně, Pablo Emilio Escobar Gaviria byl krátce politikem, ale díky Larovi musel z této cesty k postu prezidenta odstoupit.... ()

A.Fish

To kecání vypravěče mi přijde strašně otravné a při sledování příběhu ruší. Nevím proč se seriál nezaměřuje pouze na příběh samotný. Pomalu každý Escobarův krok je okecáván a uváděn do kontextu. Opravdu doufám, že se seriál nějak víc rozjede. ()

Loki_Six

"Pablo held most of his campaign rallies in the poorest neighborhoods of his electoral district. He placed himself on the side of the poor and the weak in the fight against the oligarchs, "The Men of Always." And just like any politician, he made plenty of promises. Only difference was Pablo had the men and the money to back them up." ()

johnsnow

Síce sa tu veľmo kecá politická drístačka ale inak je to fajn diel, kde prekvapí, že ten ktorý zastavil Escobara na ceste do prezidentského kresla mal pôsobiť u "nás" A záver s tou mačkou je tiež prdel. ()

K1NGSLAYER

Tady začíná pěkně přituhovat. Jistý muž překazil Pablovi jeho sen stát se prezidentem a taky za to nemile zaplatil. Opravdu se mi to líbí a docela nechápu, jak mohl mít Pablo každého koupeného. Nejlepší byla scéna kdy si koupil před schůzí v kongresu kravatu, to mě vážně dostalo. Další díly budou rozhodně ještě zajímavější a plně tomu věřím. ()