Reklama

Reklama

Narcos - Série 2

(série)
Trailer 2
Životopisný / Krimi / Drama
USA, 2016, 8 h 41 min (Minutáž: 46–57 min)

Hrají:

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Paulina Gaitan, Martina García, Eric Lange, Joanna Christie, Alberto Ammann, Diego Cataño (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Escobarové se se snaží zvládnout život na útěku. Pablovi nepřátelé se proti němu spojili. Jeho pronásledovatelé z Bloque De Búsqueda se uchylují k taktikám na hraně zákona. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (90)

TeeAge 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pád nadvlády kartelu Pabla Escobara v ešte realistickejšej podobe, než tomu bolo v prvej sérií. Kôli tomu trošku nižšie tempo a väčšia rozťahanosť, ale sťažovať sa nedá. Sú to dejiny a umenie v jednom. Ps: Seriál sa nevolá Escobar oprávnene. Zo záverečnej epizódy je jasné, že Columbia nie je očistená ani zďaleka... 88% ()

Psychor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhou sérii bychom mohli rozdělit do dvou částí. Ta první, která vrcholí působivou likvidací colonela Carrilly, svou kvalitou jednoznačně překonává celou úvodní sérii. Sledujeme, jak Robin Hood z Medellínu zcela neviděn a neslyšen vystřeluje do vzduchu své kokainové šípy, před kterými se nemohou ukrýt zrádci ani ozbrojené síly kolumbijského státu. Divák pohlcen kombinací akce a napětí ani nedutá. Poté jakoby Narcos o jeden stupeň podřadil. Z šestky na pětku. Pablovo kokainové impérium se velmi rychle začíná drolit a divák je svědkem toho, jak postupně přijde o všechny své spojence i loajální pracovníky. Tato část však prakticky neustále operovala s použítím špionážní techniky a nenabízela žádné inovativní postupy. Z hlediska praxe účelné, ale z pozice diváka již mírně iritující. Výtku mám rovněž k lehkomyslnému chování některých postav, zvláště pak agentů DEA, kteří místy působili jako turisté na dovolené, kterým se nemůže nic stát. Co se týká seriálového osudu Dona Pabla, tak se určitě nabízelo alternativní rozuzlení. Stačilo trochu citu. Scénárista místo toho bohužel pouze otrocky zkopíroval historii a nechal tak nejsympatičtější postavu seriálu zemřít. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednička byla o chlup lepší. Přece jen vzestup se sleduje lépe než-li pád. A to je přesně ten stěžejní rozdíl mezi oběma epizodami. Samozrejmě Wagner Moura byl v roli Pabla fantastický, ale nebyl sám. Spousta postav v sérii přiroste k srdci různými způsoby. Režijně sebevědomé a strojově přesné - to platí pro obě epizody. Tak uvidíme co na to pánove z Cali. ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,CHCI, ABY LIDÉ VĚDĚLI, ŽE SE PABLO ESCOBAR NESCHOVÁVAL JAKO KRYSA. MY JSME MEDELÍNSKÝ KARTEL!“… /// Liška je venku z klece a začíná hon. Pablo vyučuje respektu a začíná válka, kterou může vyhrát jen ten, kdo dodržuje míň pravidel. Vláda se přizpůsobuje a všichni „hráči“ se snaží každou další akcí trumfnout tu předchozí… Neustále přituhuje a Escobarovi (přesně podle Cimrmanovy metody gumových hadiček) teče do bot. Dozvíme se víc o rodině, o Pablovi, ale samozřejmě všechno podstatný o těch důležitejch z obou (tří) stran. Asi nejlepší biografickej seriál. Má co, má vo kom a vo čem vyprávět. Navíc ví jak! Takže agente Peňo, kolik toho víte o kartelu z Cali? (doufám, že hodně, ty šmejde!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, co udělá s holčičkou 100 kilo CéČtyřky. 2.) To jsme si tenkrát s klukama zachlastali! 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

70 %. Prvú sériu vnímam ako buddy movie Murphyho/Peňu, obohatenú o skvelú atmosféru, cynického rozprávača mimo záber, silného zlosyna v podaní nechvalne kultového Escobara a nekompromisný prístup (krv, sex). Druhá séria je takmer to isté, až na to, že z agentov DEA sa stali už iba nie príliš dôležití štatisti, na mnohé detaily načaté v prvej sérii takmer vôbec nepríde čas (adopcia, Murphyho návaly hnevu), Steveova manželka má iba cameo a hlavným (anti)hrdinom je Escobar. Druhej sérii nechýbajú silné a nečakané momenty (smrť jednej z najsympatickejších postáv prvej série), ale predsa len je to troška iné, než minule. Kým prvá polka druhej série Escobara definitívne zbavuje sympatií a robí z neho netvora, v druhej toho masového vraha začnete takmer až ľutovať, nakoľko sa mu v posledných častiach rozpadá celá ríša a opúšťajú ho spojenci a pomocníci a nakoniec mu zostáva iba úbohý Limon. Koniec je podľa očakávaní otvorený (kartel Cali), ale chýbalo mi dôstojnejšie uzavretie osudov väčšiny postáv. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (8)

  • Na konci epizody hraje z gramofonu při tanci píseň „Cambalache“ od Rubéna Juáreze. (Duoscop)
  • V úvodní znělce druhé série se v záběrech na televizi mění američtí prezidenti podle doby, ve které se daný díl odehrává. Jde o jediný záběr, který se průběžně mění. (AlfaNumerO)
  • Pri leteckom zábere mesta vidno moderné vozidlá z 21. storočia. (WalterIK7)

Reklama

Reklama