poster

Narcos (TV seriál)

 • USA

  Narcos

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015–2017, 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Hrají:

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz, Joanna Christie, Damián Alcázar, Maurice Compte, Brett Cullen, Stephanie Sigman, Roberto Urbina, Ana de la Reguera, Juan Pablo Raba, André Mattos, Bruno Bichir, Jorge A. Jimenez, Luis Guzmán, Adria Arjona, Maruia Shelton, Gabriela de la Garza, Juan Riedinger, Richard T. Jones, Adan Canto, Julian Beltran, Salvador del Solar, Dylan Bruno, Manolo Cardona, Orlando Valenzuela, Cristina Umaña, Martina García, Eric Lange, Florencia Lozano, Patrick St. Esprit, Jose Restrepo, Luis Gnecco, Juan Pablo Shuk, Matthew Glave, Patricia Castañeda, Raymond Ablack, Rafael Cebrián, Jon-Michael Ecker, Mauricio Mejía, David Valencia, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Ernesto Alterio, Diego Luna, Michael Peña, Matt Letscher, Taliana Vargas, Juan Sebastián Calero, Javier Cámara, Kerry Bishé, Edward James Olmos, Shea Whigham, Miguel Ángel Silvestre, Nicholas Gonzalez, Bre Blair, Arturo Castro, Francisco Denis, Pêpê Rapazote, Alejandra Lara, Danielle Kennedy, Carlos Humberto Camacho, Carter Roy, Carlos Clavijo, Michael Stahl-David, Matt Whelan, Gabriel Iglesias, Margarita Rosa de Francisco, Alberto Cardeño, Lisann Valentin, Vicky Hernández, Lorenzo O'Brien, José María Yazpik, Glenn Morshower, Wayne Knight, Curtiss Cook, Louis Herthum, Tristán Ulloa, Luis Mesa, Tatu Jokila, Brian Guest, Leynar Gomez, Fiona Horsey, Gabriel Mangones, Federico Rivera, Andres Felipe Torres, Camilo Amores, Juan Camilo Pérez, Alejandra Crispin, Juliette Pardau, Abril Schreiber, Joseph Fussey, David Páez, Jaider Velasco, Ariel Sierra, Sebastián Hoyos, Víctor Rodríguez, Alejandro Buitrago, Ricardo de la Vega, Leandro López, Pablo Rodríguez, Javier Sáenz, Jair Arango Meneses, Weimar Delgado, Luis Miguel Hurtado, Ricardo Niño, Gustavo Andrade, Jaime Arango, Rodrigo Celis, Julio Osorio, Vera Mercado, Nestor Sastoque, Javier Achury, Milton Lopez, Pedro Calvo, César Vargas, Diego Ramírez-Schrempp, Carolina Gaitan, Laura Perico, Carlos Aguilar, Constanza Gutierrez, Susana Rojas
(další profese)

Komentáře uživatele Kaka k tomuto TV seriálu

 • Narcos (TV seriál) (2015)
  ****

  Postavami propracované, osobní, autentické, syrové. Velkolepá drogová sága mapující 80. a 90. roky v zemích, které byly rájem drog. Brilantní mix polodokumentu a polohraného filmu. Občas sice pochopitelně vzhledem k množství epizod trochu rozvolněné, ale obsahem sdělení stále decimující většinu konkurence.(5.11.2019)

 • Série 1 (série) (2015)
  ****

  Polodokument, polofilm. Občas chybí některé důležité detaily, občas něco zbytečně přebývá. Celkově ale vynikající pocitová záležitost, s precizním vykreslením Kolumbie a tamějších obyčejů, stejně tak jako dané doby a jejího samozvaného vůdce Pabla, který si v podání Wagnera Moura říká o nesmrtelnost. Tvůrcům se už v první sérii dobře daří smazat rozdíl mezi dobrem i zlem, tedy Pablo má své dobré i velmi špatné stránky. Na rozjezd velmi intenzivní dávka napětí a chytlavých highlightů, uvidíme co dvojka.(6.10.2019)

