Hotel Mumbai

• Austrálie Hotel Mumbai (více)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Enšpígl

"Vůdci řídili útok z Pakistánu a jsou do dodnes na svobodě" ....no a možná už jsou v Německu a frau Merkel jim solí tučný dávky, vždyt kolik takových případů už se provalilo. Aby nebyli emoce, když tyhleti zmrdi jsou zákeřný, zbabělý absolutně bez výkazu lidskosti a co s tím ? Evropa má nejhorší politiky v historii své existence, kteří nejsou krom prázdných keců a plných kont vůbec ničeho, Americe vládně zřejmě největší idiot celého severoamerického kontinetu a planetka se nám barví krví. Bude hůř o tom nepochybuji. Good luck budoucí generace evropanů. ()

verbal

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete (nevěřící) …“ – Súra 2., verš 2:191 - Mohamed & Gabriel, Archanděl: KORÁN. 1. Vydání. Mekka, Spolek vymatlaných fanatiků 651 n.l.. 1568 dílků popsaného hajzlpapíru. ISBN 666-00-0000-000-0. Ta guerilka převzdělaných intelektuálů v podstatě nedělala nic jiného, než bez váhání plnila zcela striktní a jasnou doktrínu toho jejich tolik mírumilovného náboženství, jež jim bylo od mala jedinou učebnicí, kterou kdy v životě jedli. Pokud vaše edukace probíhá od útlého věku následovně – Mateřská škola v Islamabádu: hry Na odřezávanou, Na Ali babu či Bezvěrče, podrob se!, Základní škola v Teheránu: Slabikář typu I-MÁM MÁ KO-RÁN, AH-MED ME-LE DŽAU-RA, poté Mohamedkova cesta, Fatima Dlouhá burka a Lovci bezvěrců, Střední škola v Kábulu: Zkrocení zlé ženy, Granáty z jedné a druhé kapsy, Smrt hnusných džaurů a Kdo chytá v mešitě, no a konečně jako třešnička na dortu progresivního salafistického školství Právnická fuckulta v Damašku s jediným možným povinně volitelným oborem, a sice Aplikovaná šaría – nemůžete se po postgraduálu uplatnit lépe než jako promovaný džihádista. Prostě islám je děsně kulantní berlička slaboduchých, a vědomí, že každý správný muslim žije podle Koránu plného tolerance, altruismu a snášenlivosti, mě naplňuje vírou ve šťastnou budoucnost ve sluníčkovém Eurochalifátu po boku kulturních, adaptabilních a vysoce vzdělaných Mudžáhidů a jejich pytli obalených žen. Je moc dobře, že to, co se nepovedlo za tisíc let úmorného teroru a násilných invazí do Evropy, zmákl Sóroš, Andělka a Eman mocenskou manipulací za necelých 6 let a já už si na internetách objednal ateistický konvertor, kobereček, chránič čela proti obití a tupý nožík na halal podřezávání obědů. Ať žije politická korektnost a multikulturalismus, s nimiž sice nadpoloviční většina evropského prostoru nesouhlasí, ale nikdo se jí na nic neptá! *** Pokud ani tato vizualizace ještě pořád není dostatečným mementem, chce to urychleně ještě Hotel Berlín, Hotel Paříž a Hotel Brusel (tady nejlépe jen Brusel a pěkně z gruntu), aby se už konečně zvedla globální vlna nevole zuby zatínající většiny a tu minoritní bandu oligarchistických kurev, hrajících z pečlivě zabezpečených bílých čtvrtí šachy o nový světopořádek, někdo odeslal na permanentní dovolenou do Jemenu, a já tu pak budu moci s nadšením pětkovat, jak jim na Tytrubku řežou hlavy. Skvělá nehtohryzná a žlučovarná dramatizace skutečných událostí, výborně porežírovaná i zahraná, nad níž budou pojebaní sluníčkáři dštít síru a fanaticky vyřvávat své obvyklé bonbonmoty o jednopytlování a o tom, že přece ne každý muslim je terorista. A mají samo sebou obvyklou korektní vytrhkontextovou demagogickou pravdu! Dokud jim nepřihodíme na druhou misku vah nesporný statistický fakt, že ale většina novodobých teroristů jsou muslimové. Takže chceme to riskovat se spolubydlícími, nakaženými epidemickou parazitickou vírou a netolerantní tmářskou kulturou á la 13. století a cíleně programovanými bez váhání je šířit i násilím, když dojde na lámání pity? () (méně) (více)

