Konečně volný (S02E01) (epizoda)

Free at Last

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2016, 53 min

"Vyřiď ostatním... že Pablo Escobar se má respektovat, ty parchante." --- Tak návrat našeho milovaného Pabla byl trošku pomalejší, ale pořád a stále hodně kvalitní. Řekl bych, že tomu útěku z "vězení" by žárlil i Andy Duferson, nejvíc mě ale pobavil na ten útěk názor a postoj k věci od Stevena Murphyho. Rozhodně spokojenost.(29.1.2017)

Zpočátku jsem měl dojem, že je děj první epizody druhé řady lehce pomalejší a říkal jsem si, že to tentokrát bude "jen" na čtyři hvězdičky, ale pak se vše opět rozjelo tak, jak jsem zvyklý a pětka byla znovu na světě. Vyloženě mě fascinuje kontrast mezi líným klidem, který vzápětí střídá syrové násilí doplněné o naprostou lhostejnost k životu. Lahůdka.(5.2.2018)

"Okay, here we go again. Let me break it down for you: 4,000 soldiers, a 250-man team of Colombia's elite forces, tens of thousands of rounds fired, seven dogs, and four fuckin' helicopters. Pablo Escobar was surrounded in the middle of fuckin' nowhere. There was no way he was getting out of this one - right?"(21.7.2019)

Start série, jak se sluší a patří. Dost jsem uvítal i občasné zopakování záběrů z minulé série. To se hodí vždy, aby divák všemu dobře rozuměl a užil si sledování co nejvíc. Hned samotný úvod zobrazující to, jaký měl tehdá Pablo neskutečný respekt, nemá zkrátka chybu. Když to takhle bude pokračovat dál, tak se můj zmlsaný jazýček má nač těšit. Američtí DEAáci po Pablovi vážně tvrdě a navíc se mu podařilo nazlobit jakéhosi tlouštíka. Tlouštíci mívají šmrnc, takže se určitě máme nač těšit. Jednoznačných 5 hvězd. Takové zimomriavky jsem snad neměl ani během většiny dílů první série.(13.9.2016)

Štart ako sa patrí. Je to rovnako dobré, svižné a herecky zvládnuté, ako prvá séria. Vracajú sa všetky živé postavy až na Carrilla, ale neskôr príde aj ten. Nechýba ani v prvej sezóne obľúbený cynický rozprávač mimo záber, celé je to horúce, drsné, šikovné, krvavé, brutálne, desivé, obludné a výborné. Asi by bola blbosť sťažovať si, že je to "len" rovnako perfektné, ako prvá séria.(28.11.2016)