 • Descenso (S01E01) (epizoda) (2015)
  ****

  Působivý úvod. Živelné, dobové, syrové a k tomu strhující Pablo. Prozatím velmi působivá a zevrubná představovačka, zabalená v originální atmosféře osmdesátkové Kolumbie, proložená x dokumentárními záběry.(18.9.2019)

 • Meč Simóna Bolívara (S01E02) (epizoda) (2015)
  ****

  Intenzivní kolumbijská jízda pokračuje se vší dravostí a jižanským temperamentem. Vysooktanová divočina která neztrácí náboje ani v dialogových pasážích.(18.9.2019)

 • Stále stejní lidé (S01E03) (epizoda) (2015)
  ***

  První drobnější škobrtnutí, resp. ztráta jinak precizně přesného tempa. Období, kdy Escobar začal kecat do politiky nebylo pro něj úplně nejšťastnější a plně se to odráží i v jeho filmové verzi. Hodně povídání, na úkor rytmu a nosného vypravování.(18.9.2019)

 • Palác v plamenech (S01E04) (epizoda) (2015)
  ****

  Mluvení a politikaření, které ctí původně nastavený koncept, ale nijak vevyniká v ramcí standartu, který je samozřejmě i tak sakra vysoký.(22.9.2019)

 • Jednou přijde budoucnost (S01E05) (epizoda) (2015)
  ****

  Příprava na válku. Jak to již u těchto seriálů bývá, velmi pravděpodobně budou poslední epizody pořádná jatýrka.(22.9.2019)

 • Výbušniny (S01E06) (epizoda) (2015)
  ****

  Zatím zcela jistě nejlepší epizoda. Nejen kvůli drsné smrti některých hlavních postav, ale i díky konceptu jako takovému, kdy se vlastně celý příběh dostává do situace nefalšované války mezi narcos a policií v ulicích města.(29.9.2019)

 • Budeš plakat krvavé slzy (S01E07) (epizoda) (2015)
  ****

  Akční scény se změní na akční politikaření a vyjednávání, která už však nedosahují takových grádů. Zvedá to ale bravurní scéna s Poisonem, která tak trochu připomíná nahánění na střechách z Fast and Furious, jen méně popkornová a více autentická.(30.9.2019)

 • Jedna velká lež (S01E08) (epizoda) (2015)
  ****

  Zásadní epizoda z pohledu pohybu figurek na šachovnici, jelikož těch hlavních a zásadních začína dramaticky ubývat.(30.9.2019)

 • La Catedral (S01E09) (epizoda) (2015)
  ****

  Vězeňská epizoda, která se odehrává celá vlastně v jednom velkém domě, ale je paradoxně výpravnější a dynamičtější, než x jiných dílů. Korunuje to samozřejmě Pablo going wild a závěrečný mord.(2.10.2019)

 • Vzlet (S01E10) (epizoda) (2015)
  ****

  Slušné military zakončení kde chybí trochu více a pečlivější práce s postavami a možná subjektivně vzato dramatičtěji vyobrazené následky jejich jednání, ale to zřejmě bude vše gradovat v dalších epizodách druhé série. Nejintenzivnější paradoxně poslední díl není, jen efektně vybízí k okamžitému sledování seson 2.(2.10.2019)

 • Série 2 (série) (2016)
  ****

  Jednička byla o chlup lepší. Přece jen vzestup se sleduje lépe než-li pád. A to je přesně ten stěžejní rozdíl mezi oběma epizodami. Samozrejmě Wagner Moura byl v roli Pabla fantastický, ale nebyl sám. Spousta postav v sérii přiroste k srdci různými způsoby. Režijně sebevědomé a strojově přesné - to platí pro obě epizody. Tak uvidíme co na to pánove z Cali.(12.10.2019)

 • Konečně volný (S02E01) (epizoda) (2016)
  ****

  Pořádně hutný začátek dvojky, která pomalu začíná Pabla stylizovat do role ikonického arcipadoucha a ikonu zla, spíše než pašeráka kokainu a drogového bosse. Proč ne, je to vlastně docela trefné.(8.10.2019)

