Agent Peňa potřebuje najít Pallomariho a přesvědčit ho, aby vypovídal proti Kartelu z Cali. Jen tak mají on a Salcedo šanci, že se kmotři z vězení nedostanou... Když se Pacho dozvěděl o zatčení Miguela a Chepeho, tak se rozhodl, že se taky vzdá, ale předtím nechal vyvraždit rodinu Salazarových. Když se pak přidal k těm třem ve vězení, začal jejich nekonečný večírek za mřížemi. Kartel z Cali zaplatil kolumbijskému rezidentovi kampaň, takže věděli, že ve vězení dlouho nebudou. Peňu to ale štve, takže je rozhodnutý najít Pallomariho a přesvědčit ho, aby svědčil proti Kartelu z Cali. Salcedo mu s pátráním po Pallomarim pomůže. Salcedo ví, že Pallomariho manželka měla poměr, takže DEA začne s pátráním u jejího milence. Stejnou cestou se vydal i David, kterému jeho otec nařídil, aby Pallomariho našel. David se má držet u země a má se postarat o Maríu, ale on neudělá ani jedno, což nakonec způsobí, že María uteče ke kartelu do North Valley, kde udělá cokoliv, aby měla jejich ochranu. David něco takového nemohl ani tušit, když ji poslal do háje. David je navíc zcela zaměstnaný hledáním Pallomariho, takže je mu María ukradená. Davidovi chtěl informace o úkrytu Pallomariho prodat milenec Pallomariho manželky, ale David nechtěl nic zaplatit, takže Fredyho mučil tak dlouho, dokud se nedozvěděl, kde se Pallomari schovává. DEA ale pozici Pallomariho manželky odhalila dřív díky telefonátu mezi ní a Fredym, který jí volal, když ho navštívil Peňa a před tím, než šel za Davidem. DEA se tedy k Pallomarimu dostala dřív. Pallomari chce s DEA spolupracovat, takže mu Peňa nařizuje, aby si s rodinou zabalili jen to nejnutnější, protože odjíždějí okamžitě do USA. Pallomariho manželka něco takového odmítá, ale Peňa jí vysvětlí, že pokud neodjedou hned, tak zemřou. Zatímco Peňa, Feistl a Daniel pomáhají Pallomarimu se zabalit, Salcedo hlídá před domem. Salceda ale v autě překvapí Navegante, který má za úkol Pallomariho zabít. Navegante měl Salceda rád, takže ho za zradu nezabije. Salceda chce navíc zabít David osobně. Navegante asi ale tímto rozhodnutím podepsal rozsudek smrti, protože ho Salcedo v autě zastřelil. Pallomariho rodina to viděla a všichni jsou vyděšení. DEA se ale podařilo dostat je v bezpečí na letiště a poslat v letadle do USA. David je chtěl zastavit, ale zabili ho vrazi kartelu z North Valley, kterým dala jeho polohu nejspíš naštvaná María. David tedy umírá. Pallomari ve Státech ochotně svědčil a všude možně vysvětloval, jak celý Kartel z Cali fungoval. Díky tomu to vypadá, že kmotři budou ve vězení trochu déle. Peňovi to ale nestačí, on chce, aby do vězení šel i prezident, kterého Kartel z Cali uplatil. S tím ale nesouhlasí nikdo z americké vlády, takže se žaloba na prezidenta nepodá. Peňu to tak moc naštve, že se rozhodne poskytnout rozhovor novinářce Carolině, ve kterém řekne pravdu o všem. Když článek vyjde, kolumbijský lid začne protestovat a prezident začne lhát. Peňa je s tím relativně spokojený, velvyslanec ne. Peňa dal u DEA výpověď. Kmotři se nakonec dozvěděli, že kvůli tomu všemu budou muset ve vězení déle. Chepe to odmítl a z vězení utekl. Chepe se pak pokusil spojit s bratry Castaňovými, ale ti ho zabili. Pacho byl zabit ve vězení za vyvraždění Salazarových. Miguel a Gilberto byli nakonec převezeni do věznice v USA, protože kolumbijský prezident obnovil dohodu o vydávání zločinců, aby mu lidé věřili, že je na narkobarony tvrdý. Dobře to bohužel nedopadlo ani se Salcedem, který se vlastně zachoval dobře a přispěl nejvíc ke zničení Kartelu z Cali. Salcedo se musel u amerického soudu přiznat ke spiknutí a nyní je v programu na ochranu svědků. Salcedo pracuje jako automechanik a vlastně žije taky v takovém vězení. (TV Prima)

tron

SPOILERY. Dôstojné uzavretie nedôstojnej série. Super. Dal by som 100%, ak by sa na konci v cameu objavil Murphy. Ale neobjavil. Chápem, že tvorcovia nevedeli, či si filmami zaneprázdnený Boyd Holbrook nájde čas na štvrtú sériu (asi nie...?) a tak od nich bolo smerom k fanúšikovi férovejšie nedať tam Murphyho, než dať a nakoniec by sa ukázalo, že nemá čas a v štvrtej sérii nebude. Ale aj tak mi chýbal, bol by to dobrý cliffhanger. Niektoré veci logicky nesedeli (preboha prečo na odpravenie človeka, ktorý mohol zničiť komplet všetkých "džentlmenov z Cali" poslali jedného týpka???), každopádne ako nudne sa tretia sezóna začala, tak dobre sa skončila. Napínavá šou a celkom zaujímavý náznak budúcich udalostí; myslím, že drogové kartely v Mexiku budú oveľa pôsobivejšie, drsnejšie a zlovestnejšie (povedal niekto "Danny Trejo"?), než nudný gang z Cali. Veľká škoda, že sa celá tretia sezóna neniesla v znamení posledných dvoch dielov. ()

