Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015–2017, 25 h 48 min (Minutáž: 44–60 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz, Joanna Christie, Damián Alcázar, Maurice Compte, Brett Cullen, Stephanie Sigman, Roberto Urbina, Ana de la Reguera, Juan Pablo Raba, André Mattos, Bruno Bichir, Jorge A. Jimenez, Luis Guzmán, Adria Arjona, Maruia Shelton, Gabriela de la Garza, Juan Riedinger, Richard T. Jones, Adan Canto, Julian Beltran, Salvador del Solar, Dylan Bruno, Manolo Cardona, Orlando Valenzuela, Cristina Umaña, Martina García, Eric Lange, Florencia Lozano, Patrick St. Esprit, Jose Restrepo, Luis Gnecco, Juan Pablo Shuk, Matthew Glave, Patricia Castañeda, Raymond Ablack, Rafael Cebrián, Jon-Michael Ecker, Mauricio Mejía, David Valencia, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Ernesto Alterio, Diego Luna, Michael Peña, Matt Letscher, Taliana Vargas, Juan Sebastián Calero, Javier Cámara, Kerry Bishé, Edward James Olmos, Shea Whigham, Miguel Ángel Silvestre, Nicholas Gonzalez, Bre Blair, Arturo Castro, Francisco Denis, Pêpê Rapazote, Alejandra Lara, Danielle Kennedy, Carlos Humberto Camacho, Carter Roy, Carlos Clavijo, Michael Stahl-David, Matt Whelan, Gabriel Iglesias, Margarita Rosa de Francisco, Alberto Cardeño, Lisann Valentin, Vicky Hernández, Lorenzo O'Brien, José María Yazpik, Glenn Morshower, Wayne Knight, Curtiss Cook, Louis Herthum, Tristán Ulloa, Luis Mesa, Tatu Jokila, Brian Guest, Leynar Gomez, Fiona Horsey, Gabriel Mangones

Komentáře uživatele Frajer42 k tomuto TV seriálu

Po zhlédnutí prvního dílu mám neblahé tušení, že se s Pablo Emilio Escobar Gaviriou budeme teď pár dní vídat. Moc se seriálu nedá vytknout. Má to zajímavé osobnosti, napětí, dostatek akce a navíc se je to podle skutečných událostí a člověk se u toho i vzdělá. Dozví se jak kokain vyrábět, převážet i prodávat. Tedy, jak se to dělalo dříve. Dnes už jsou potřeba i nějaké další nadstandardní fígle. Ale jako takové nutné minimum k rozjetí drogové kariéry by to mohlo být postačující. Moc chválím. Je to takový svěží vítr mezi soudobé seriály.(7.2.2016)

Druhý díl je o 10 minut kratší a po luxusním úvodu i o malý kousek slabší. Člověk se seznámí s menší kolumbijskou partyzánskou organizací a v podstatě prostřednictvím nich pochopí, že není rozumné jít na steč s lidmi, kteří mají hodně peněz a spolupracují s Pablem Escobarem. Wagner Moura působí v jeho roli naprosto skvěle a charismaticky. Obvykle seriálům pár dílů trvá, než se roztočí všechna kolečka a věci se dají do pohybu. V případě tohoto seriálu k tomu stačil díl jediný.(7.2.2016)

Celkem solidní díl o tom, kterak se Pablo rozhodl státi prezidentem, přičemž narazil ve vládě na osobu, pro naše končiny a poměry skoro až pohádkovou. Čestnost a oddanost při službě své vlasti, stála daného pána prostřílené bříško. Pablo v likvidaci nepohodlných soků nepolevil, ani když přibral nějaký ty otcovské povinnosti. Jeho manželka vyvrhla na svět jeho dcerku, což by mohlo být takové Pablovo slabší místečko. Detektiv už se v Kolumbii také zabydlel, tak uvidíme, copak se z toho všeho vyklube.(10.2.2016)

