Checkmate (S03E04) (epizoda)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2017, 53 min

Komentáře uživatelů k epizodě (10)

No konečne. Tak sa nám Narcos predsa len začína rozbiehať. Faktom ale je, že až uprostred sezóny (!) a navyše stále má plno nesympatických, nezaujímavých postáv, vedúcich dlhé minúty mdlé dialógy. Escobar bol manipulatívna sviňa a masový vrah. Ukrýval sa pod falošnou maskou láskavého a láskyplného Boha. Nezaslúžil si nič lepšie, než byť rozstrieľaný na cucky na špinavej streche. Nedali sa mu držať palce. Ale mal v sebe "niečo"."Čosi" vyžaroval. A to čosi vás nútilo dopozerať jeho život do konca. Navyše prvé dve série mali super kladné postavy (agenti DEA, Carrillo, prezident a jeho poradca). Tretej sérii toto brutálne chýba, až mi je z toho občas do plaču. Ale ako vravím, štvrtý diel 3. série konečne dupne na plyn a ukáže, že Peña vie, čo robí a hoci mu chýba vyrovnaný parťák, má na to, aby urobil túto vojnu s karterom Cali osudovou. V kvalitnom svetle sa ukáže aj doteraz nemastný neslaný nástupca sympaťáka Carrilla. Každopádne, tretia sezóna je úplne iná, ako prvé dve, no kým napr. u druhej série True Detective mi nevadilo, že je "iná", tu mi to vadí.(27.9.2017)

Spoilery! Vynikající. Proč nemůžou být všechny díly jako tenhle? Od první do poslední minuty jedna nekonečně dramatická jízda. Konečně to celé připomíná drogovou válku a kromě nekonečných schůzek, teploušů a bezobsažného kecání, se i něco děje. Kvality vrcholných dílů Narcos, ve kterých figuroval Escobar to nedosahuje a zřejmě ani nebude, ale i tak hodnotím maximálně. Pokud se bude v podobném duchu nést i zbytek série, tak budu nadšený. Jsem na sebe pyšný, že jsem zachoval po nemastném startu série trpělivost.(24.9.2017)

No, tak sláva! Konečně mi tvůrci dovolili použít všechny hvězdičky ze zásobníku. Poprvé ve třetí sezóně nechyběla epizodě kvalitní atmosféra, slušná dávka napětí a našla se i nějaká ta akce. Obzvlášť mě potěšilo využití dokumentárních záběrů v závěru dílu a s nadějí očekávám další vývoj.(13.7.2018)

83%. Strach a strategie.(4.10.2017)

Teď už to běží jako pravý Narcos, dokonce colonel Martinez zase v akci, akorát chudák Gilberto to odskákal.(21.9.2017)

Paráda. Tak konečně se to začíná pořádně rozjíždět. Jsem zvědavý zda zůstane Gilberto za mřížemi na delší dobu, nebo ho z toho jeho společníci vysekají. Ani bych se tomu ale nedivil, když toho měl podplaceného více než Pablo.(5.12.2017)

Konečně se seriál rozvíjí do částí do kterých to přesně chceme! Válka! Chytání! Intriky v plné palbě za pochodu, žádné pomalé tiché válcování soupeřů, jak důstojnící v armádě za období mírů. Válka tak jak s Escobarem se pomalu blíží. Konečně se Narcos vrací do těch zakolejených kolejí velko akce. Strategie opravdu na úrovni.(4.1.2018)

Konečně návrat do starých kolejí. Jestli se Gilberto dostane zpět a Peňa zůstane na všechny čtyři sám, tak to pro něho bude mnohem tvrdší oříšek než Pablo.(12.2.2019)

Kdo tvrdí, že 3.série je nuda a nemá náboj, tak si začněte držet klobouky. Od téhle epizody je to jedna velká napínavá jízda. A neříkám (SPOILER), že mi Gilberta narvanýho mezi odpadovýma trubkama nebylo líto.(16.9.2017)

Po troch absolútne nevýrazných častiach to štvrtá odpálila ako sa patrí.(11.9.2018)