Kaka

Tradiční neduh TOPových seriálů, kdy předposlední 1-2 epizody bývají lepší, než ta poslední. Která nejen že pracuje s minimem postav, protože většina se jich konce nedožije, ale mnohdy musí ještě udělat jakýsi closure za celou sérií. Poslední série Narcos si vcelku úspěšně pohrává s oběma neduhy a závěr podařilo dobře ustát i s tím politickým backgroundem, který byl už tehdy a stále je tak aktuální. ()

Frajer42

Spoilery! Tento seriál nabral ve své druhé polovině tak strhující tempo, že by mu dal leckdo přednost před sexem, a to dokonce i se člověkem hmatatelného pulsu. Závěrečný díl se nesl vesměs v politickém duchu. Pomaličku a polehoučku utichla válečná půda. Vyřešit už bylo třeba pouze maléry pana účetního, který toho věděl celkem dost. Uspokojením pro každého fanouška musela zajisté být smrt nevydařeného synátora Davida, který mě celou sérii neskutečně sral. Ještě lepší bylo odhalení nedžentlmenských osudů džentlmenů z Cali, kterým jejich kapitulace tak úplně nevyšla, protože se přeci jen našli čestní lidé, kteří byli pro jejich zatčení schopní dát všanc i svoji kariéru, budoucnost a mnohdy i život. Pevně doufám, že se chystá 4. série. Tvůrci mě přesvědčili, že dokážou i z méně chutných surovin připravit mimořádný pokrm. Smekám! ()

Necrotongue

Závěrečná epizoda třetí sezóny mě příliš nenadchla. Čekal jsem plnotučný závěr, ale místo toho přišla jakási odtučněná verze, která sice nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě neoslnila. Přitom Pacho opět ovládl předtitulkovou část, zbytek dílu už pak na svižný úvod poněkud "nestíhal". ()

ALIENka_

Sakra tak tenhle seriál mi bude teda pěkně chybět. No ještě, že je tady to Narcos: Mexico že? :D (Akorát škoda, že tam nejspíš nebude Peňa feelsbadman.) Každopádně skvělý zakončení seriálu. Bratrům kapitulace nevyšla, David dostal, co zasloužil (neskutečně otravnej zmrd to byl), účetní zdrhnul do Ameriky a Peňa obětoval svojí kariéru jenom, aby se všichni dozvěděli, jak to v Kolumbii opravdu bylo (odvážný to pán). No a to, jak se Cali kartel dostal až na nejvyšší místa v politice a prakticky podplatil i prezidenta, to je prostě neskutečný. Hodnocení: 10/10 ()

italka63

Tak se nám to uzavřelo, mělo to švih, napětí, životní zklamání.Co mě mrzí, že se ani na chvilku neobjevil agent Murphy, zabili teplýho šmejda Pacha, který si držel svoji úroveň a rozhodně působil velmi zajímavě. Jinak skvěle zahraná role nasazeného agenta v kartelu, přímo jste viděli, jaké nervy musí mít a přitom má tak upřímný pohled těch hnědých očiček. No, nebyla by čtvrtá řada? Celkově to shrnu, jeden z nejlepších seriálů, který byl natočen, od samého začátku, kdy Escobara hrál vražedně vynikající Wagner Moura. ()

Loki_Six

"Another deal. A compromise. A charade. A way for governments who don't give a shit about the war they're supposed to be fighting, to go on pretending they're winning it. But it can't be won. It'll never be won. At least not until people see it for what it is. Not until they know the truth." ()

mira007

Ajajaj.. trochu trefa přes čáru v posledním díle. Celou dobu tenhle seriál je famózní tím, že se snaží aspoň v obrysech držet reality a oprostit se od amerických huráá akcí dle klasického schématu a tady v tom posledním díle, kdy i Selcado rozstřílí na cucky toho největšího zabijáka jako americký akční hrdina mi přišlo jako vybočení z hranic v kterých tenhle seriál bodoval. Pro mne zklamání, ačkoliv do devátého dílu to byla parádní jízda. ()

Gulde

Závěr o dost klidnější než předchozí díl, u kterého napětí vygradovalo na maximum. Ale nakonec když se nad tím zamyslím, dává to takhle i větší smysl. Dobré zakončení, štafeta předána. ()

K1NGSLAYER

[b]!!!SPOILER!!![/b]Takové druhé finále dá se říct. Bossové z Cali doufali, že přijde na řadu prezident, na to se však ale přišlo. Mrzí mě Pachova smrt, byl to fakt frajer a nakonec jen taková nedůstojná smrt. ()

muti

Škoda toho chytania účtovníka (pardón, Hlavného účtovníka), tam mali ísť tri autá a nie samotný Navegante. Ináč dôstojné ukončenie série. Vráti sa Peña v tretej sérii Narcos Mexiko? Postavy by boli - napr vieme že kráľ nebies Amando ešte lieta a tovar chodí pravidelne kade tade ()

antolikopoli

Perfektné, trochu som sa spočiatku obával o celé vyvrcholenie,hovoril som si ako chcú vyplniť čas do konca. Ostal som veľmi príjemne prekvapený, finále na ktoré som sa pozeral disponuje naozaj skvostným tempom, kopou aktívnych a prešpekulovaných nápadov ktoré neuveriteľne akčné a navyše sú aj presne podľa môjho vkusu. 9/10 ()