Malarkey

Přiznám se, že informace ohledně teroristického útoku v Indii na tamní historický hotel, kolem mě tak nějak prošla. Teď už ale po shlédnutí tohoto filmu vím a nikdy nezapomenu. Geniální rekonstrukce teroristického útoku, které vládne preciznost, skvělé herecké výkony, technická vyspělost, ale i mnohdy lidská nelogičnost dána onou stresovou situací a navíc přispívá dalším hřebíčkem do rakve samotnému islámu. Nevím jak se k tomu stavět, ale během filmu jsem se zamýšlel nad tím, co je lepší. Věřit v náboženství, jehož jménem ročně jeho stoupenci způsobí bezbřehé množství bolesti nebo se ho vzdát, ubrat jeho sílu ve světě a stát se ateistou? ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,651,611Tržby Celosvetovo $20,296,746▐ Určite ďalšia smutná etapa keď sa zas predvádzali teroristi v mene boha, tento krát v Indii. Prvá polovica filmu má dosť slušné dramatické napätie a vie ti dobre zamávať s pocitmi. Postupne to ale akosi to nahánanie sa po hotely a dosť infatilné nápady hostí hotela pobehovať pred hlavňami neúprosných teroristov začíňajú ísť dosť cez čiaru a začne to kaziť dojem. Rovnako tak čudne pôsobí zásah indických policajných zložiek, to ako že fakt sú tak mimozne vybavený, zle zorganizovaný, pokiaľ je to tak tak to je sila. /60%/ ()

Fr

„BĚŽTE A VYKONEJTE DŽIHÁD!...“ /// Drsňácký vyprávění o vypíčený teroristický skupině, která řádila v roce 2008 v Bombaji, v hotelu Taj Mahal. Rejža je frajer, co umí dávkovat příběh, napětí, trochu tý akce a emoce. Scénář se zase dobře věnuje personálu, hostům i teroristům. Vyčerpávající výpověď, který odpustím tu malou dávku patosu. Hlavně proto, že ji ocení přeživší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Dokument z roku 2009 „Surviving Mumbai“ neznám. 3.) Thx za titule ,,fonsi“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

LIVINGDEAD

Napínavé! Doufám, že v Indické Bombaji už mají větší policii a vojsko? Každopádně, do Indie určitě nepojedu. A film jen umocnil můj názor, že tady nechci žádné migranty. ()

EvilPhoEniX

Letos platí pravidlo "čím menší očekávání, tím větší pecka". a Hotel Mumbai je krásným příkladem. Film se zaměřuje na teroristický útok v Bombai, který se stal v roce 2008, kde skupina mladých teroristů vlítne do hotelu vykonat Džihád ve jménu Allaha. Na filmu se mi velmi líbí, že jde na věc hned od začátku, takže sledujeme doslova dvou hodinový terror a masakr, kde jsou hosté i zaměstnanci hotelu chladnokrevně a nemilosrdně popraveni a že jich nebylo málo. Autentické, mrazivé, nepříjemné a atmosféricky velmi hutné. Největší horror je kolikrát realita sama. Doporučuji!! 85% ()

flanker.27

"Nechte si ty modlitby, kvůli tomu začaly tyhle sračky." Tato hláška z filmu tak nějak shrnuje moje mínění o náboženstvích obecně a o relidžn of piss obzvláště. Jak víme, jeho stoupenci si zamilovali několik oblíbených destinací, které navštěvují pravidelně, například německé trhy, pařížské kluby či londýnské mosty patří k povinným zastávkám na okružních jízdách po civilizaci. Pokud jde o film, nejde o rekonstrukci celého útoku v Bombaji, ba i události v samotném hotelu jsou odvyprávěné s notnou dávkou umělecké licence. Ne úplně špatně, přesto u podobných témat dávám přednost spíš dokumentárnímu přístupu než volnému vyprávění. Díky tomu totiž přece jen film občas sahá ke klišé a ne moc uvěřitelným kombinacím situací, které kazí celkové vyznění. Jsou to taková tři ákáčka z pěti, ovšem s plnými zásobníky. ()

