Escobar je zpět v Medellínu a policie je mu na stopě. Agent Murphy doufá, že nyní už ho opravdu dostanou. Agent Peňa se toho ale nejspíš nedočká, protože by měl být potrestán za svoji spolupráci s kartelem z Cali... Escobar má narozeniny, které ale tráví sám v úkrytu a po telefonu jen poslouchá, jak mu jeho rodina zpívá a přeje m všechno nejlepší. To samé už poslouchá i kolumbijská policie a Murphy, kteří získali seznam frekvencí, na kterých Pablo mluví se svojí ženou. Peňa byl na začátku tohoto dílu odvezen na letiště, kde se s Murphym rozloučili. Peňa byl poslán do USA, protože Judy dala v Miami rozhovor jedněm novinám, ve kterém jasně popsala, jak s ní spolupracoval dlouholetý agent DEA působící v Kolumbii. Judy tak byla navždy odklizena z Kolumbie a na Peňu čeká vyšetřování jeho činnosti. Murphy tedy pátrá po Escobarovi sám s kolumbijskou policií a brzy mají hlášení o možné poloze úkrytu Escobara. Poloha byla určena podle signálu, který policisté odposlouchávají. Velitel Pátracího bloku tedy nařídil akci, ale poloha byla bohužel určena špatně, takže šlo o ztrátu času a poručíkovi Martinezovi, který je synem velitele Pátracího bloku, se všichni vysmáli. Martinez si po zásahu všiml, že za domem teče řeka, která signál odrážela. Martinez a jeho parťák tedy pátrají dál, a ještě ten samý den najdou skutečný úkryt Escobara. Martinez dokonce vidí Escobara v okně. Martinez to tedy nahlásí svému otci a ten povolí akci. Do Escobarova domu vtrhne asi 12 mužů, někteří z nich jsou okamžitě zabiti, ale Murphy a Trujillo Escobara pronásledují. Limón je zabit poměrně brzy, a nakonec je zabit i Escobar. Než byl Escobar přepaden, snažila se ho jeho žena přemluvit, aby se vzdal, protože jim státní zástupce ukončil ochrannou vazbu. Pokud by se Pablo vzdal kolumbijské policii, jeho rodina by byla propuštěna ze země. Tata proto na Pabla tlačila, ale on si to chtěl nechat projít hlavou. Pablova matka nesnesla, že by se Pablo vzdal, takže od Taty odjela a jela do Medellínu za Pablem, aby mu pomohla. Tata je prý k Pablovi nefér, když po něm chce, aby se policii vzdal. Pablo se ale nakonec rozhodl nevzdat a místo toho chtěl zahraničním novinářům poskytnout rozhovor, aby se i v jiných zemích dozvěděli, jak se kolumbijská vláda chová k jeho rodině a k němu samotnému. Escobar právě diktoval Tatě odpovědi na otázky novinářů, když k němu vtrhla policie a zabila ho. Tata i Escobarova matka jsou na dně. Escobarova matka dala televizi rozhovor, ve kterém tvrdila, že její syn nedělal ty strašné věci, které na něj jiní lidé házeli. Ostatní lidé smrt Escobara slavili. Peňovi to zavolal Murphy jako jednomu z prvních lidí. Peňa si zasloužil Escobara zatknout, ale nyní má nový úkol. Peňa nebude nijak potrestán za svoji spolupráci s kartelem z Cali, on naopak nyní po kartelu z Cali půjde. Americká vláda má důkazy, že právě tento kartel dováží do USA každým rokem víc a víc kokainu, takže je načase tento kartel zničit. Tata po smrti svého muže navštívila kartel z Cali a požádala je o pomoc s opuštěním Kolumbie. Gilberto Tatě rád pomůže, ale chce za to všechno, co má Tata k dispozici – peníze, nemovitosti atd. (TV Prima)

tron

Obsahuje spoilery. Tak je to definitívne - z obľúbených agentov DEA sa i v poslednej časti druhej série stali obyčajní štatisti, síce sympatickí, ale neveľmi dôležití. Dôraz bol kladený výlučne na Escobara a na jeho prerod - kým v prvej polke druhej série ho tvorcovia definitívne zbavili akýchkoľvek diváckych sympatií a navždy z neho urobili odvrhnutia hodného netvora, v druhej polke už je to len dožívajúca troska, ktorá sa už len veľmi zriedka zmôže na odpor. V tejto poslednej časti už ani to nie. Je to už nikto. A tak je smrť tohto brutálneho a zakrvaveného človeka svojím spôsobom smutná. Vcelku výrazne ma sklamal urýchlený koniec - v podstate žiadna z postáv, až na Escobara, nemá poriadny záver, taký, aký by si zaslúžila. Koniec je podľa očakávaní otvorený - ide sa na kartel Cali. ()

Psychor

Druhá série bohužel vyvrcholila přesně podle očekávání. Věčná škoda, že scénárista pouze otrocky zkopíroval historii a neprojevil trochu více citu, jelikož tady se alternativní rozuzlení vysloveně nabízelo. Za vraždu Dona Pabla, který se postupně vypracoval v nejsympatičtější postavu celého seriálu, tak dávám dvě hvězdy dolů. ()

Kaka

Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Tedy v podstatě detailně přepsané "based on true story" mód, ve kterém se nese poslední díl série. Rychlý, bez nějakého uměle natahovaného filmového finále. Takhle to má vypadat. ()