Po nekompromisním sejmutí významného politického činitele, náš milý Pablo dostal do problémů nejenom sebe, ale veškerý drogový bussines jako celek. Pocit neomezené moci mu přerostl přes hlavu a čestným detektivům z protidrogového nahrál na smeč. Snad poprvé začíná Pablo působit jako polapitelná zvěř, i když zatím tedy velice mocná zvěř, která má stále nakoupených spousty dalších zvířátek. Nicméně, konečně došlo alespoň k nějaké té zprávičce mířené směrem k Pablovi a vytvořil jsem si konečně i nějaké ty sympatie na straně dobra, které zde kupodivu reprezentují nejmocnější USA. Luxusní díl napěchovaný dramatickými zvraty a pořádnou dávkou napětí.(15.2.2016)

Copak k tomuto dílu přiblinknout?! Na můj vkus byl hrozně roztahaný a ukecaný. Vypadal jako takový předskokan k případné následné pecce, která každého zaručeně rozdupe. Stále rozhodně solidní zábava, která kvalitou ovšem malinko vybočuje z velmi vysoko nastavené laťky. Všechny světové strany zde zbrojí na pořádnou válku. Nezbývá než doufat, že nějaká ta válka skutečně přijde.(16.2.2016)

Pomaloučký start, který postupně vygradoval v luxusní závěrečnou půlhodinku. Akční scénka v předzávěru neměla chybku a závěr mi úplně vyrazil dech. Konečně se nám odebralo na věčnost několik významných postav a drogová válka nabrala ještě více na obrátkách. Pablo ukázal, že je třeba někdy býti dosti zákeřným. Viděl bych to na slabších 5. Rozhodně jeden z lepších dílů.(17.2.2016)

Další luxusní díl. Tou bombičkou v letadýlku se Pablo dostal do nesnází. Rozhodl se dosáhnout svého tím, že mírně pozměnil taktiku a tvrdě se opřel do rodinných příslušníků důležitých a vlivných osob, čímž dostal pana prezidenta pod nezáviděníhodný tlak. O drama a napětí rozhodně není nouze. Nechybí hromada akce a nějaký ten pravý a nefalšovaný kolumbijský únos. Nemohl jsem odtrhnout oči od obrazovky.(20.2.2016)

Luxusní díl, kde se odebrali na věčnost spoiler → Pablův bratránek a psychouš Poison, tedy jediné dvě 100% loajální osůbky, které kolem sebe měl ← spoiler. Takže se budu těšit na pořádně krvavou a bolestivou pomstu. Také Pablito zosnoval moc pěkný plán se sebe vydáním. Název dalšího dílu naznačuje, že by snad měl mimo jiné vyrůst ten Pablův zámeček. Bezchybná prácička pánů tvůrců. Ještě jsem neměl příležitost vyzdvihnout dobové "dokumentární" záběry, které jsou mnohdy velice syrové.(20.2.2016)

Tak takové "vězeníčko" bych si také klidně nechal líbit. Rekreační pobyt v kokainovém stylu. Opět další našlapaný díl. Můžeme sledovat Pablovu rostoucí podezíravost a nedůvěru vůči vlastním lidem. Opět si tou závěrečnou taškařicí malinko přiložil pod vlastní kotel. Nicméně, je to človíček, o kterém se dá napsat, že disponuje nesmírně vyvinutým selským rozumem. Agent Murphy se nám také krásně rozjel, takže nebylo možné od posledních 4 dílu odklonit zrak.(20.2.2016)

Přiznám se, že jsem s 10. dílem počítal s vyčerpáním materiálu a utnutím seriálu. Jsem mile překvapen, neboť vše nasvědčuje pokračování. Velmi bych pokračování uvítal, protože tento seriál je naprosto noblesní práce. Nechybí mu vůbec nic. Také velmi chválím, že se seriálové postavy nesmírně podobají svým skutečným vzorům. To nějakou tu autentičnost určitě také rapidně pozvedá. Drogová válka je po skončení 10. dílu ještě více na spadnutí. Budu se zase někdy těšit.(20.2.2016)