 • Cambalache (S02E02) (epizoda) (2016)
  ****

  Druhý díl, který působí spíše jako nabombený start nové epizody, která má za úkol chytnout diváky za koule a nepustit. Spousta nových tváří které na první pohled působí svěže a přivádějí svěží vítr do plachet. Escobar raritně vyobrazen i jako family man a na začátku stejně jako na konci opět pár poprav pro šťavnatější příchuť.(8.10.2019)

 • Náš člověk v Madridu (S02E03) (epizoda) (2016)
  ****

  Carrillo one man show. Překvapivé, kontroverzní, šokující.(9.10.2019)

 • Hodný, zlý a mrtvý (S02E04) (epizoda) (2016)
  ***

  Epizoda která svým jednak svým aranžmá a vyobrazením pablových démonů tak trochu ztratila svou jinak parádní autenticitu a (ne)filmovost a ukázala, že i slavná série Narcos může být filmové řemeslo se standartními prvky klišé a líbivými zvraty. Efektní přepadovka je sice působivě natočená, nečekaná, ale na kolik je věrně realistická a tudíž kombatibilní se zbytkem série - to těžko řici. Působí to ale v těch jinak neskutečně autentických medeillínských uličkách jako pěst na oko.(10.10.2019)

 • Nepřátelé mého nepřítele (S02E05) (epizoda) (2016)
  ****

  Repetitivní díl, který jsme v trochu obměnené podobě už mohli několikrát vidět předtím. Vlastně se čeká kdy už někdo Pabla sejme.(10.10.2019)

 • Los Pepes (S02E06) (epizoda) (2016)
  ****

  Los Pepes rozjíždí masakr a Escobar je zatlačen do kouta chovajíc se jako vzteklý pes. Doposud nejlepší akční scéna série - noční přepadovka domu, kde kameraman předvádí dechberoucí práci snímání akce dlouhých celků bez jediného střihu ala Hard Boiled.(10.10.2019)

 • Německo 93 (S02E07) (epizoda) (2016)
  ****

  Překvapivě úplně jiný díl, než jsou standartní kolumbijská jatýrka. Vynikající emigrantská vsuvka. Působivě natočené a jak jinak než silně autentické.(12.10.2019)

 • Konec narkobarona (S02E08) (epizoda) (2016)
  ****

  Výborně vyobrazená stahující se smyčka. Jak pocitově, tak prostorově. Nohsledů ubývá a policejních zatčení přibývá.(12.10.2019)

 • Naše farma (S02E09) (epizoda) (2016)
  ***

  Venkovský relax, anebo Pablo úplně jinak než jsme zvyklé. Zarostlý, filozofující o životě se žvárem v ůstech a asi tak o 10kg těžší. Už to není ta mašina co láme režimy a ničí vlády. Finále se blíží. Šokující scéna Lemona.(12.10.2019)

 • Konečný pád (S02E10) (epizoda) (2016)
  ****

  Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Tedy v podstatě detailně přepsané "based on true story" mód, ve kterém se nese poslední díl série. Rychlý, bez nějakého uměle natahovaného filmového finále. Takhle to má vypadat.(12.10.2019)

 • Série 3 (série) (2017)
  ****

  Po Pablově smrti je to přece jen už více klasický biják plný filmových klišé i příběhového rámování, nicméně pánové z Cali si určitě svými charaktery a trochu jinak nastavenou politikou ostudu neudělali. Troufám si říct, že tvůrci to podojili jak to jen bylo možné. Tam, kde postrádáme klasickou Pablovu přímočarost a sklony k násilí nás hlavní protagonisté zásobují různými personami s různými názory a postoji a velmi zajímavé je sledovat jejich interakci. Totiž přehlídka tak odlišných postav je to, co dělá celou trojku tak zajímavou. A to netřeba mluvit jen o bossech. Takový Salcedo je zdaleka nejnapínavější etudou trojky a sledovat jeho plán vybruslení z vlastní sítě nástrah a pastí je velmi působivý a brilantně zahraný. Jestli trojka zaostává za prvními dvěma, pak jen o kousek.(5.11.2019)