Frajer42

Spoilery! Ani ve snu by mě nenapadlo, že si během 20 dílů natolik oblíbím postavu krvelačného vraha, nekompromisního zabijáka a chronického zločince lačnícího po moci, který je při cestě za svým snem schopný sprovodit ze světa kohokoli. Strašně se mi líbilo, že se tvůrci drželi historie. Zcela luxusní byla například ukázka skutečné fotečky nad mrtvolou Escobara. Tomuto dílu nelze nic vytknout. Je bezkonkurenční od začátku, kde sledujete zabydleného Pabla vařícího Limónovi jednu z posledních snídaní až po konec, kdy jste napnutí jako kšandy. O nehezkém osudu Pabla jsem věděl, ale neznal jsem jakékoli podrobnosti jeho opuštění světa, tudíž jsem v koutku duše předpokládal, že by si mohl prodloužit pobyt do dalších chystaných sérií. Tím pádem jsem byl malinko šokován. Jsem osobně dost zvědav, jak se budou nadcházející série vyvíjet. Není těžké odhadnout, že v nich bude figurovat kartel z Cali, ale moc si nedovedu představit, jak bude vypadat zbytek. Přeci jenom představit si Narcos bez Pabla je pro mě zhruba tak složité, jako představit si sám sebe bez mojí luxusní anakondy. Luxusní seriál, který je ve svém žánru svěžím větrem a nemá obdoby. ()

Necrotongue

Ani závěrečná epizoda druhé sezóny mě nenadchla tak, abych udělil i pátou hvězdičku. Pečlivě budované napětí na mě tentokrát nefungovalo, vzhledem k tomu, že bylo předem jasné, jak to s Escobarem dopadne, na druhou stranu mě opět potěšily vložené dokumentární záběry a fotografie, ze kterých bylo patrné, jak si dali tvůrci záležet na tom, aby vybraní herci svým vzhledem odpovídali reálným postavám (tedy až na agenta Murphyho). ()

ALIENka_

A je to tu, konec Escobara. Saakra za ty dvě série jsem si ho nějak oblíbila, ve třetí mi bude chybět. Každopádně luxusní epizoda jako vždy, Pablo se vrací domů do Medellína, kde si udělá takovou menší procházku pro zmrzlinu a setká se se svým bráchou. Limón mu zůstal věrnej až do konce a naháněčka na střeše byla sakra napínavá. Joo byla to skvělá jízda a já si ji pěkně užila. Jsem zvědavá, co přinese třetí série, už tam nebude Pablo, což si nedokážu moc představit - ten týpek mi fakt bude chybět, ale spolýhám na to, že to páni scénáristi nějak vymysleli a bude to stejný mistrovský dílo, jako tyhle dvě série. Hodnocení: 10/10 ()

JohnMiller

Štýl nakrútenia poslednej epizódy možno každému nesadne ale dotyčný musí sa uznať, že je lepšie sa držať historických faktov ako by to tvorcovia zakončili nejakou vymyslenou prestrelkou typu smrtonosnej pasci. Seriál vás dlho naťahuje tým, že Escobar síce komunikuje pomocou vysielačky s manželkou ale lokalizovanie jeho presnej polohy, je vážne ťažké. Nedarí sa im a vy už neviete či sa to skončí alebo nie. No keď príde na to, nestihnete sa ani len nadýchnuť a už je po tom. Bez milosti. ()

Wiikii

Je tu konec... Většina epizody se protahuje, aby se stopáž dostala na těch 50 min., ale mně osobně to nevadilo, protože tvůrci to udělali velmi dobře. Smrt Escobara byla sice hřejivá, ale i smutná zároveň, leč hlavně musím pochválit fotky a videozáběry z dané doby... Jinak poslední minuty desátého dílu nám ukázaly o čem bude třetí série, půjde tam o kartel z Cali a účinkovat tam budou don Berno, Pacho, Gilberto Rodrigez a samozřejmě i policista Peňa... ()

Loki_Six

"Look up "magical realism" in the dictionary, and it'll describe a literary style incorporating fantastic or mythical elements into otherwise realistic fiction. Colombia is where it began. And anyone who's spent real time here knows why. It's a place where the bizarre shakes hands with the inexplicable on a daily basis. But just like in the novels of Gabriel García Márquez, the weird shit usually pops off at certain critical moments. When the whole place is on edge. When everything's about to change." ()

Gulde

Obsahuje spoilery, takže pokud nechcete přijít o atmosféru, dál nečtěte. Tak teď by mě zajímalo, jak na tohle dokáží navázat ve třetí řadě tak, aby to byl stále tak skvělej seriál, jako doteď. Díl přetékal napětím, ale to už bylo v předposledních dvou epizodách. Inu, jak jsem poznamenal, jsem zvědav, jak bude vypadat další série, protože takovouhle změnu neprodělal snad žádný seriál, na který jsem koukal. ()

Hogo Fogo

Najvacsie uspokojenie prinieslo konecne zabitie toho krvilacneho psychopata. Skoda, ze zomrel tak rychlo, zasluzil by si mucitela s velkou fantaziou. Moura vynikajuci. ()

Brunky

Ako si za 20 epizod oblubit, postavu vraha a dilera drog natolko ze bol jednoznacne najlepsou postavou v serialy, a smutit pri poslednom diely? Neskutocne, nepochopitelne a jednoznacne za to vdacim Mourovi ktory bol cely cas neskutocny. ()

kkarx

Vidět to prase Escobara zlomenýho, zalezlýho ve svém chlívku, kde si nalhává že má ještě šanci, ale už jen útrpně čeká až ho dostanou, je radost. Ten člověk měl na svědomí tisíce životů a desítky zmrzačených lidí a dělal to jenom z chamtivosti a touze po moci. Divím se, že nikdo neodpráskl jeho pošahanou matku, která tuhle zrůdu vychovala a stala se spoluviníkem jeho zločinů, stejně tak jeho manželka profitující na smrti jiných lidí ušla bohužel bez trestu. ()