Escobar nechal v pomstě prezidentu Gaviriovi vybuchnout bombu, která zabila mnoho nevinných lidí. To už mu nemůže jen tak projít... Escobar se v minulém díle pokusil dostat svoji rodinu do Německa, ale DEA se postarala o to, aby je žádná země nepřijala. Escobar pro ně zajistil u státního zástupce De Grieffa ochrannou vazbu a prezidentovi se pomstil bombou, která vybuchla nedaleko prezidentského paláce a která zabila desítky nevinných lidí. Escobar se k bombě nikdy nepřihlásil, ale všem bylo jasné, že ji má na svědomí on, což mu výrazně ubralo na popularitě. Státního zástupce velmi naštvalo, že se z Escobara stal terorista, takže požaduje, aby se Escobar okamžitě vydal policii, ale on to chce udělat pouze pod podmínkou, že De Grieff zajistí jeho rodině azyl v jiné zemi. Bomba naštvala i kartel z Cali, který vyslal Pacha do Miami, aby tam přebral kšefty po Escobarovi. Pro Pacha tam pracuje Lev, který za peníze přeběhl od Escobara. Lev seznámil Pacha se všemi důležitými lidmi, takže Pacho je z cesty nadšený. Na konci návštěvy je Lev zabit, protože ho kartel z Cali již nadále nepotřebuje. Peňa byl v minulých dílech ve spojení s Donem Bernou a Los Pepes, ale protože se mu spolupráce znechutila, přestal s tím. Peňu proto v minulém dle vyhledal agent CIA Bill, který mu řekl, aby i nadále s kartelem z Cali spolupracoval. Peňa se tomu ale postavil a teď řekl Murphymu, že se do něčeho namočil a že kdyby došlo na nejhorší, tak má Murphy říkat, že o ničem nevěděl. Dvojici ale brzy zaměstná zatčení Blackieho v Bogotě, kde sledoval rodinu Escobara. Blackie je dvojicí vyslechnut, ale odmítá jim Escobara vydat. Blackie ale usiluje o dohodu, takže DEA vydá La Quicu. Tata a zbytek Escobarovy rodiny jsou stále v ochranné vazbě v hotelu a s Escobarem nemají žádný kontakt. Tata proto spolkne svoji hrdost a spojí se s Valerií a požádá ji o pomoc. Valerie evidentně souhlasí, protože je brzy převezena k Pablovi, který jí dá kufr pro Tatu se satelitním telefonem, zašifrovanými frekvencemi a hotovostí. Valerie a Pablo k sobě mají stále blízko, ale Pabla více zajímá jeho rodina. Valerie pak navštíví Tatu a vše jí předá. Valerie je později nalezena v autě před hotelem, zabili ji Los Pepes. Tata je v šoku. Pablo v tomto díle rozjel akci na likvidaci svých nepřátel. Pablovi totiž řekl jeden z jeho věrných společníků, že Judy svolává všechny společníky Pabla k sobě domů, aby rozjeli Medellínský kartel bez něj. Pablo tedy chce po svých lidech, aby vyzvedli všechny zbývající peníze a najali za ně vojáky, kteří Pablovi pomohou nepřátele zlikvidovat. La Quica měl za úkol vybrat všechny peníze, ale v tu dobu ho už začali hledat Peňa a Murphy. Blackie dal DEA svůj satelitní telefon a číslo na La Quicu. Peňa tedy La Quicovi několikrát volal a policisté pracovali na vysledování signálu. La Quica díky tomu zpanikařil, zabil svoje kumpány a rozhodl se utéct s nasbíranými penězi. La Quica byl ale nakonec policisty vypátrán a zatčen. Escobarovi tedy zbyl jen Limón. DEA donutila La Quicu mluvit a on jim řekl o Escobarově plánu na přepadení Judy. Agenti DEA a kolumbijští policisté si tedy na Escobara počkali, ale on za Judy nepřijel. Escobar moc dobře ví, že o La Quicu přišel, poznal to z hovoru s ním, ke kterému La Quicu donutili policisté. Limón a Escobar tedy jedou neznámo kam. (TV Prima)

tron

"Feťáci radi vravia o lojalite. Kým im nezačne ísť o krk." Musím sa priznať, že si pády takýchto skurven*ch svíň, ako Escobar bez debaty bol, veľmi užívam. Akonáhle sa začnú obklopovať čoraz menšími pešiakmi, je to znamenie neodvratne sa blížiaceho konca. Jeho koniec bol od istého momentu nutný. ()