 • Bossí strategie (S03E01) (epizoda) (2017)
  ****

  Solidní rozjezd s kartelem, který je na úplně jiné vlně připomínající spíše mexického vlka z Wall Street se vší tou promyšleností, elegancí a low profile mottem. Závěr akorát trochu rozvíří mistr Pacho se svým tanečkem a naslednou roztahovačkou.(16.10.2019)

 • Cali KGB (S03E02) (epizoda) (2017)
  ****

  Smooth kartel z Cali v druhé epizode ukazuje jen velmi pozvolné pohyby na důmyslně koncipované šachovnici, takže čest klasicky špinavému řemeslu zachraňuje na závěr scéna v kadeřnictví.(16.10.2019)

 • Sleduj tok peněz (S03E03) (epizoda) (2017)
  ****

  Vcelku zeširoka pojatý díl, který precizně mapuje do podrobna praní peněz kartelu všemi možnými způsoby. A i když už to postrádá tu neurvalou horkokrevnost a nepředvídatelnost Pabla, je stále na co koukat, protože Cali kartel na to jde zkrátka trochu jinak a tvůrci se díky tomu nebojí přizpůsobit styl vypravování.(29.10.2019)

 • Šach mat (S03E04) (epizoda) (2017)
  ****

  První obří zvrat v jinak dokonale nalinkovaném plánu. Zajmutí hlavního záporáka neprovází žádná jatka, spíše to připomíná to nejlepší z Oceans Eleven. Což přesně odpovídá koncepci celé třetí série.(29.10.2019)

 • MRO (S03E05) (epizoda) (2017)
  ****

  Začíná se přitvrzovat a odhazují se pomyslné bílé rukavice. Vše začíná být jako obvykle zamotanější a výživnější. Výborné vedlejší postavy se začínají pomalu rýsovat.(29.10.2019)

 • Nejlepší plány (S03E06) (epizoda) (2017)
  ****

  Jak na horské dráze. Napínavý díl s mraky přestřelek, honiček. Některé autentické, jiné méně, ale má to tu jižanskou dravost a to se cení. Je vidět, ze kartel z Cali to umí po dobrém i po zlém.(29.10.2019)

 • Sin Salida (S03E07) (epizoda) (2017)
  ****

  Parádní přepadovka penthousu, napínavá, téměř fincherovská scéna v koupelně a především pak postava Jorgeho Salceda, která je místy zajímavější, než hlavní kumpáni gangu, navíc parádně zahraná dotyčným hercem. Druha část třetí série je zatím daleko ostřejší, než ta první.(30.10.2019)

 • Convivir (S03E08) (epizoda) (2017)
  ****

  Těžkotonážní závěr a prvotřídní stupňování série, která z počátku vypadala tak nevinně. Ve finále si ale nic nezadá s Pablem. Opět vynikající vedlejší role Salceda který svojí roli zvládá bravurne. Tak trochu návrat k Los Pepes a senzační závěr. Jako samostatný díl dobré, jako částk skládačky senzační.(2.11.2019)

 • Todos Los Hombres del Presidente (S03E09) (epizoda) (2017)
  ****

  Prvotřídní politikaření a především naháněčka dalšího bosse.(2.11.2019)

 • Návrat do Cali (S03E10) (epizoda) (2017)
  ****

  Tradiční neduh TOPových seriálů, kdy předposlední 1-2 epizody bývají lepší, než ta poslední. Která nejen že pracuje s minimem postav, protože většina se jich konce nedožije, ale mnohdy musí ještě udělat jakýsi closure za celou sérií. Poslední série Narcos si vcelku úspěšně pohrává s oběma neduhy a závěr podařilo dobře ustát i s tím politickým backgroundem, který byl už tehdy a stále je tak aktuální.(5.11.2019)