Pablo Escobar bol primitívne hovädo na úrovni "hlavných hrdinov" našich divokých deväťdesiatok a zodpovedným slúži ku cti, že ho ako takého vykreslili bez toho, aby do jeho mŕtvoly bezhlavo kopali. O čo menej vyhranený, o to je tento seriál presnejší a presvedčivejší, so správnou dávkou odstupu, pritom dostatočne dramatický a k osudom hlavných postáv na oboch stranách barikád (a nešťastníkom, ktorí sa ocitli medzi nimi) pozorný. Skvelá práca... Ale aj tak stačilo. Čo bude ďalej ma nezaujíma a aby som sa k tomu niekedy vrátil, to asi tiež nehrozí. Bolo to primitívne hovädo.(20.3.2018)

I přes neuzavřený konec, jsem si nemyslel, že je nutné přijít s novou sezónou, ale tvůrci věděli, co dělají a moje obavy rázem spadly s příchodem známé znělky. A tak jsem opět ujížděl na kolotoči, který se nezastavuje, stále něco odhaluje, a tak jsem ho zase rád sledoval. A navíc se tvůrcům podařilo skočit lépe, než začali, což je v případě takto kvalitního seriálu prakticky nemožné. (Netflix)(30.9.2016)

Druhá séria mi zbehla až moc rýchlo, až sa mi to nepáči. Prvá časť začína ihneď na klasickom narcos tempe, a hunt na Pabla sa mohol začať. Pablo ktorý mal zo začiatku všetko pod palcom, všetko začína strácať. Zo začiatku sa ešte drží, no ako sa do hry o Pablovu hlavu zapoja ešte aj Los Pepes, tak už Pablo padá. Až trochu pomalý ale decentný koniec je druhá séria Narcos lepšia ako prvá. Takže osud Pabla sa tu končí, a začína sa nám nová etapa kartelu Cali.(13.9.2016)

Druhou sérii bychom mohli rozdělit do dvou částí. Ta první, která vrcholí působivou likvidací colonela Carrilly, svou kvalitou jednoznačně překonává celou úvodní sérii. Sledujeme, jak Robin Hood z Medellínu zcela neviděn a neslyšen vystřeluje do vzduchu své kokainové šípy, před kterými se nemohou ukrýt zrádci ani ozbrojené síly kolumbijského státu. Divák pohlcen kombinací akce a napětí ani nedutá. Poté jakoby Narcos o jeden stupeň podřadil. Z šestky na pětku. Pablovo kokainové impérium se velmi rychle začíná drolit a divák je svědkem toho, jak postupně přijde o všechny své spojence i loajální pracovníky. Tato část však prakticky neustále operovala s použítím špionážní techniky a nenabízela žádné inovativní postupy. Z hlediska praxe účelné, ale z pozice diváka již mírně iritující. Výtku mám rovněž k lehkomyslnému chování některých postav, zvláště pak agentů DEA, kteří místy působili jako turisté na dovolené, kterým se nemůže nic stát. Co se týká seriálového osudu Dona Pabla, tak se určitě nabízelo alternativní rozuzlení. Stačilo trochu citu. Scénárista místo toho bohužel pouze otrocky zkopíroval historii a nechal tak nejsympatičtější postavu seriálu zemřít.(6.9.2016)

I u druhé sezóny seriálu jsem se skvěle bavil, přesto mi nemohl uniknout kvalitativní rozdíl mezi její první a druhou polovinou. V první půli druhé řady fungovalo všechno to, co mám na tomto seriálu rád: atmosféra, akce i napětí. Čtvrtá epizoda pro mě pak byla zatím nejlepším dílem obou sérií, tím víc mě rozladilo zpomalení děje v posledních čtyřech částech, v nichž se začaly objevovat poměrně dlouhé scény s téměř nulovým dějem, které měly zřejmě navodit jakousi sentimentální náladu, ale na mě prostě nefungovaly.(7.2.2018)

• - Pri leteckom zábere mesta vidno moderné vozidlá z 21. storočia. (WalterIK7)

• - Spoiler: Hudba, která hraje po zabití Escobara (Wagner Moura), je „Serenata de amor“ od Jaime R Echavarria. (Bioscop)

• - Spoiler: V jedné scéně jsou vidět opravdoví agenti DEA Javier Peña a Steve Murphy. Jde o scénu v hospodě, která následuje krátce po zabití Escobara (Wagner Moura), kde si zmínění agenti spolu ťuknou na oslavu jeho dopadení. (AlfaNumerO)