Start série, jak se sluší a patří. Dost jsem uvítal i občasné zopakování záběrů z minulé série. To se hodí vždy, aby divák všemu dobře rozuměl a užil si sledování co nejvíc. Hned samotný úvod zobrazující to, jaký měl tehdá Pablo neskutečný respekt, nemá zkrátka chybu. Když to takhle bude pokračovat dál, tak se můj zmlsaný jazýček má nač těšit. Američtí DEAáci po Pablovi vážně tvrdě a navíc se mu podařilo nazlobit jakéhosi tlouštíka. Tlouštíci mívají šmrnc, takže se určitě máme nač těšit. Jednoznačných 5 hvězd. Takové zimomriavky jsem snad neměl ani během většiny dílů první série.(13.9.2016)

Další díl, který nenápadně glorifikuje zloducha Pabla. Pablo nám ukázal, že kromě talentu pro zločin, umí i docela dobře zpívat a nechybí mu ani smysl pro humor. Tomuto seriálu divák opravdu takřka nemůže nic vytknout. Skoro až bezchybná filmařina. Už úvodní poprava kurtizán neměla chybičku a navodila parádní amtosféru, které se díl až do závěrečných titulků nepustil. Lov na Pabla se krásně stupňuje a Pablo hledá diplomatickou cestu, kterou by se dostal dobrovolně do tepláků v nějakém pěknějším vězení. Tentokrát měl Pablo s polapením opravdu namále. Zachránila ho jeho nekončící paranoia a luxusní únikový tunel. Závěrečný Pablův protiúder byl potom nejlepší reklamou na příští díl.(19.9.2016)

Spoilery! Po delší pauze jsem se vrhl na další díl. Chvíli mi trvalo, než jsem se ve všem opět zorientoval. Díl se táhne v rytmu boje násilí proti násilí. Na scéně se objeví odhodlaný plukovník, který se dvakrát nerozmýšlí nad odprásknutím nějakého toho dítěte. Celkově zavedl moc pěkné metody, a tak se občas stane i to, že když někdo nemá, nebo když někdo nechce sdělit kýžené informace, tak si zkrátí pobyt v helikoptéře, která se vznáší v dostatečné výšce, aby pád nebylo možné přežít. Proti Escobarovi zbrojí nejenom policie, ale i konkurence. V tomto díle se ovšem o zbrojení převážně povídá. Dojde snad k jedinému akčnímu momentu, kdy proběhne zátah v menší kokainárně. Jináč jsem si povšiml, že Pablovi začínají rašit šediny.(5.11.2016)

Spoilery! Nevím, či se to dá vlastně považovat za spoiler, ale již z názvu se dá celkem snadno vydedukovat, kdo je hodný, kdo je zlý a kdo bude mrtvý. Díl se táhne v sérií Carrilovy likvidace Pablových posluhovačů, což se konečně dočká odezvy u Pabla. Díky moc pěkné pastičce se Carrila odebere pod drn. Taktéž jsem se během dílu malinko zastyděl, když jsem si až po 13 dílů povšiml, že Pedro Pascal je vlastně Oberyn Martell z Game of Thrones. Já vím, jsem bystrý hoch. Celkově se jedná o jeden z nejlepších dílů. Vzduchem sviští spousta kulek, takže je o prvotřídní zábavu postaráno.(7.11.2016)

Spoilery! Pablo Escobar po delší době působí jako usměvavý a milý tatínek od rodiny. Není to příliš překvapivé. Po odstranění úhlavního nepřítele v předchozím dílu, nyní může opět klidně spinkat. Dopustil se však zásadní chybičky, když nesprovodil ze světa Marizzu, či jak se ta půvabná slečna jmenovala, hned poté, co ji zneužil ke své pastišce na plukovníka Carrilu. Slečna práskla Limóna a konečně některou chytrou hlavu napadne, že by nemusel být špatný nápad, se právě na šampónka Limóna zaměřit. Limón dovedl DEA k Pablovu oblíbenému plešárdovi a tluštík z něj mohl vymučit pár informací. Jináč došlo k poměrně zajímavé spolupráci mezi mezi Oberynem Martellem a drogovým kartelem. Taktika je momentálně taková, že se Pabla pokouší jeho konkurence odstřihnout od penězovodu. Možná je na čase, začít vykopávat zakopané penízky.(7.11.2016)

