poster

Narcos (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2015 - 2017, 25 h 48 min (Minutáž: 44–60 min)

Hrají:

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz, Joanna Christie, Damián Alcázar, Maurice Compte, Brett Cullen, Stephanie Sigman, Roberto Urbina, Ana de la Reguera, Juan Pablo Raba, André Mattos, Bruno Bichir, Jorge A. Jimenez, Luis Guzmán, Adria Arjona, Maruia Shelton, Gabriela de la Garza, Juan Riedinger, Richard T. Jones, Adan Canto, Julian Beltran, Salvador del Solar, Dylan Bruno, Manolo Cardona, Orlando Valenzuela, Cristina Umaña, Martina García, Eric Lange, Florencia Lozano, Patrick St. Esprit, Jose Restrepo, Luis Gnecco, Juan Pablo Shuk, Matthew Glave, Patricia Castañeda, Michael Stahl-David, Matt Whelan, Raymond Ablack, Rafael Cebrián, Jon-Michael Ecker, Mauricio Mejía, David Valencia, Andrea Londo, Gabriel Sloyer, Ernesto Alterio, Diego Luna, Michael Peña, Matt Letscher, Taliana Vargas, Juan Sebastián Calero, Javier Cámara, Kerry Bishé, Edward James Olmos, Shea Whigham, Miguel Ángel Silvestre, Nicholas Gonzalez, Bre Blair, Arturo Castro, Francisco Denis, Pêpê Rapazote, Alejandra Lara
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (488)

 • Malarkey
  *****

  První díl Narcos mě okamžitě vcucnul do děje tím, jak informativní byl a jak dokumentaristicky rozjel onen příběh Pabla Escobara. Onen dokumentární střih se samozřejmě dalšími díly zpomalí, ale ve výsledku to vůbec nevadí. Budete sledovat každou minutu a čekat na moment, až do Vás tvůrci opět nasypou nějaký ten zajímavý fakt, který Vás utvrdí v tom, že nekoukáte na vymyšlený příběh, ale na neuvěřitelně krutou realitu Kolumbie tehdejší doby. Občas se nechce ani věřit, že něco takového bylo možné. Leč právě neuvěřitelnost je devíza celého námětu, který je prostě natolik silný, že i pět hvězd je pro něj málo. Jednoduše...bomba. Zde se Netflix opravdu vyšvihl.(15.5.2018)

 • Cervenak
  *****

  Hrôzostrašný Wagner Moura v svižnom spracovaní "kariéry" legendárneho kolumbijského narkobaróna a masového vraha. V každom okamihu surové, mrazivo autentické a remeselne a herecky bez chybičky.(22.11.2015)

 • T2
  ****

  režisér José Padilha je v danej téme ako ryba vo vode, vie to správne podať aby dokázal upútať a zbytočne nezamotával z množstvom postáv. každý tu má svoje miesto, karty ma zatiaľ dobre rozhodené, po prvom diely spokojnosť /90%/(23.9.2015)

 • Radek99
  *****

  Kvalita je ve filmovém umění už definitivně v televizní tvorbě. Po Robocopovi jsem se bál o kariéru José Padilhy, ale on se nedal Hollywodem docela zlomit a v Narcos se pro televizi Netflix vrátil ke kořenům...do latinskoamerického světa, do prostředí zločinu, drogového obchodu...k elitní (protidrogové) jednotce... Seriál, který se komplexností zobrazované tématiky a důrazem na realistický prvek jako jediný blíží kultovnímu The Wire! Série 1: 100%, Série 2: 100%, Série 3: 90%(20.9.2015)

 • DaViD´82
  ****

  Schválně jestli poznáte v čem je problém (či přesněji nepříjemný zádrhel) této série… Má dvě ústřední linie. Narcotraficantes „jihoamerickou“ španělsky mluvenou zaměřenou na pozdní kariéru patróna Medelínského kartelu Pablo Escobara (fantastický, respekt budící a jakkoli by to k tomu svádělo, tak nepřehrávající Moura), která je plná intrik, napětí, skvěle vystavěná a dodržující žánrová specifika, aniž by se však výrazně odchylovala od skutečnosti (ostatně ani není důvod, ona byla i tak dost neuvěřitelná sama o sobě). Druhá DEA „severoamerická“ angličtinou mluvená linie je do morku kostí procedurální, řešící detaily vyšetřování (ostatně oba agenti se na vývoji seriálu aktivně podíleli) a honu na narkobarona, který byl jedním z vůbec nejbohatších/nejnebezpečnějších lidí své doby. Už asi tušíte v čem je onen zádrhel, že? Ano, každá je ze zcela (ale skutečně zcela) jiného těsta. Nedá se říci, že by jedno z těch těst bylo lepší druhého, protože obě se nesou natolik v jiném duchu, stylu i pojetí, až jsou v mnoha ohledech neslučitelné. A do toho navíc ještě třetí složka v podobě velmi častých dokumentárních pasáží "vypravuji jak v rozhlasové inscenaci a je to doprovázeno archivními dobovými záběry". Jakkoli každá ze složek sama za sebe funguje na výtečnou a není ji moc co vyčíst (snad jen že to vypadá jakoby každá agentura byla zastoupena jedním člověkem), tak dohromady pospolu zrovna neštymují a nevytváří soudržný celek. Což s ohledem na jejich kvality zamrzí. O to více, když již bylo prokázáno, že tyto zdánlivě neslučitelné přístupy k této látce skloubit přeci jen lze (aneb zdravím Dona Winslowa). Čili to sice zamrzí, ale rozhodně ne natolik, aby to cokoli změnilo na neoddiskutovatelném faktu, že se Narcos zařadilo mezi špičku současné "quality TV".(28.8.2015)

