Narcos (TV seriál)

Narcos

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015–2017, 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz, Joanna Christie, Damián Alcázar, Maurice Compte, Brett Cullen, Stephanie Sigman, Roberto Urbina, Ana de la Reguera, Juan Pablo Raba, André Mattos, Bruno Bichir, Jorge A. Jimenez, Luis Guzmán, Adria Arjona, Maruia Shelton, Gabriela de la Garza, Juan Riedinger, Richard T. Jones, Adan Canto, Julian Beltran, Salvador del Solar, Dylan Bruno, Manolo Cardona, Orlando Valenzuela, Cristina Umaña, Martina García, Eric Lange, Florencia Lozano, Patrick St. Esprit, Jose Restrepo, Luis Gnecco, Juan Pablo Shuk, Matthew Glave, Patricia Castañeda, Raymond Ablack, Rafael Cebrián, Jon-Michael Ecker, Mauricio Mejía, David Valencia, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Ernesto Alterio, Diego Luna, Michael Peña, Matt Letscher, Taliana Vargas, Juan Sebastián Calero, Javier Cámara, Kerry Bishé, Edward James Olmos, Shea Whigham, Miguel Ángel Silvestre, Nicholas Gonzalez, Bre Blair, Arturo Castro, Francisco Denis, Pêpê Rapazote, Alejandra Lara, Danielle Kennedy, Carlos Humberto Camacho, Carter Roy, Carlos Clavijo, Michael Stahl-David, Matt Whelan, Gabriel Iglesias, Margarita Rosa de Francisco, Alberto Cardeño, Lisann Valentin, Vicky Hernández, Lorenzo O'Brien, José María Yazpik, Glenn Morshower, Wayne Knight, Curtiss Cook, Louis Herthum, Tristán Ulloa, Luis Mesa, Tatu Jokila, Brian Guest, Leynar Gomez, Fiona Horsey, Gabriel Mangones, Federico Rivera, Andres Felipe Torres, Camilo Amores, Juan Camilo Pérez, Alejandra Crispin, Juliette Pardau, Abril Schreiber, Joseph Fussey, David Páez, Jaider Velasco, Ariel Sierra, Sebastián Hoyos, Víctor Rodríguez, Alejandro Buitrago, Ricardo de la Vega, Leandro López, Pablo Rodríguez, Javier Sáenz, Jair Arango Meneses, Weimar Delgado, Luis Miguel Hurtado, Ricardo Niño, Gustavo Andrade, Jaime Arango, Rodrigo Celis, Julio Osorio, Vera Mercado, Nestor Sastoque, Javier Achury, Milton Lopez, Pedro Calvo, César Vargas, Diego Ramírez-Schrempp, Carolina Gaitan, Laura Perico, Carlos Aguilar, Constanza Gutierrez, Susana Rojas

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Rozhodl jsem se seriál ohodnotit i okomentovat po dvou sezónách, jakékoli další připomínky případně přidám ke komentářům jednotlivých sérií. Seriál si okamžitě našel místo mezi mými oblíbenými, baví mě zřejmě hlavně proto, že se tak odlišuje od běžné seriálové tvorby. Tvůrcům se podařilo od první epizody vytvořit skvělou, hutnou atmosféru, výborně pracovali i s akcí a napětím a nebýt čtyř poněkud rozpačitých epizod ve druhé polovině druhé řady, neměl bych v podstatě co kritizovat. A dokonce ani o těchto dílech nemohu říct, že by byly špatné, jen jsem se příliš namlsal dokonalosti, která jim předcházela. Velmi mě bavil komentář agenta Murphyho i použití reálných záběrů, které daly celému seriálu větší hloubku. Tohle jsem si opravdu užil.(7.2.2018)

První sezóna mě seznámila se zajímavě podaným seriálem (vypravěč je skvělý), u něhož jsem se velice dobře bavil a jako bonus jsem dostal množství zajímavých informací, které mě nutí k tomu, abych si je dodatečně ověřoval a abych si sháněl doplňková fakta. Vždy mě zajímá, zda se tvůrcům povedlo ve filmu nebo seriálu vytvořit správnou atmosféru, v Narcosu se tak stalo, od první epizody jsem se do ponořil do děje a jediné zklamání jsem zažil ve chvíli, kdy titulky uzavřely desátý díl. Na druhou stranu je faktem, že se mohu o to více těšit na druhou řadu.(5.2.2018)