Spoilery! Osobně považuji tento díl za jeden z vrcholů druhé série. Bylo se na co koukat. Opět došlo k naplnění Nietzscheho krásného citátu: "Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." a na druhé straně došlo naopak k potlačení známé pravdy a ukázalo se, že maminka přeci jenom nemá vždy pravdu. Svojí návštěvou kostelíku s sebou domů přivezla pár pánů, kterým by pivečko s Pablem rozhodně nechutnalo. Krásně se přiostřilo a rozdaly se karty. Dokonce došlo na úmrtí nějaké té důležité postavičky. To bývá vždy moc fajn.(14.11.2016)

Spoilery! Události z předchozího dílu spustily poměrně špinavou hru. Po delší době se Pablo rozhodl poslat svoji rodinu ze země. Vybral si největší imigrační ráj na Zemi - Německo. Ne každý ovšem s legálním vycestováním souhlasí. Pablovi se poprvé začíná velice rychle rozpadat jeho drogové impérium, které tak pracně budoval. Jeho kumpání mizí rychleji, než je člověk stíhá registrovat. V tomto dílu to například odnese Pablův právník se synem. Pohled na ně v kufru auta, byl docela cool. Na závěr dílu zaduní docela solidní výbuch, který je jedním z posledních zoufalých výkřiků Pabla. V tomto dílu je také krásně vidět, že být kolumbijským prezidentem tehdy nebyla žádná prdel.(14.11.2016)

Spoilery! I když v tomto seriálu čeká černoušky úspěšnější kariéra a dožívají se mnohem většího věku, než tomu bývá jinde. Tak i zde se na každého černouška vaří voda. Bohužel to na světě funguje tak, že když je černoušek zahnán do kouta, tak neváhá prásknout přátele, aby si zachránil vlastní černou sedinku. Pablovi se jeho imperium absolutně sesype. Zůstane mu po boku už pouze šampónek Limón. Celkem významná změna. Najednou sledujeme místo nejvlivnějšího narkobarona, zoufalého člověka, který se utápí v nekonečné krizi. Rychle bohatství nabyl a ještě rychleji ho pozbyl.(14.11.2016)

Spoilery! Relaxační díl. Pablo si v zoufalství našel útočiště u svého tatínka, který se mu absolutně nepodobá. Ani vzhledem a už vůbec ne charakterem. V ději se najednou hopslo o měsíc a půl dopředu a divák se může vůbec poprvé těšit na krásně zarostlého Pabla, který je opravdu cool. Penízky se mu nadobro rozkutálely, tak teď s tátou a Limónem dojí kravičky a staví plot. Snad nám Pablo alespoň malinko pohubne. Docela žasnu nad věrností Limóna. Pablo byl skutečně mistr v odhadu svých kumpánů. Celkem šok, když Limón popravil svoji bývalou lásku Maritzu před zraky její dcerky. Mezitím se v Medellínu rozhodovalo o kokainovém vládci. Celkem se mi líbilo, když tlouštík vystrnadil tu krávu Judy. Nikdy mi nebyla sympatická. Dost se těším na finále.(14.11.2016)

