Konečný pád (S02E10) (epizoda)

Al Fin Cayó!

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2016, 53 min

Druhá série bohužel vyvrcholila přesně podle očekávání. Věčná škoda, že scénárista pouze otrocky zkopíroval historii a neprojevil trochu více citu, jelikož tady se alternativní rozuzlení vysloveně nabízelo. Za vraždu Dona Pabla, který se postupně vypracoval v nejsympatičtější postavu celého seriálu, tak dávám dvě hvězdy dolů.(5.9.2016)

Nechce se mi to uvěřit, ale v posledním díle jsem Pabla fakt litoval. Vím, všechno si to zasloužil, ale i tak, když se na to tlustý zarostlý smutný prase podíváte, nemůžete ho nelitovat. Tento závěrečný díl vytáhli tvůrci k dokonalosti, hlavně scény jako: "falešný" zátah, Pablo podávající policistovi zapalovač, rozhovor mezi Pablem a Gustavem, finální přestřelka a následná Pablova smrt. Takže R.I.P. Pablo, neskutečně jsi celý tenhle seriál táhl a dával mu jiskru. Teď se můžeme s Peňou pustit na kartel z Cali. Řemeslně brilantní.(31.1.2017)

"Look up "magical realism" in the dictionary, and it'll describe a literary style incorporating fantastic or mythical elements into otherwise realistic fiction. Colombia is where it began. And anyone who's spent real time here knows why. It's a place where the bizarre shakes hands with the inexplicable on a daily basis. But just like in the novels of Gabriel García Márquez, the weird shit usually pops off at certain critical moments. When the whole place is on edge. When everything's about to change."(26.7.2019)

OBSAHUJE SPOILERY Zatím poslední díl tohoto skvělého seriálu rozhodně nezklamal, ze začátku trochu pomalejší budování atmosféry a napětí, a potom už velká jízda, která očekávaně skončila Escobarovou smrtí. Osobně jsem byl rád, že se scénáristé stejně jako po celý seriál drželi historie, a nevymýšleli si berličky pro zvýšení sledovanosti, skutečnost je stejně vždycky zajímavější než fikce :). Na tomto místě také nejde nepochválit Wagnera Mouru, jeho hraní bylo po celou dobu neskutečné. Zahrát drogového krále a masového vraha tak, aby vám ho nakonec bylo skoro líto, to je opravdu umění a vysoká škola herectví. Doufám, že si seriál udrží svou vysokou úroveň i bez něj. Na konci přišlo skvělé navnazení na třetí řadu, která se zřejmě bude zabývat kartelem z Cali, hodně se budu těšit na osudy další skvělé postavy, agenta Javiho Peñi.(19.12.2016)

Obsahuje spoilery, takže pokud nechcete přijít o atmosféru, dál nečtěte. Tak teď by mě zajímalo, jak na tohle dokáží navázat ve třetí řadě tak, aby to byl stále tak skvělej seriál, jako doteď. Díl přetékal napětím, ale to už bylo v předposledních dvou epizodách. Inu, jak jsem poznamenal, jsem zvědav, jak bude vypadat další série, protože takovouhle změnu neprodělal snad žádný seriál, na který jsem koukal.(26.2.2017)

• - Spoiler: V jedné scéně jsou vidět opravdoví agenti DEA Javier Peña a Steve Murphy. Jde o scénu v hospodě, která následuje krátce po zabití Escobara (Wagner Moura), kde si zmínění agenti spolu ťuknou na oslavu jeho dopadení. (AlfaNumerO)

• - Spoiler: Hudba, která hraje po zabití Escobara (Wagner Moura), je „Serenata de amor“ od Jaime R Echavarria. (Bioscop)