První epizoda seriálu si mě okamžitě získala. Mám rád filmy a seriály, které mají atmosféru a Narcos ji má a pořádně hustou. Kromě atmosféry obsahuje i slušnou dávku napětí a akce, tvůrci udělali jednoznačně dobře, když proložili děj dokumentárními záběry, hned to člověku připadá uvěřitelnější. Po prvním dílu mohu jedině chválit.(3.2.2018)

Druhá epizoda úspěšně pokračovala v tom, co pilotní díl načal. Na rozdíl od USA se Kolumbie ukázala jako skutečná země plná příležitostí. Tvůrcům se zatím daří udržovat atmosféru, kterou na počátku vytvořili, napětí se dostavilo, akce byla brutální a já jsem se dobře bavil, takže jen tak dál. Trošku mi to kazil titulkomat, když mi nabídl jméno velitele skupiny M- 19 v podobě Ivan "Hrůza", ach jo, to snad není tak složité, při základních znalostech dějepisu, ne?(3.2.2018)

Nejenže se tvůrcům stále daří udržovat kvalitní atmosféru, ale z každé další epizody se vždy dozvím něco nového o jihoamerické zemi neomezených možností, což mě následně donutí, abych si co možná nejrychleji doplnil chybějící informace. Pokud mě seriál dokáže takto ovlivnit, musím hodnotit plnou palbou.(4.2.2018)

Ano i po čtvrté epizodě spokojenost trvá. Chvílemi už jsem si říkal, že už to tvůrci s Escobarovou beztrestností začínají přehánět, ale pak jsem si připomněl Krejčíře a Mrázka a došlo mi, že přemýšlím jako trotl. Vzhledem k tomu, že jsem před pár dny viděl film "American Made", užil jsem si pasáž s Barrym Sealem.(4.2.2018)

Pátá epizoda byla stále solidní, ale proti předchozím dílům byla přece jen dějově slabší. Předpokládám, že se jednalo o pověstné ticho před bouří, takže doufám, že příští epizodě budu opět moci udělit pět hvězdiček. Vzhledem k závěrečným minutám jsem o tom vlastně přesvědčen.(4.2.2018)

Předpoklady se naplnily. Šestá epizoda byla plná napětí a akce, atmosféra byla naprosto strhující a děly se mnohé ukrutnosti. Američani mě prostě nezklamou, jejich sled priorit nemá chybu:-) Zklamalo mě, že tak brzy skončil můj oblíbenec Luis Guzmán, ale na druhou stranu se alespoň ukázalo, že byl Gacha hlava otevřená.(4.2.2018)

Pablo Escobar by mohl být skvělý šachista, jasný mat vytáhl k patu a nakonec ho ještě přetaví ve vítězství. Po shlédnutí sedmé epizody mohu konstatovat, že jsem se zatím u seriálu nenudil ani na vteřinu. Příběh tohoto dílu byl opět výborně napsaný, atmosféra, napětí i akce fungovaly skvěle.(4.2.2018)

Ani tentokrát nedošlo naštěstí k žádné změně- všechno šlape jako hodinky Patek Phillippe. Opravdu se mi líbí styl kolumbijských bezpečnostních složek- sejmeme je všechny, Bůh si je pak přebere. Stát se v Kolumbii rukojmím, to bude asi pěkný adrenalin. Každopádně šlo o parádní díl, který neměl chybu.(5.2.2018)

Mám definitivně jasno, Narcos je špičkový seriál, mám za sebou devět dílů bez jediného zklamání. Říká se, že jsme u nás k odsouzencům příliš shovívaví, tento díl rozhodně nedoporučuji zdravě naštvaným daňovým poplatníkům a panu Okamurovi, protože by to zavánělo infarktem. Tohle byla opravdu síla.(5.2.2018)

Podobně jako předchozí díly byla i závěrečná epizoda skvěle napsaná i natočená, atmosféra byla tradičně fantastická a byla radost sledovat váhání vládních činitelů mezi spravedlností a zlem (větším či menším). Na to, že se vlastně celou dobu jen čekalo na jednu větší finální akci, jsem se výborně bavil.(5.2.2018)

I u druhé sezóny seriálu jsem se skvěle bavil, přesto mi nemohl uniknout kvalitativní rozdíl mezi její první a druhou polovinou. V první půli druhé řady fungovalo všechno to, co mám na tomto seriálu rád: atmosféra, akce i napětí. Čtvrtá epizoda pro mě pak byla zatím nejlepším dílem obou sérií, tím víc mě rozladilo zpomalení děje v posledních čtyřech částech, v nichž se začaly objevovat poměrně dlouhé scény s téměř nulovým dějem, které měly zřejmě navodit jakousi sentimentální náladu, ale na mě prostě nefungovaly.(7.2.2018)