Spoilery! Ani ve snu by mě nenapadlo, že si během 20 dílů natolik oblíbím postavu krvelačného vraha, nekompromisního zabijáka a chronického zločince lačnícího po moci, který je při cestě za svým snem schopný sprovodit ze světa kohokoli. Strašně se mi líbilo, že se tvůrci drželi historie. Zcela luxusní byla například ukázka skutečné fotečky nad mrtvolou Escobara. Tomuto dílu nelze nic vytknout. Je bezkonkurenční od začátku, kde sledujete zabydleného Pabla vařícího Limónovi jednu z posledních snídaní až po konec, kdy jste napnutí jako kšandy. O nehezkém osudu Pabla jsem věděl, ale neznal jsem jakékoli podrobnosti jeho opuštění světa, tudíž jsem v koutku duše předpokládal, že by si mohl prodloužit pobyt do dalších chystaných sérií. Tím pádem jsem byl malinko šokován. Jsem osobně dost zvědav, jak se budou nadcházející série vyvíjet. Není těžké odhadnout, že v nich bude figurovat kartel z Cali, ale moc si nedovedu představit, jak bude vypadat zbytek. Přeci jenom představit si Narcos bez Pabla je pro mě zhruba tak složité, jako představit si sám sebe bez mojí luxusní anakondy. Luxusní seriál, který je ve svém žánru svěžím větrem a nemá obdoby.(14.11.2016)

Jsem osobně dost zvědavý, jakým směrem bude seriál směřovat. Bitevní pole nahradila šachovnice. Escobarovo bláznovství a bezprostřednost vystřídal perfekcionismus a promyšlenost. Těžko předpokládat, že někdy v budoucnu kartel z Kali získá alespoň vzdáleně obdobné sympatie, jako si získal Pablo, který byl ke všemu brutálně dobře zahraný. Úvod byl katastrofální a měl jsem vážné obavy o budoucnost seriálu. Naštěstí jsem se do konce dílu dokázal nasát seriálovou atmosféru a těším se na další díl. Alespoň to budou mít v této sérii diváci jednoduché při rozhodování, které straně fandit. V předešlých sériích jsem v tom měl zmatek. V nadcházejících dílech bych uvítal méně homosexuálních vsuvek. Nejsem homofobně založený, ale příjemně se mi na takové záběry rozhodně nekouká.(13.9.2017)

Spoilery! Této sérii zatím brutálně chybí nějaké ty rozvraty uvnitř kartelu. Je to prozatím čistý boj kartelu proti DEA a CIA s tím vážným nedostatkem, že policie je prozatím v roli tichého pozorovatele. Celý tento díl je v podstatě o tutlání taškařice s "únikem" chloru, což není ani nic nového na scéně a ani nic závratně zajímavého. Jedinou pohlednou scénkou tedy zůstává kadeřnictví. Seriálu značně nechybí pouze Escobar, nýbrž i Murphy. Peňa je kůl, ale společně s nepříliš zajímavými postavičkami z Cali seriál dlouhodobě nemohou utáhnout bez výrazné ztráty kvality.(16.9.2017)

Konečně jsem se dokonale seznámil s dobrým tuctem nových tváří. Trošku mi vadí časté homo vsuvky. Nemám nic proti análním průzkumníkům, ale své radovánky by měli provádět v nejtemnějším koutě svých domečků. Co se týče děje, tak se tento díl posunul o vzdálenost, kterou by divák nenaměřil snad ani šuplerou. Nejzajímavějším momentem byl zřejmě rychlokurz praní peněz. Od dalšího dílu tedy očekávám, že už se konečně něco brutálního semele a seriál se dostane do těch správných otáček. Pokud by se úroveň neměla nikam posunout, tak začnu zvažovat, že svůj draze ceněný čas budu investovat jiným směrem. Hodně slabé tři kusy.(21.9.2017)

Spoilery! Vynikající. Proč nemůžou být všechny díly jako tenhle? Od první do poslední minuty jedna nekonečně dramatická jízda. Konečně to celé připomíná drogovou válku a kromě nekonečných schůzek, teploušů a bezobsažného kecání, se i něco děje. Kvality vrcholných dílů Narcos, ve kterých figuroval Escobar to nedosahuje a zřejmě ani nebude, ale i tak hodnotím maximálně. Pokud se bude v podobném duchu nést i zbytek série, tak budu nadšený. Jsem na sebe pyšný, že jsem zachoval po nemastném startu série trpělivost.(24.9.2017)