Sarkastic

„Rozhlédněte se, bratři. Podívejte se na to všechno, co ukradli vašim otcům, vašim dědům. Vzpomeňte si na váš trénink. Nepoutejte na sebe pozornost. Nemějte zpoždění. Načasování je klíčové. Nejdřív začněte s nádražím. Všechny ostatní cíle do 30 minut. Nezapomeňte, bude vás sledovat celý svět.“ A všichni se opravdu dívali a prakticky nemohli nic dělat. A tak se museli najít neznámí hrdinové, ti beze zbraně...Hotel Mumbai je více než intenzivní emocionální masáž, která sází i na autenticitu a syrovost. Žádný člen personálu či host nepopadne samopal a teroristy nevyřídí. Mít alespoň nějakou šanci na přežití znamená nebýt viděn ani slyšen, protože i malá nepozornost může být osudná. Díky tomu film nabízí atmosféru strachu, opravdu spoustu napínavých scén (namátkou třeba šatník, výtah, vyvolávání hostů atd.) a divák může přemýšlet nad tím, co by asi dělal v kůži přepadených on (jen jsem nepochopil, proč nikoho nenapadlo si kvůli hluku sundat boty hned). Australané se opravdu ukázali, výborná podívaná za silné 4*. ()

TeeAge

Keď chcel Hotel Mumbai byť filmom, ktorý vykreslí dezorientovanosť a nelogické konanie ľudí v krízových situáciách, tak sa mu to podarilo perfektne. Nenechajme sa zviesť: absencia všadeprítomného hrdinského amričana - ktorý by bol na rozdiel od pracovníkov Mumbaja zachránil všetkých, a to za omnoho kratšiu dobu - nie je slabinou či chybou filmu. Je to faktor, ktorý film činí autentickejším, ale zároveň pre mňa tým pádom otravným svojou ťažkopádnosťou. Problematika politického Islámu sa vykreluje vo filmoch či seriáloch dosť často veľlmi povrchne, a Hotel Mumbai tiež nie je žial výnimkou. Plochý film, kde keby človek nemohol fandiť jedným-dvom postavám, tak sa nie je na čo pozerať. ()

Eliott

Filmy podle skutečných událostí bývají většinou ztrátou času. Tohle však není ten případ a tvůrci nám zde velice barvitě vykreslí celou situaci a divák je tak po celou dobu napnutý. ()

Kaka

Hotel Mumbai se povedl po všech stránkách. Je dynamický, akce je autentická, bez jakýchkoliv na efekt dělaných zpomalovaček a podobných nesmyslů, které do takovýchto filmů nepatří a hlavně se snímek absolutně vyvarovává zajetým klišé akčních thrillerů a problémů hlavních postav (pro které neplatí velmi často stejná pravidla jako pro ostatní smrtelníky), se kterými se po většinu stopáže zachází v rámci mezí realisticky a značně nešetrně. Mumbai zdařile, barvitě, napínavě rekonstruuje teroristický útok z roku 2008, který se nestal ve vyspělé západní civilizaci, takže o něm vlastně ani moc lidí neví a forma, jakou nám tvůrci tuto událost připomínají je vysoce nadprůměrná. ()

castor

Zemřelo bezmála 170 lidí. Série útoků naprosto paralyzovala západoindickou Bombaj. Po třech dnech indické bezpečnostní složky dobily zpět všech 12 napadených míst. První útoky měly za úkol odvrátit pozornost. Pákistánští (velmi mladí) teroristé pak využili situace a obsadili důležitá místa, včetně luxusního hotelu Taj Mahal, v jehož prostorách se odehraje většina děje. Seznámíme se s několika postavami a jdeme rovnou na věc. Snímek rekonstruuje dané události, zároveň zdůrazňuje, že polovinu obětí z hotelu tvořil personál, který zůstal, aby chránil své hosty. Samotný hotel plní spíš úlohu jakési kulisy, v níž „bojuje“ jedna hrstka lidí proti druhé. Tvůrci pochopitelně muslimský útok neschvalují, ale spíš na sebe nechávají narážet protikladné postoje a různé pohledy na svět dvou skupin. Na jedné i druhé straně ukazuje zoufalé a zdrcené jedince, oddané své věci: jedni chtějí přežít, druzí chtějí pro „cosi“ popravovat. Atmosférou je to velmi hutné, několik „ústředních“ (v případě Rusa s tváří Jasona Isaacsa nebo šéfkuchaře hotelu solidně charismatických) postav dokáže strhnout a v závěru tvůrci ženou slzy dojetí (i bezmoci) až na pověstný krajíček. ()