Zpočátku jsem měl dojem, že je děj první epizody druhé řady lehce pomalejší a říkal jsem si, že to tentokrát bude "jen" na čtyři hvězdičky, ale pak se vše opět rozjelo tak, jak jsem zvyklý a pětka byla znovu na světě. Vyloženě mě fascinuje kontrast mezi líným klidem, který vzápětí střídá syrové násilí doplněné o naprostou lhostejnost k životu. Lahůdka.(5.2.2018)

Že by druhá sezóna přišla s novým přístupem? Díl měl opět poklidnější děj, aby v závěru následovala exploze čiré brutality. Může být, na mě to funguje. Když tak porovnávám jednotlivá povolání, raději bych byl uhlobaronem. Jistě narkobaron vydělává víc a rychleji, ale má dost neklidný život.(6.2.2018)

Ve třetí epizodě se vrátila má oblíbená figura- plukovník Carrillo, který bojuje proti ohni ohněm. Ani tentokrát mě nezklamal a stál prakticky za každou akcí v díle, který byl postaven spíše na plánování věcí budoucích. Naštěstí mi nevadí ani ukecané části, pokud se mluví k věci. A to se tady dělo.(6.2.2018)

Netuším, jestli se v průběhu druhé sezóny podaří tvůrcům trumfnout čtvrtou epizodu, pokud ano musel by to být vynikající díl, což by pro diváky bylo skvělé. Tohle byla parádička s hustou atmosférou, plná vystupňovaného napětí a brutální akce. V kůži té nešťastnice bych rozhodně být nechtěl, ať udělá, co udělá, vždycky naštve někoho mocného.(6.2.2018)

Pátá epizoda podle mého očekávání nebyla tak skvělá jako předchozí díl, ale v žádném případě nevidím důvod, proč bych jí ubíral hvězdičku. V ději opět došlo k zajímavému vývoji, v Medellínu vypukl ještě větší chaos, než tu bylo obvyklé a závěr zůstal sympaticky otevřený.(6.2.2018)

Další skvělá epizoda, ve které atmosféra, napětí i akce fungovaly ještě lépe než obvykle. Po skončení první řady jsem se obával, že mě druhá řada zklame, ale faktem je, že se stále výborně bavím. Opět trochu přituhlo, a i když kolem sebe Pablo Escobar pěkně kope, evidentně to s ním jde z kopce.(6.2.2018)

Tentokrát jsem hvězdičku ubral, protože sedmá epizoda trochu ztratila tah na branku. Pasáže s Duquem a s cestou Escobarovy rodiny do Německa a zpět mi přišly zbytečně rozvleklé a hodně celý příběh přibrzdily. Ale chápu, závěr se blíží a zřejmě se začíná trochu nastavovat.(7.2.2018)

Další z mnoha povedených epizod, tentokrát nebyl děj zbytečně bržděn, atmosféra byla parádní, napětí i akce nechyběly, ale plný počet hvězdiček jsem prostě udělit nemohl, protože mě tvůrci neskutečně vytočili. Pokud to správně chápu, policie bere člověka do ochranné vazby, aby ho chránila. Výlet Escobarovy manželky přes celý hotel, aby si na vlastní oči prohlédla místo vraždy (!), mi tedy přišel hodně stupidní.(7.2.2018)

Podobně jako v sedmé epizodě se mi zpomalení děje nelíbilo, místo výletu s Lufthansou nasadili tvůrci poctivou kolumbijskou farmařinu spojenou s přírodní lyrikou, což v tomto seriálu působilo jako pěst na oko a vůbec poprvé jsem při jeho sledování pocítil náznak nudy.(7.2.2018)

Ani závěrečná epizoda druhé sezóny mě nenadchla tak, abych udělil i pátou hvězdičku. Pečlivě budované napětí na mě tentokrát nefungovalo, vzhledem k tomu, že bylo předem jasné, jak to s Escobarem dopadne, na druhou stranu mě opět potěšily vložené dokumentární záběry a fotografie, ze kterých bylo patrné, jak si dali tvůrci záležet na tom, aby vybraní herci svým vzhledem odpovídali reálným postavám (tedy až na agenta Murphyho).(7.2.2018)

Třetí sezónu seriálu vnímám jako zatím nejslabší, přestože nebyla špatná. Její největší problém vidím v tom, že mě tvůrci předchozími dvěma řadami příliš namlsali, a přes veškerou snahu se svým předchozím výkonům nedokázali vyrovnat. Šéfům kartelu z Cali citelně chybělo Escobarovo charisma, podobná situace nastala i v týmu DEA. Což o to, Javier Peňa byl v pohodě, nic proti němu, ale po Murphym tady zbylo hluché místo. Tentokrát jsem se prostě nedokázal do děje "zažrat" jako v předchozích řadách, i když jsem si i tady dokázal najít to svoje.(15.7.2018)

