Konečný pád (S02E10) (epizoda)

Al Fin Cayó!

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2016, 53 min

Ani závěrečná epizoda druhé sezóny mě nenadchla tak, abych udělil i pátou hvězdičku. Pečlivě budované napětí na mě tentokrát nefungovalo, vzhledem k tomu, že bylo předem jasné, jak to s Escobarem dopadne, na druhou stranu mě opět potěšily vložené dokumentární záběry a fotografie, ze kterých bylo patrné, jak si dali tvůrci záležet na tom, aby vybraní herci svým vzhledem odpovídali reálným postavám (tedy až na agenta Murphyho).(7.2.2018)

Obsahuje spoilery, takže pokud nechcete přijít o atmosféru, dál nečtěte. Tak teď by mě zajímalo, jak na tohle dokáží navázat ve třetí řadě tak, aby to byl stále tak skvělej seriál, jako doteď. Díl přetékal napětím, ale to už bylo v předposledních dvou epizodách. Inu, jak jsem poznamenal, jsem zvědav, jak bude vypadat další série, protože takovouhle změnu neprodělal snad žádný seriál, na který jsem koukal.(26.2.2017)

"Look up "magical realism" in the dictionary, and it'll describe a literary style incorporating fantastic or mythical elements into otherwise realistic fiction. Colombia is where it began. And anyone who's spent real time here knows why. It's a place where the bizarre shakes hands with the inexplicable on a daily basis. But just like in the novels of Gabriel García Márquez, the weird shit usually pops off at certain critical moments. When the whole place is on edge. When everything's about to change."(26.7.2019)

Nechce se mi to uvěřit, ale v posledním díle jsem Pabla fakt litoval. Vím, všechno si to zasloužil, ale i tak, když se na to tlustý zarostlý smutný prase podíváte, nemůžete ho nelitovat. Tento závěrečný díl vytáhli tvůrci k dokonalosti, hlavně scény jako: "falešný" zátah, Pablo podávající policistovi zapalovač, rozhovor mezi Pablem a Gustavem, finální přestřelka a následná Pablova smrt. Takže R.I.P. Pablo, neskutečně jsi celý tenhle seriál táhl a dával mu jiskru. Teď se můžeme s Peňou pustit na kartel z Cali. Řemeslně brilantní.(31.1.2017)

Spoilery! Ani ve snu by mě nenapadlo, že si během 20 dílů natolik oblíbím postavu krvelačného vraha, nekompromisního zabijáka a chronického zločince lačnícího po moci, který je při cestě za svým snem schopný sprovodit ze světa kohokoli. Strašně se mi líbilo, že se tvůrci drželi historie. Zcela luxusní byla například ukázka skutečné fotečky nad mrtvolou Escobara. Tomuto dílu nelze nic vytknout. Je bezkonkurenční od začátku, kde sledujete zabydleného Pabla vařícího Limónovi jednu z posledních snídaní až po konec, kdy jste napnutí jako kšandy. O nehezkém osudu Pabla jsem věděl, ale neznal jsem jakékoli podrobnosti jeho opuštění světa, tudíž jsem v koutku duše předpokládal, že by si mohl prodloužit pobyt do dalších chystaných sérií. Tím pádem jsem byl malinko šokován. Jsem osobně dost zvědav, jak se budou nadcházející série vyvíjet. Není těžké odhadnout, že v nich bude figurovat kartel z Cali, ale moc si nedovedu představit, jak bude vypadat zbytek. Přeci jenom představit si Narcos bez Pabla je pro mě zhruba tak složité, jako představit si sám sebe bez mojí luxusní anakondy. Luxusní seriál, který je ve svém žánru svěžím větrem a nemá obdoby.(14.11.2016)

• - Spoiler: Hudba, která hraje po zabití Escobara (Wagner Moura), je „Serenata de amor“ od Jaime R Echavarria. (Bioscop)

• - Spoiler: V jedné scéně jsou vidět opravdoví agenti DEA Javier Peña a Steve Murphy. Jde o scénu v hospodě, která následuje krátce po zabití Escobara (Wagner Moura), kde si zmínění agenti spolu ťuknou na oslavu jeho dopadení. (AlfaNumerO)