Lidé už vědí, že Escobarovo vězení La Catedral je jen hloupý vtip a chtějí ho vidět za skutečnými mřížemi. Prezident proto na místo pošle armádu a Escobar se připravuje na střet... Peňa a Murphy předali v minulém díle tisku fotografie, které dokazují, že Escobar ve svém vězení nejspíš zabil dva svoje muže. Širokou veřejnost to samozřejmě pobouřilo, takže prezident Gaviria musí nějak jednat. Prezident se poradil se svými nejbližšími pracovníky, a nakonec k vězení poslal armádu, která měla Escobara zatknout a Escobar měl být převezen do skutečného vězení. Escobarovi mělo být sděleno, že je to pro jeho vlastí bezpečí a že zatímco bude v normálním vězení, vláda provede na La Catedral změny, které zvýší její zabezpečení. Escobarovi se armáda u bran La Catedral nelíbí, takže svoje muže ozbrojí a připravuje se na boj. Prezident na místo posílá i Sandovala, který je náměstkem ministra spravedlnosti a který má za úkol sdělit Escobarovi, proč bude převezen. Když Sandoval na místo dorazil, překvapilo ho, že je Escobar ještě stále v La Catedral, protože armáda měla nařízeno Escobara zajmout. Někdo Sandovala zradil a někdo z prezidentových nejbližších lidí nejspíš pro Escobara pracuje. Sandoval se tedy rozhodl jít do La Catedral a Escobara z vězení sám vyvést, ale Escobar samozřejmě Sandovalovi nic nevěří a z La Catedral odmítá odejít. Sandoval se nakonec stává rukojmím, což donutí prezidenta k tomu, aby nařídil útok na La Catedral. Sandoval je z vězení nakonec vyveden v pořádku, ale byl to velký risk. Escobar z vězení utekl. Než Escobar utekl, zavolal svojí ženě a o všem ji informoval. Tata a její tchýně tedy neotálely, sbalily si nejnutnější věci a veškerou hotovost, kterou měly v domě, a odešly. Peňa a Murphy byli v tomto díle suspendováni za to, že nechali v tisku zveřejnit fotografie z pašování věcí do La Catedral. Murphy chtěl využít čas k tomu, aby si užil holčičku, kterou již brzy se svojí ženou adoptují, ale místo toho byl unesen. Murphyho žena o tom informovala Peňu a ten to chce zatím držet pod pokličkou, protože se bojí toho, že by únosce při vyhlášení nejvyššího poplachu mohl zpanikařit a Murphyho zabít. Peňa zatím po Murphym pátrá sám, ale nedaří se mu nic zjistit. Nakonec to Peňa vzdává a jde oznámit velvyslankyni, co se stalo, ale právě u ní v kanceláři se sejde s Murphym. Murphyho nechal unést Pacho Herrera z kartelu v Cali, protože ho chce donutit ke vzájemné výměně informací. Murphy na to odmítá přistoupit, ale Pacho má proti němu důkazy o tom, že nechal Carrillu a jeho Pátrací blok zavraždit hned několik Escobarových sicarios. Pacho má dokonce nahrávku telefonátu, ve kterém předal Murphy Carrillovi veškeré informace, které Carrillo k zabití sicarios potřeboval. Kdyby se o tom dozvěděla kolumbijská vláda, hrozilo by Murphymu dokonce vězení. Pacho chce, aby mu DEA pomohla zosnovat pomstu pro Escobara. Murphy se k ničemu neuvázal a ještě Pachu varoval, že až skončí s Escobarem, bude kartel z Cali další, na který si DEA posvítí. Murphymu se během jeho únosu za Herrerou nic nestalo, ale je mu jasné, že Pachovi poskytl všechny ty důkazy Peňa. Murphy se tedy svého parťaka zeptal a ten to nepopřel. Murphyho ženu únos jejího manžela vyděsil a chce se vrátit domů do USA, ale Murphy jí na to odpověděl, že jejich domov je v Kolumbii. Murphyho žena je z toho velmi nešťastná. Murphy je rozhodnutý, že Escobara zabije. (TV Prima)