 • Superpero
  ****

  Neuvěřitelný filmový look. Záběry na Medellín vypadají fakt epicky a je vidět, že se nešetřilo. Hodě se mi líbí i prokládání dobovými záběry a fotkami. Člověk si uvědomí, že Escobar byl opravdu mocná osoba, která otřásala základem samotného státu. Docela jsem to zhltnul, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že se to chvílema trochu opakovalo a nějak by mi stačilo kdyby to byla jen desetidílná minisérie. Ale třeba nám v druhé sérii vytřou zrak a vydá se to jiným směrem, protože koukat znova na to samé, by podle mě nebylo úplně ono.(10.1.2016)

 • Tom Riddle
  ****

  Navzdory faktu, že Pablo Escobar je důležitou a fascinující figurou kolumbijské historie, Narcos se u mě vyšplhali sotva na 4 hvězdy. Ne snad proto, že by se tu špatně hrálo nebo se na to špatně koukalo, ale především proto, že ta nejzajímavější část Escobarova života je tu zoufale plytká a zkratkovitá (do zblbnutí se omílá, jak se sám vypracoval z ničeho, což ovšem vidíme na ploše možná tak půlky jednoho dílu), a většina děje je (mnohdy úplně zbytečně) podřízená (byť jakkoli zábavným) efektním a badass momentům (a ano, vím, že většina z nich se skutečně stala), nemluvě o tom, že prakticky žádná jiná postava nemá tolik prostoru, aby mohla být dostatečně zajímavá. Výsledkem je tak seriál, který je skutečně cool, zároveň je ale velice povrchní, ač se tak netváří. PS Druhá řada naštěstí tenhle nešvar úspěšně napravuje, a třetí i přes vlažnější rozjezd nakonec taky nezaostává.(24.11.2015)

 • Fr
  *****

  „JESTLI JSEM SE NĚCO VE SVĚTĚ DROG NAUČIL, TAK TO, ŽE ŽIVOT JE MNOHEM KOMPLIKOVANĚJŠÍ, NEŽ SI MYSLÍTE. DOBRÝ A ŠPATNÝ - TO JSOU RELATIVNÍ POJMY.“ /// Jestli jsem si bláhově myslel, že na mafiánským poli plným trávy či koksu mě už nemá co překvapit, tak to tahle historie „Narcos“, vyprávěná agentem DEA dokázala! Zmapování úspěchu Pablo Escobara a jím stvořenýho impéria obsahuje všechno! Včetně ironickejch ftípků. Samozřejmostí jsou autentický záběry a jména nepodplatitelných (mrtvol), jejichž statečnost je spolu s exhibicí drogovýho krále tahounem příběhu. Další z příběhů, kterej psal sám život. Navíc tvůrci dokazujou, jak vás válka změní, že moc je opojná a vede k sebezničení. A vůbec nejvíc jsem rád, že letos bude pokračování! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy založený na skutečnosti. 2.) Miluju filmy, v nichž jde o stvoření monstra. 3.) Vždycky jsem toužil mít tolik prachů, že bych je neměl kam dávat. 4.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(4.2.2016)