První díl třetí sezóny byl jednoznačně nejslabším začátkem ze všech tří řad, ale ani tak nemohu jít s hodnocením pod čtyři hvězdičky. Na to mě zachmuřený Javier Peňa příliš bavil. Absence postavy Pabla Escobara byla hodně znát, přestože kartel z Cali vede celé kvarteto "bad boys", ani jeden nemá potřebné charisma na to, aby se Escobarovi vyrovnal. Jsem zvědav, jak (pokud vůbec) se vyvine postava Jorge Salceda, tam tuším skrytý potenciál. 4*-(13.7.2018)

Děj se opět držel na úrovni prvního dílu, ničím výrazným mě sice neohromil, ale na druhou stranu je pravda, že jsem se ani chvilku nenudil. Jak už jsem psal v předchozím komentáři, velice chybí charismatický záporák Escobarovy velikosti, naštěstí se alespoň ukázalo, že mé naděje vkládané do Jorge Salcedy, nebudou zklamány. 4*-(13.7.2018)

Hned zpočátku mě zaujal a pobavil úvod do praní špinavých peněz, následně mě potěšilo to, že míra korupce v kolumbijských policejních složkách nikterak nepoklesla, takže by do budoucna mohlo být o zábavu postaráno. Závěr navíc naznačil, že by příští epizoda mohla být živější, takže budu doufat. 4*-(13.7.2018)

No, tak sláva! Konečně mi tvůrci dovolili použít všechny hvězdičky ze zásobníku. Poprvé ve třetí sezóně nechyběla epizodě kvalitní atmosféra, slušná dávka napětí a našla se i nějaká ta akce. Obzvlášť mě potěšilo využití dokumentárních záběrů v závěru dílu a s nadějí očekávám další vývoj.(13.7.2018)

Pravda, předchozí epizoda byla akčnější, ale pátý díl evidentně připravuje půdu pro další chřestění zbraněmi a připravuje ji velmi zajímavě. Mezi vedení kartelu Cali se po uvěznění Gilberta začíná šířit paranoia, DEA se soustředí na Franklina Jurada a už se těším, až se to všechno v dalším pokračování potká.(14.7.2018)

Těšil jsem se na pořádný nářez a dočkal jsem se. Tvůrci věnovali předchozí epizodu teorii a v šestém dílu došlo na praktickou část. Je jasné, že Jorge Salcedo nedopadne dobře, na to se na něj David Rodríguez dívá příliš divně, všechno ostatní se spíše zamotává. Opět došlo na slušnou akci, i když je pravda, že přestřelka v klubu byla značně nepřehledná.(14.7.2018)

Sedmá epizoda patří rozhodně mezi ty podařené. Předtitulková scéna v kostele mě okamžitě správně naladila a dobře jsem se bavil i v dalším průběhu, K nepřátelství mezi kartely se přidaly i rozpory mezi bratry Rodríguezovými, nechybělo napětí i slušná akce, ale pátou hvězdičku jsem za tu koupelnu dát prostě nemohl. Tyhle záchrany v poslední vteřině jsou tak nechutně profláklé, že jsem tiše doufal v to, že se k nim už tvůrci filmů a seriálů nebudou uchylovat.(15.7.2018)

Tentokrát jsem měl pocit, že je epizoda poněkud nevyrovnaná. Rozhodně mě víc zaujal Salcedův tanec v minovém poli, než akce k záchraně Christiny. Každopádně jsem se i tentokrát slušně bavil, proběhla zajímavá akce, v Salcedově dějové linii nechybělo ani napětí, takže jsem byl vcelku spokojen.(15.7.2018)

Devátá epizoda fungovala po celou dobu v pěkném tempu, přinesla slušně napjaté momenty i dobře zvládnutou akci, jen mi bylo líto, že jsem nemohl vidět, jak Henao sestavuje úvodní puzzle:-) Fakt mě baví, jak se v tomto seriálu střídají optimistické momenty s totální depresí.(15.7.2018)

Závěrečná epizoda třetí sezóny mě příliš nenadchla. Čekal jsem plnotučný závěr, ale místo toho přišla jakási odtučněná verze, která sice nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě neoslnila. Přitom Pacho opět ovládl předtitulkovou část, zbytek dílu už pak na svižný úvod poněkud "nestíhal".(15.7.2018)