Psychor

Říše kokainového krále se nachází v těžké agonii a divák je tak svědkem likvidace Pablových posledních loajálních pracovníků a spojenců. Atmosféra zoufalství je zde výborně zachycena. A jelikož zoufalá situace přináší zoufalé činy, vysvětluji si tím také jednání některých zbývajících sicarios, které zdánlivě postrádá hlavu i patu. Děj má však spád, což je určitě dobře. Irituje mě snad jen to neustálé používání špionážní techniky. V praxi se možná jedná o nástroj vysoce efektivní, ale z pohledu diváka zároveň i o pekelně nudný. ()

Frajer42

Spoilery! I když v tomto seriálu čeká černoušky úspěšnější kariéra a dožívají se mnohem většího věku, než tomu bývá jinde. Tak i zde se na každého černouška vaří voda. Bohužel to na světě funguje tak, že když je černoušek zahnán do kouta, tak neváhá prásknout přátele, aby si zachránil vlastní černou sedinku. Pablovi se jeho imperium absolutně sesype. Zůstane mu po boku už pouze šampónek Limón. Celkem významná změna. Najednou sledujeme místo nejvlivnějšího narkobarona, zoufalého člověka, který se utápí v nekonečné krizi. Rychle bohatství nabyl a ještě rychleji ho pozbyl. ()

Necrotongue

Další z mnoha povedených epizod, tentokrát nebyl děj zbytečně bržděn, atmosféra byla parádní, napětí i akce nechyběly, ale plný počet hvězdiček jsem prostě udělit nemohl, protože mě tvůrci neskutečně vytočili. Pokud to správně chápu, policie bere člověka do ochranné vazby, aby ho chránila. Výlet Escobarovy manželky přes celý hotel, aby si na vlastní oči prohlédla místo vraždy (!), mi tedy přišel hodně stupidní. ()

ALIENka_

Pablo už je definitivně v prdeli - jeho rodinu už ani Německo nevzalo, kámoše mu zabili a Los Pepes s ostatníma Narcos se proti němu začínaj spojovat. Escobar si to dost dobře uvědomuje, tak udělá ten nejrozumější krok, co může, bere auto a prchá do piče s posledním věrným, kterej mu zůstal. Hodnocení: 10/10 ()

JohnMiller

Ako sa míňajú ľudia Pabla Escobara, tak sa pomaličky blíži jeho koniec. Hoci v tejto epizóde ešte stále verí, že to otočí na svoj prospech, už s ním nikto nechce ani len spolupracovať. Jeho jediného poriadneho zostávajúceho zabijaka Quica takisto zajmú, takže už nemá ani s kým rozohrať novú partiu hry o moc. Keďže posledný bombový útok na civilistov tak trocha prehnal. Každý ostávajúci narkobarón si želá jeho smrť, je divákom jasné, že čoskoro sa to skončí. ()

Wiikii

Všechy trumfy chtěl Pablo použít pro záchranu své rodiny, aby se dostala do bezpečí, ale on už žádné trumfy neměl. Zůstali jen ti nejvěrnější či nejšílenější (Ricardo Prisco), jenže tento "dům" v této epizodě vyhořel až do základá a už zůstává jen jedna nezodpovězená otázka Kdy a Kde to pro Escobara skončí... ()

LachtanShows

Český překlad názvu epizody je už poměrně trefným ekvivalentem k jejímu ději, už jde fakt do tuhého a cítím, že poslední dva díly budou nářez. Jen doufám, že se po uzavření téhle dějové linky ve třetí sérce moc nepoleví. ()

0verseer

Z Pablovho impéria už pomaly nič nezostalo vrátane verných sicarios, ktorí sa v lepšom prípade zradzujú medzi sebou, v horšom zradia rovno jeho. Každému musí byť v tejto chvíli jasné, že v desiatej časti Pablo padne, otázkou zostáva ako pútavo to tvorcovia dokážu natočiť. ()

antolikopoli

Kurva to bolo dobre! Celý diel sa viedol v napnutom rytme, do poslednej chvíle som nevedel či sa veľká akcia uskutoční alebo nie. Pablo dostal zase zopár tvrdých rán a citeľne slabne. Teším sa nato čo príde, zatiaľ zase 9/10. ()