 • tron
  ****

  Prvá séria bola skôr buddy movie o dvoch agentoch DEA, riešiacoch problém (ktorým nebolo nič menšie, ako osoba menom Escobar). Do toho živelná atmosféra, skvelé akčné scény, parádne postavy, tomu odpovedajúce herecké výkony a vymakaná výprava. Escobar bol samozrejme dôležitý, ale naplno si to pre seba ukradol až v druhej sérii. A za seba dodávam "bohužiaľ". Jasné, aj druhá séria je poriadna drsňáčtina, ale DEA ustúpilo do úzadia, v niektorých častiach druhej série sú to vyložene nedôležití štatisti. A Escobar? Escobar je hlavnou postavou, nanešťastie sympaticky môže pripadať len psychopatickému divákovi, nakoľko ide o šialeného masového vraha. Najneskôr po tom, čo vyvedie jednej z najsympatickejších postáv prvej série, som mu prial, aby ho rozstrieľali na sračky. Čo sa nakoniec, našťastie, aj vyplnilo. Na konci zostal uštvaný tučný chlap, ktorého dobehla karma. Kým prvá séria šla k 90%, druhá skôr "len" k 70%. Oproti tretej sezóne však i predsa len troška slabšia druhá bola učineným zázrakom. Tretia séria je vyložený prúser a prepadák za 40, max. 50%. Odišiel z nej Murphy (a tým pádom i jeho strašne zábavný "sprievodný monológ" z prvých dvoch sérií) a Escobara vystriedal mimoriadne nudný gang z Cali. Tretia séria šokujúco chytila dych až v posledných dvoch (z desiatich) častí.(7.12.2016)

 • Slasher
  ***

  S01: Čekal jsem bombu a ne že by se nejednalo o kvalitní životopisnou sérii fascinujícího zločince, ale... Kam se poděla ta lehkost a vtip prvního dílu? Zbývajících devět jsem díval na spíše suchou, nevzrušivou rekonstrukci událostí s nejasným plynutím času, co mi ale hlavně vadilo, bez opravdu poutavých a charismatických herců. Snad s výjimkou postavy Escobara, co tu Moura vykouzlil corleoneskou verzi pána vesmíru a tvářil se zarputileji a zarputileji, mě tady nikdo nebavil a nijak jsem se nehnal k dalším dílům. Spíš jsem se k nim musel nutit. Takže ve výsledku, v tomhle případě bych rozhodně radši film, ušetřil si 350 minut. Moje smůla - jsem nějaká divná anomálie. 65%(14.1.2016)

 • emma53
  *****

  Komentář později, ale už teď doporučuji, paráda.........druhá série to samé.(13.9.2015)

 • H34D
  *****

  Mistr "populární dokumentarizace" jihoamerického zločinu, José Padilha, servíruje velkolepou ságu o narkobaronech a od prvních vteřin jede ve velkém. První díly přípomínají vyprávění Scorseseho, kdy sledujeme nevšední osudy jednotlivců a skrze ně se dozvídáme širší okolnosti. Nevěřil bych seriálu každé slovo, myslím, že dokumentární aspekt je zde upozaděn ve prospěch ladného filmového vyprávění a coolovosti. O detailech policejních procedur, ani o trikách zločinců se zde nedozvíme tolik, co v The Wire, ale přesto bych seriálu neupřel jeho komplexnost. Zločin, peníze, zákon, politika, lid, nic z toho seriál neopomíjí, maluje komplexní obraz tehdejšího světa, v němž přestává být důležité, zda je vše pravdivé, důležitější je sdělení divákům - je to děsně cool, ale pozor na to! (vlastně podobná funkce, jakou mají dokumenty o Hitlerovi) Přiznám se, že 5 hvězdu dávám více z principu, než ze zásluh, ale zkrátka tohoto díla si vážím... 9/10(16.10.2016)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Seriál jsem odkládal snad půl roku, ale díky současné filmové nouzi jsem se do něj opřel plnou parou a nelituji ani sekundu stráveného času. Pablo Escobar je frajer, který si vysloužil můj respekt a je určitě dobré vědět, jak to v tehdejší době v Kolumbii fungovalo. Nejzajímavější momenty: Podrobný návod na výrobu kokainu, kandidování na prezidenta a vlastní věznice. Velmi dobré, zajímavé, poutavé i slušně drsné. 95%(7.9.2017)

 • Dadel
  ****

  V jednotlivostech dokonalé, plné nápadů a absurdních situací, jako souvislý příběh to ale hodně drhne.(27.11.2015)

 • Segrestor
  *****

  Tahle venezuelská telenovela vás konečně bude bavit. Chozé Armando vstoupí do místnosti, Maria Soledad udeří sklenkou bourbonu do mahagonového stolu, zlomí se v zádech a padne Chozé Armandovi do náruče, načež začne očima fixovat jeho apartní knírek... No, naštěstí tady do toho náhle vstoupí El Padron Pablo Escobar, vyhodí do luftu budovu soudu, sundá cestovní letadlo z oblohy, zaplatí státní dluh Jižní Ameriky, tisícům a tisícům Američanů vypálí do hlavy černou díru svou neředěnou Coca Colou a s několika miliony dolarů na zádech odkvačí nakonec sezóny do hor vybojovat svou poslední bitvu a vy ve své katarzi ze skvělé podívané pobaveně pronesete, co to jako kurva jenom bylo za drsný týpky tenkrát v osmdesátých, když se vám dneska v týhle provinční rozkradené zemičce hádají ti buzeranti z Tvé vlády o takové chiméře, jakou je údajný boj s šedou českou ekonomikou. No, checht...(8.1.2016)

