Agent Peňa už zjistil, že Christinu drží v džungli partyzáni. Pomoc hledá u Dona Berny, který se ujal vlády nad Medellínem. Podle něj jsou však jejich jedinou šancí v džungli Los Pepes... Peňa už zjistil, že Christinu drží v džungli partyzáni, a proto pomoc hledá u Dona Berny, který býval pravou rukou Judy Moncadové, ale pak ji s pomocí Kartelu z Cali zradil, poslal do USA a sám se ujal vlády nad Medellínem. Od té doby je v Medellínu klid a Dona Bernu všichni milují. Don Berna Peňovi tvrdí, že mu pomůže, ale že jejich jedinou šancí v džungli jsou bratři Castaňové, kteří se proslavili především jako Los Pepes – vraždící komando zabíjející spolupracovníky Escobara. Peňa Los Pepes dával tipy na lidi, na které byl zákon krátký. Toho Peňa ještě stále lituje. Peňa nakonec na operaci přistoupil a Don Berna za to chce jen to, aby ho Peňa varoval, až se objeví ve hledáčku DEA. Peňa a Don Berna spolu s bratry Castoňovými naplánují noční akci. Pro bratry jde o další vraždění vesničanů, Peňa je ale z akce nervózní. Christina je ale nakonec zachráněna, akce byla úspěšná. Peňa má radost a čekal by od Christiny trochu vděku, ale ten ona určitě necítí, naopak Peňou zcela pohrdá. Peňa potřeboval Christinu, aby její muž začal mluvit proti Kartelu z Cali. Gilberto se bál toho, že Jurado začne v americkém vězení mluvit, takže svému synovi nařídil, aby se o Jurada postaral. Jurado byl ve vězení zabit jen pár minut předtím, než se Christina dostala do letadla do Států. Peňa je ze zprávy v šoku. Jurado byl klíčový svědek, který mohl rozluštit účetní knihu, kterou DEA ukořistila u Miguela v bytě. Miguel byl v minulém díle málem zatčen, takže chce vědět, kdo ho zradil a vydal DEA. Salcedo se bojí, že bude odhalen, ale David si všimne, že Enrique záhadně zmizel. Právě Enrique byl zodpovědný za hlídání příjezdové cesty, po které DEA přijela k Miguelovi do bytu. Salcedo Enriquea ukryl a slibuje, že ho z toho dostane. David nicméně nepodezírá jen Enriquea, on nevěří ani Salcedovi. Miguel ale Salcedovi věří, dokonce víc než vlastnímu synovi. Salcedo si myslí, že má dost času, ale Enrique udělá chybu a zavolá svojí matce, což se jako první dozví David, který Enriquea najde a pak ho mučí. Enrique samozřejmě mluví a poví Davidovi i Miguelovi o tom, že Salcedo věděl, že je DEA ve městě, ale nikomu nic neřekl. Salcedo je tedy nakonec k výslechu zavolán, ale protože tuší, co se bude dít, připraví na Enriqueho past. Enrique a Salcedo se během výslechu začnou obviňovat navzájem, ale Salcedovi se podaří dát Enriqueovi do kapsy pager, který mu dala DEA. Pager samozřejmě začne včas pípat, takže je Enrique nakonec zabit. Salcedo musí sledovat, jak David a Miguel Enriqueho zabíjejí a nesmí přitom hnout ani brvou. Salcedo se později zhroutí do náruče svojí ženy. Salcedo si bude do konce života vyčítat, že nechal Enriqueho zabít jen proto, aby ochránil svoji rodinu. Miguel ví, že mu DEA sebrala účetní knihu, takže nařizuje Navegantovi, aby se zbavil hlavního účetního, který by mohl začít chtít spolupracovat s DEA. Pallomari ovšem takovou zradu očekává, takže se snaží svoji manželku přesvědčit, aby utekli z dočasného bydlení, kam je před DEA schoval Salcedo. Když Salcedo a Navegante dorazili do Pallomariho dočasného bytu, byl už Pallomari i s celou rodinou někde pryč. Navegante chtěl všechny pozabíjet. (TV Prima)

tron

Je to boj, táto tretia séria. Hoci ôsma časť ponúka možnosť akcie, nakoniec sa to (tradične) nerozbehne a mňa už to ani neštve. Dobrou správou je, že napriek slabému akčnému (ne)vyvrcholeniu ide asi o zatiaľ najlepší diel 3. sezóny. Postará sa o to jednak návrat pár starých známych z predchádzajúcich sérií + Salcedo rozohral skutočne vysokú hru, ktorú nemusí zvládnuť a ešte k tomu ako bonus stiahne svoju rodinu a všetkých, ktorých kedy miloval. Tretia séria je každopádne stále jedno veľké sklamanie, ktoré som nečakal ani v najhoršom sne. ()

Kaka

Těžkotonážní závěr a prvotřídní stupňování série, která z počátku vypadala tak nevinně. Ve finále si ale nic nezadá s Pablem. Opět vynikající vedlejší role Salceda který svojí roli zvládá bravurne. Tak trochu návrat k Los Pepes a senzační závěr. Jako samostatný díl dobré, jako částk skládačky senzační. ()

Frajer42

Spoilery! Peňa se postupně posouvá výše a výše v žebříčku mých nejoblíbenějších seriálových postav. K ratingu mu přidává i fakt, že se po kolumbijských ulicích taková postava skutečně pohybovala. V tomto díle rozpoutal moc hezkou záchrannou misi za nepíchatelnou, leč důležitou bloncku. Velmi mě pobavil závěr, kde se ukázalo, že si mohl ušetřit čas a bloncčinu svatyni nechat klidně roztrhat tou malou částí partyzánů, kteří se za pobyt v džungli nestačili oteplit. Škoda lehce nudnějšího úvodu, druhá polovina dílu byla perfektní. ()

Necrotongue

Tentokrát jsem měl pocit, že je epizoda poněkud nevyrovnaná. Rozhodně mě víc zaujal Salcedův tanec v minovém poli, než akce k záchraně Christiny. Každopádně jsem se i tentokrát slušně bavil, proběhla zajímavá akce, v Salcedově dějové linii nechybělo ani napětí, takže jsem byl vcelku spokojen. ()

ALIENka_

Tak starý známí bojovníci proti komoušům se nám vrátili. Záchranná mise úspěšná, i když nakonec se namáhali zbytečně, protože ženština už nebyla potřeba - no jo synáček bude po tatínkovi, teda určitě umí aspoň takovou menší vraždu zařídit líp než syn Miguela, kterej by dřív odpravil půlku kartelu. Jorge už se nám z toho hraní na obě strany začíná pomalu hroutit, ale tentokrát si ještě prdel zachránit dokázal, tak uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. Hodnocení: 9/10 ()

Loki_Six

"War makes for strange alliances, putting you into business with people that, under other circumstances, you wouldn't even shake hands with. The same is true of your enemies. They will unite when they need to." ()

mira007

Osvobození rukojmí v džungli z rukou komunistických zlosynů ... ne to není Rambo II. ale Peňa si na něj hraje ( ale uvěřitelně) jinak díl, kdy Miguel hledá krysu a najde ji, ikdyž ne Salceda. ()

Ozzy2

Naprosto idiotsky odfláklé.To, že přijdou do džungle a tu krávu, posázenou bradavicemi velikosti desetikoruny během chvíle najdou a osvobodí, korunní svědek proti kartelu je ve vazbě s vrahouny a nikdo ho nehlídá???Jediné, co stojí za zmínku je, jak Jorge vyjebal s Miguelem a jeho odporně nesympatickým synáčkem. ()

K1NGSLAYER

Nechápu, jak se Salcedo z této situace mohl dostat živý. Sice ještě není konec, ale prostě to nechápu. U této třetí série je klasika, že první část dílu je taková kecací a akce se dostane až v druhé části. Už mě to ani nijak nepřekvapuje.. ()