Spoilery! Hrozně ukecaný a nesmírně pomalu se táhnoucí díl. První polovina za moc nestála. Z polospánku mě vytáhla až velmi solidní jatka v druhé polovině. Děj se vyvrbil moc hezky a na následující díl se nelze netěšit. Chorche rozehrál vysokou hru na obě strany poté co mu "kamarádi" popravili kamaráda. Jsem zvědavý, na který hřbitov to v roli dabl ejdženta dotáhne.(25.9.2017)

Spoilery! Velice našlapaný díl, od kterého nebylo možné otrhnout oči. Jorge rozehrál hodně vysokou hru. Už se nemůžu dočkat až si na jeho ratolestech pochutnají rybičky. Jináč Peňa je po povýšení neskutečně sympatický borec. Díl od dílu ho žeru víc. Pablo už mi tolik nechybí. Jeho roli agresivního psychouše přepral obdobně sympatický Chepe, který jedná výhradně v jazyce olova. Konečně také tvůrci vyslyšeli moje volání po dalším kartelu. Kluci ze severu se s tím moc neserou, a tak nás čeká v posledních 4 dílech konečně drogová válka.(1.10.2017)

Spoilery! Tak i bez Pabla to jde. Dostal jsem se do hltacího stádia a na každý díl se těším jako mladá masochistka na svoje první znásilnění partou obdařených negrů. Kluci ze severu vtáhli do seriálu čerstvý závan brutality. Důkladná prohlídka domu jediného nesympatického člena kvarteta džentlmenů z Cali. Tajnou skrýš objevili až po přeměření sousedního bytu. Skoro jsem v určitých fázích nedýchal. Věčná škoda, že titulkomat věnuje tolik času prohánění svého ocásku a my hrdí puritánští asexuálové musíme na nové titulky tak dlouho čekat.(9.10.2017)

Spoilery! Peňa se postupně posouvá výše a výše v žebříčku mých nejoblíbenějších seriálových postav. K ratingu mu přidává i fakt, že se po kolumbijských ulicích taková postava skutečně pohybovala. V tomto díle rozpoutal moc hezkou záchrannou misi za nepíchatelnou, leč důležitou bloncku. Velmi mě pobavil závěr, kde se ukázalo, že si mohl ušetřit čas a bloncčinu svatyni nechat klidně roztrhat tou malou částí partyzánů, kteří se za pobyt v džungli nestačili oteplit. Škoda lehce nudnějšího úvodu, druhá polovina dílu byla perfektní.(12.10.2017)

Spoilery! Takhle nějak vypadá seriálové nebe. Po celou stopáž jsem nedýchal. Jednoznačně nejlepší díl série a horký adept na nejlepší díl seriálu. Ani jsem si nevzpomněl, že kdysi existoval nějaký píčus Escobar. Krásně vyobrazení toho, jak byl kartel prolezlý jako rakovina do všech zákoutí státu, a to včetně nejvyšších míst. A přesto se konal boj, který nešel vyhrát. Odchyt dalšího narkobarona byl opět vynikající, i když se během něj posralo, co se jen posrat mohlo. Mimořádná záležitost.(12.10.2017)

Spoilery! Tento seriál nabral ve své druhé polovině tak strhující tempo, že by mu dal leckdo přednost před sexem, a to dokonce i se člověkem hmatatelného pulsu. Závěrečný díl se nesl vesměs v politickém duchu. Pomaličku a polehoučku utichla válečná půda. Vyřešit už bylo třeba pouze maléry pana účetního, který toho věděl celkem dost. Uspokojením pro každého fanouška musela zajisté být smrt nevydařeného synátora Davida, který mě celou sérii neskutečně sral. Ještě lepší bylo odhalení nedžentlmenských osudů džentlmenů z Cali, kterým jejich kapitulace tak úplně nevyšla, protože se přeci jen našli čestní lidé, kteří byli pro jejich zatčení schopní dát všanc i svoji kariéru, budoucnost a mnohdy i život. Pevně doufám, že se chystá 4. série. Tvůrci mě přesvědčili, že dokážou i z méně chutných surovin připravit mimořádný pokrm. Smekám!(12.10.2017)