 • robbiee
  *****

  [imdb: 9.1/10] | me: WOW. Vynikajúca seriálová záležitosť.Vrelo odporúčam.(1.11.2015)

 • TeeAge
  *****

  Ešte stále platí, že najlepšie scenáre píše sám život - a ajkeď seriál Narcos upozorňuje na začiatku každej epizódy, že dej prispôsobuje scenáristickej gradácií oproti presným skutočnostiam - sila tohoto počinu spočíva práve v skutočných základoch príbehu a v stvárnení historických postáv. Autentickosť, čistý obraz bez prehnaných filtrov a geniálne obsadenie v osobách Moura - Holbrook - Pascal robí pre mňa z Narcos najlepší seriálový počin od dôb Dextra. Aj keď sa to žánrovo nedá porovnať, maximálne tak v hudobnom doprovode :) A o to lepšie. 100%(8.11.2015)

 • gudaulin
  *****

  Na poli organizovaného zločinu působilo hodně významných hráčů, ale jen jediný byl králem. Muž, který vyhlásil válku vlastní zemi, ale dokonce i jediný soukromník, který kdy vyzval na souboj Spojené státy americké. Muž, který v dobách největší slávy vydělával 5 miliard dolarů ročně, vlastnil soukromou armádu včetně letectva a námořnictva, muž, který vytvořil stát ve státě a platil si značnou část státních institucí. Pablo Escobar se stal už za svého života legendou. Vzpomínám si, že i k nám za železnou oponu v 80. letech pronikaly kusé informace o jeho kouscích a i když jsme žili jinými problémy a na jiném kontinentě, Escobar byl prostě nepřehlédnutelnou figurou ve světovém měřítku. Nejvýznamnější výrobce a obchodník s drogami, člověk, který se toužil stát kolumbijským prezidentem, megaloman a naprosto bezohledný brutální vrah. Narcos je mimořádně zajímavý počin především kvůli látce, kterou zpracovává. Životní osudy Pabla Escobara i ostatních členů medelínského kartelu by totiž vystačily na několik seriálových řad a stále by bylo o čem vyprávět. Tohle je vlastně největší problém série. Je příliš stručná, převážná většina postav zůstává na úrovni figurek. Pro mě platí, že až dosud nejlepším seriálem o organizovaném zločinu zůstává Impérium (pravda, ještě jsem neviděl Špínu Baltimoru). Wagner Moura si roli Pablo Escobara užívá a režie José Padilhy je spolehlivá, v žánru se pohybuje jako doma. Pro Latinskou Ameriku má seriál i ten význam, který si u nás plně neuvědomujeme. Pablo Escobar byl davy milován a obdivován bez ohledu na množství mrtvol, které za ním zůstávalo. Měl zkrátka pověst muže z lidu a zbojníka, který rozdával své jmění chudým. Seriál tuhle představu nelítostně rozbíjí a ukazuje Pabla Escobara jako škůdce země a společnosti, kterou dlouhodobě svými aktivitami rozkládal. Je celkem příznačné, že jeho atentáty, které směřovaly proti běžné veřejnosti, zůstávaly bez odezvy a reakce politických elit se dočkal teprve v momentě, kdy zaútočil na společenskou smetánku. Jeho terorem trpěly především chudší vrstvy. Zároveň seriál dobře ukazuje fakt, že svoje impérium mohl Escobar vybudovat v době, kdy Spojené státy zaměstnávala studená válka. V momentě, kdy soupeření se Sovětským svazem ustalo, začalo to rychle jít s kartelem z kopce, protože potenciál dosud vázaný bojem s komunismem mohl být nasměrovaný jinam. Celkový dojem: 90 %.(13.12.2015)

 • Rogue
  ****

  s01: 80%. Svižnější Wire říznutý Scarface.(1.10.2015)

 • 3DD!3
  *****

  Neskutečně chytlavý úvod. Pablův rozjezd je působivý a Miami ve svých 80's ve mě vždycky rozehraje krásné vzpomínky na Zjizvenou tvář a ty časy, kdy jsem se projížděl po Vice City. Polodokumentární styl a stylové průpovídky vypravěče dokonale dokreslují atmosféru úspěchu i zničující hrůzy, kterou bílý snížek na Floridu donesl, ale prachy... Série 2: má neskutečně našlápnutou první polovinu. Carrillův návrat i rozlučka patří k vrcholům seriálu. Moura celou dobu vynikající. I když je celkově druhá polovina (druhé poloviny) pomalejší, je i metodičtější... pletichářská. Sebezpytující. Těžko říct jestli byl dobrý nápad obnovit seriál na další dvě sezóny. Potenciál tu je, o tom žádná, ale doufám, že už nepůjde o pouhé ředění a že se tvůrci budou dál držet reality. Coma Mierda.(5.10.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace