Šach mat (S03E04) (epizoda)

 • USA

  Checkmate

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2017, 53 min

Komentáře uživatelů k epizodě (13)

 • tron
  ***

  No konečne. Tak sa nám Narcos predsa len začína rozbiehať. Faktom ale je, že až uprostred sezóny (!) a navyše stále má plno nesympatických, nezaujímavých postáv, vedúcich dlhé minúty mdlé dialógy. Escobar bol manipulatívna sviňa a masový vrah. Ukrýval sa pod falošnou maskou láskavého a láskyplného Boha. Nezaslúžil si nič lepšie, než byť rozstrieľaný na cucky na špinavej streche. Nedali sa mu držať palce. Ale mal v sebe "niečo"."Čosi" vyžaroval. A to čosi vás nútilo dopozerať jeho život do konca. Navyše prvé dve série mali super kladné postavy (agenti DEA, Carrillo, prezident a jeho poradca). Tretej sérii toto brutálne chýba, až mi je z toho občas do plaču. Ale ako vravím, štvrtý diel 3. série konečne dupne na plyn a ukáže, že Peña vie, čo robí a hoci mu chýba vyrovnaný parťák, má na to, aby urobil túto vojnu s karterom Cali osudovou. V kvalitnom svetle sa ukáže aj doteraz nemastný neslaný nástupca sympaťáka Carrilla. Každopádne, tretia sezóna je úplne iná, ako prvé dve, no kým napr. u druhej série True Detective mi nevadilo, že je "iná", tu mi to vadí.(27.9.2017)

 • Kaka
  ****

  První obří zvrat v jinak dokonale nalinkovaném plánu. Zajmutí hlavního záporáka neprovází žádná jatka, spíše to připomíná to nejlepší z Oceans Eleven. Což přesně odpovídá koncepci celé třetí série.(29.10.2019)

 • Frajer42
  *****

  Spoilery! Vynikající. Proč nemůžou být všechny díly jako tenhle? Od první do poslední minuty jedna nekonečně dramatická jízda. Konečně to celé připomíná drogovou válku a kromě nekonečných schůzek, teploušů a bezobsažného kecání, se i něco děje. Kvality vrcholných dílů Narcos, ve kterých figuroval Escobar to nedosahuje a zřejmě ani nebude, ale i tak hodnotím maximálně. Pokud se bude v podobném duchu nést i zbytek série, tak budu nadšený. Jsem na sebe pyšný, že jsem zachoval po nemastném startu série trpělivost.(24.9.2017)

 • Necrotongue
  *****

  No, tak sláva! Konečně mi tvůrci dovolili použít všechny hvězdičky ze zásobníku. Poprvé ve třetí sezóně nechyběla epizodě kvalitní atmosféra, slušná dávka napětí a našla se i nějaká ta akce. Obzvlášť mě potěšilo využití dokumentárních záběrů v závěru dílu a s nadějí očekávám další vývoj.(13.7.2018)

 • ghatos
  ****

  83%. Strach a strategie.(4.10.2017)

 • ALIENka_
  *****

  Joo všichni někdy udělaj nějakou tu pičovinu, bohužel, když jste drogovej baron, moc se vám to nevyplatí - Američani už si připravujou kvéry a je to hluboko v prdeli. Skvělá epizoda, už se nám to začíná pěkně rozjíždět. A podle toho, jak to zatím s propuštěním Gilberta vypadá, se dočkáme spíš drogový války než míru a odchodu do penze. Hodnocení: 9/10(23.12.2019)

 • Loki_Six
  *****

  "I don't give Gilberto Rodríguez credit for much, but I have to hand it to him he was a man in control. He was married to three women. At the same time. And he managed them the same way he ran his business. Scheduled down to the minute. Wife number three got him Monday and Tuesday. Number two got him Wednesday and Thursday. And wife number one got him on Friday and Saturday. Sundays were for football. All the wives were invited if they wanted to come. They usually did. And they all got along. That was the deal. And he made it work. He insisted on it. He made far more friends than enemies. And he would count on those friends to protect him. His retirement was going to go his way, too. He wasn't going to die on some shitty rooftop. Nobody was stabbing him in the back, nobody forcing him out. Like I said, he was a man in control. The guy who never made a wrong move in his life. A guy who built a billion-dollar empire, brick by brick. A guy who owned every cop in town. A guy with a get-out-of-jail-free card burning a hole in his pocket. And you want to go after him? Shit. You'd have to be crazy, stupid, brave, and lucky all at the same time."(28.7.2019)

 • mira007
  *****

  Teď už to běží jako pravý Narcos, dokonce colonel Martinez zase v akci, akorát chudák Gilberto to odskákal.(21.9.2017)

 • KrYtikLsdDxz
  *****

  Konečně se seriál rozvíjí do částí do kterých to přesně chceme! Válka! Chytání! Intriky v plné palbě za pochodu, žádné pomalé tiché válcování soupeřů, jak důstojnící v armádě za období mírů. Válka tak jak s Escobarem se pomalu blíží. Konečně se Narcos vrací do těch zakolejených kolejí velko akce. Strategie opravdu na úrovni.(4.1.2018)

 • K1NGSLAYER
  *****

  Paráda. Tak konečně se to začíná pořádně rozjíždět. Jsem zvědavý zda zůstane Gilberto za mřížemi na delší dobu, nebo ho z toho jeho společníci vysekají. Ani bych se tomu ale nedivil, když toho měl podplaceného více než Pablo.(5.12.2017)

 • PaTeXx
  *****

  Konečně návrat do starých kolejí. Jestli se Gilberto dostane zpět a Peňa zůstane na všechny čtyři sám, tak to pro něho bude mnohem tvrdší oříšek než Pablo.(12.2.2019)

 • LadyRainier
  *****

  Kdo tvrdí, že 3.série je nuda a nemá náboj, tak si začněte držet klobouky. Od téhle epizody je to jedna velká napínavá jízda. A neříkám (SPOILER), že mi Gilberta narvanýho mezi odpadovýma trubkama nebylo líto.(16.9.2017)

 • baclajean
  *****

  Po troch absolútne nevýrazných častiach to štvrtá odpálila ako sa patrí.(11.9.2018)