JohnMiller

Ako som predpokladal... Skončilo sa to tak, aby divákov navnadili na ďalšiu sériu. Čo je síce fajn ale či obsah. dej a kvalita sa vyrovná týmto desiatim častiam? K tomu by som postupoval skôr kriticky. Hoci má ešte Escobar zopár mesiacov života, neviem či dokážu zo zostávajúceho materiálu vyťažiť toľko aby sa to dalo považovať za adekvátne pokračovanie. Avšak táto záverečná časť bola (ako vlastne všetky) celkom podarená. ()

Kaka

Slušné military zakončení kde chybí trochu více a pečlivější práce s postavami a možná subjektivně vzato dramatičtěji vyobrazené následky jejich jednání, ale to zřejmě bude vše gradovat v dalších epizodách druhé série. Nejintenzivnější paradoxně poslední díl není, jen efektně vybízí k okamžitému sledování seson 2. ()

Frajer42

Přiznám se, že jsem s 10. dílem počítal s vyčerpáním materiálu a utnutím seriálu. Jsem mile překvapen, neboť vše nasvědčuje pokračování. Velmi bych pokračování uvítal, protože tento seriál je naprosto noblesní práce. Nechybí mu vůbec nic. Také velmi chválím, že se seriálové postavy nesmírně podobají svým skutečným vzorům. To nějakou tu autentičnost určitě také rapidně pozvedá. Drogová válka je po skončení 10. dílu ještě více na spadnutí. Budu se zase někdy těšit. ()

Necrotongue

Podobně jako předchozí díly byla i závěrečná epizoda skvěle napsaná i natočená, atmosféra byla tradičně fantastická a byla radost sledovat váhání vládních činitelů mezi spravedlností a zlem (větším či menším). Na to, že se vlastně celou dobu jen čekalo na jednu větší finální akci, jsem se výborně bavil. ()

ALIENka_

Fakt mě sere, že mi zase trvalo sto let dostat se k tomuhle seriálu a kouknout na další epizodu, protože tohle je takovej zasranej masterpiece! Neuvěřitelná podoba postav - jak může někdo bejt až tak podobnej Escobarovi sakra, to snad musí bejt jeho syn ne? :D Doufám, že pokračování pojede ve stejným duchu, protože tohle je MASAKR! I když mě docela zajímá, co se bude dít v dalších dvou sériích, když to teď vypadá, že Escobarův život už jede do finiše. Hodnocení: 10/10 ()

Wiikii

"Konec dobrý všechno dobré", my jsme ale v Kolumbii kde králem celého králoství je Pablo Escobar a kvůli tomu je konec hodně krvavý s nádechem další mortality z narcoválky, což je dobře, pokud Vás tento seriál baví. ... ---SPOILER --- V tomto díle jsme viděli, jak agenta Murphyho unesli muži Herreri, který Stevovi nabídl možnost co nemohl odmítnout jinak by byl v problémech, tím zjistil, že poblíž sebe na ambasádě má špiona. Jinak jsme viděli hlopí tah od Sandovala, který se stal rukojmím Escobara a málem i obětí zásahovky kterou nečekaně poslal prezident Gaviria, no a Pablo samozřejmě dokázal utéct... ()

Sany33

Príbeh: Pablito je kráľom vo svojom luxusnom väzení. Problém nastáva, keď prezident nadobudne pocit, že prišlo k narušeniu dohody. Armáda zasiahne a viceminister vnútra sa na malú chvíľu stáva Pablovím rukojemníkom. Strhujúci záver prvej série. Prevedenie: ja som asi jediný, ktorého viac zaujíma dianie okolo kartelu Kali ako okolo samotného Escobara? Táto jeho excentrická povaha a nutnosť ukazovať sa sú počiatkom jeho skazy. Teraz je na úteku a podľa mňa s nie príliš lojálnymi zadákmi. Marphy tiež už nevie komu môže veriť a jeho povaha sa diametrálne mení a je evidentné, že sa neštíti na verejnosti použiť násilie - aj takto vás zmení Kolumbia 90. rokov. 97% ()

K1NGSLAYER

Wow, první série byla tímto dílem zakončena fakt mistrovsky. Celou dobu ve mě panovalo velké napětí a doufám, že prezident na své rozhodnutí doplatí. Když si to tak vezmu, Pablo okolo sebe už moc lidí nemá (z mého pohledu). Jsem zvědavý jak to dopadne dále. ()