MM_Ramone

Najvýstižnejším úvodom ku komentáru k tomuto snímku je zopár citátov z Koránu, v ktorom sa píše: "Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití… Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je... A jestliže se nebudou držet stranou od vás a nevzdají se vám na milost a nesloží své ruce, tedy je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete!... A jestliže se obrátí zády, pak je chyťte a zabte, kdekoliv je naleznete!... A když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte!... Pro nevěřící jsme pak řetězy, okovy a plamen šlehající připravili... Vrhneme v srdce těch, kdož nevěří, hrůzu... a trest ponižující je určen pro nevěřící... budou zabiti anebo ukřižováni či budou jim useknuty jejich pravé ruce a levé nohy anebo budou ze země vyhnáni… a potom na jeho hlavu za trest vodu vroucí lijte!.. V den, kdy udeříme velkým útokem, pomsty naší okusíte!... Zabíjejte je všude, kde je dostihnete!" Stačí? Cítite tu šialenú nenávisť a zarputilú zlobu? Viete si predstaviť, čoho sú vyznavači islamu schopní? Film "Hotel Mumbai" je autetickým dôkazom toho, akých neľudských, beštialných činov sa dokážu dopustiť primitívni, bezcitní, zakomplexovaní, moslimskí fanatici. ***** ()

kulyk

Oslava sikhismu? Proč ne. Náboženství, vedoucí ku službě druhým je poněkud lepší variantou opia lidstva než to, které stálo za masakrem z roku 2008, ne? ()

Wacoslav1

Tak nevím no možná, že je vzhledem k hodnocení tohoto snímku zase porucha na mojí straně příjmu, ale celé mi to přišlo hrozně chladné a dějově nezáživné. Ano po akční stránce i co se reality týče není co vytknout, ale to jaksi nestačí. Podobný typ filmu by si zasloužil aspoň trochu rozvinout postavy, protože takto mi tu všichni byli celkem ukradení a pak už mě ani ta akční stránka nevytrhla, Takže sorry, ale víc jak průměr fakt ne.55% ()

gogo76

Wau! Tak toto mi urobilo radosť. Ako z čistého neba prišiel film, o ktorom som nikdy predtým nepočul a zabodoval naplno. Popravde nevedel som si na konkrétny teroristický útok spomenúť, už ich bolo toľko, že sa to človeku začína spletať dohromady, ale to nie je podstatné. Dôležité je, že tvorcovia filmu k tejto udalosti pristúpili max. zodpovedne a podali to veľmi realisticky a zároveň i divácky atraktívne. Vo filme niet miesta pre hrdinov, realita je tvrdá. Akčné scény sú adrenalínové, panika zobrazená v dokonalosti( hromadný útek dole schodmi) , ale i výkony a celkové obsadenie poteší každého milovníka filmu. Netuším, či Hotel Mombai ako austrálsky film môže byť nominovaný na oscara, najskôr asi v kategórii zahraničný film , ale šanca je veľká. Tento film rozhodne stojí za váš čas. U mňa max. spokojnosť. 100%. ()

-bad-mad-wolf-

Konvenčně, nicméně dostatečně nekompromisně natočená teroristická střílečka, která navíc stihne hezky kopnout do neduhů dnešní doby: 1) ani místo s extrémní koncentrací lidí nemá dostatek bezpečnostních složek 2) dychtivá média prostřednictvím svých nadržených reportérů a přímých přenosů poskytnou cenné informace samotným teroristům, čímž se nevyhnutelně stávají spolupachateli ()

Fiftis

Vyjebaní allahovi psy. Každého európskeho politika, čo súhlasí s moslimskou migráciou verejne obesiť na námestiach. Viac ako 2000 rokov sa snažia moslimovia dostať do Európy a ovládnuť ju. S každým veľkým európskym kráľom prehrali vojny. Či to bol Alexander Veľký, alebo "300" Sparťanov. Kedže pochopili, že vojnou to nepôjde, zvolili jednoduchší spôsob. Migráciu. Za pomoci vlastizradcov ako Merkelová a Macron a ďalších liberálnych extrémistov. Tento film je názornou ukážkou, aké ľahké je potom vraždiť. Ani Charlie Hebdo či Bataclan nie sú výstrahou pred týmito islamskými zverstvami. Aké by bolo ľahké nadobro sa zbaviť teroristov, keby sa spojil celý svet. Amerika (obe), Európa, Rusko. Čína, Japonsko a iné krajiny. Miesto migrácie, pomôcť "slušným" arabom v boji proti džihádistom. Ale nie. Ani Hotel Mumbai nestačil. Snímka síce brutálna, ale ponúka pravdivý obraz a mala by sa premietať na školách, aby budúci voliči nevolili neoliberálne strany, ktoré zničia všetky štáty Európy. ()