Reklama

Reklama

Nejlepší zbraní proti nepříteli je další nepřítel... Během rutinní policejní hlídky je Christian Toft se svým kolegou povolán ke zdánlivě obyčejné události domácího násilí. Případ ale vezme za své, jakmile vyjde najevo, že brutální okolnosti případu jsou přímo spojeny s plánovanými teroristickými útoky. Christian se vydává na cestu msty za Libyjcem Ezrou Tarzím, který ale sám pronásleduje fanatického vůdce, Salaha al-Dina. Ten se chystá v Evropě rozpoutat ohnivé peklo, čemuž se snaží zabránit rozvědka CIA, jež rozehrává nebezpečnou šachovou partii. Závod s časem začíná… (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (59)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Brian De Palma je bez přehánění legenda, která v minulém století natočila tolik výborných kousků, že už si dneska nemusí nic dokazovat. Bohužel ta touha tu stále je a Dominu jsem dal šanci jen kvůli Coster-Waldauovi, který ve filmech zatím tolik neprorazil, jinak ale takřka není o co stát. Kdo viděl starší kousek Zredigováno, ten jistě tuší, že De Palma rád kritizuje terorismus a válku obecně, ovšem v Dominu (ten imbecilně nezajímavý název nechápu) to dělá tak černobíle, že by skutečně bylo úplně nejlepší, aby se vydal na zasloužený odpočinek. Přidejme si kameramanské manýry, ve kterých by se možná dal De Palma rozpoznat, ale jsou taky spíše rušivé, příšerně nehodící se hudbu a zbytečné drastické záběry, jež jsem přeskakoval a vyjde nám totální průměr, který jakžtakž drží detektivní zápletka, ale nic víc. PS : Guy Pearce tu hraje dalšího ze svých zaměnitelných záporáků v přesně padnoucím obleku a doufám, že ho zas dlouho nikde neuvidím...5/10! a mít to jen o deset minut víc, jdu ke 2*.. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $7,8miliónaTržby Celosvetovo $56,000▐ Aktuálne obľúbený námet o krvilačných teroristoch a aj obsadenie je na prvý pohľad pútavé. Nuž ale režisér Brian De Palma je akýsi dojdení a rozpadá sa mu to pod rukami v banálnosti, dejovo to tam proste dosť škrýpe. /40%/ ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zapomnětlivý kodaňský policista, džihádistický zelinář a všehoschopná CIA v marném boji s větrným mlýnem architekta Pettera Skavlana. Vyvrcholení při koridě bylo, co se týká střihu, hudby a vůbec obsahu (kop a následný dron z Fleet Street) jedna z nejhroznějších věcí, co jsem kdy viděl a když Lannisterovic Kolja a spol. stáli na střeše té výškové budovy, scházela na konci toho obřího neonového nápisu písmena K a I. Pak se rozjely závěrečné titulky se jménem režiséra a mně spadla čelist. Fakt jsem to dopředu nevěděl! Pokud seděl Brian na vozíčku se stařeckou demencí, rozmazával po sobě vlastní exkrementy a občas jen zmateně zakřičel: „Roberte, subtilněji toho Caponeho!“, dá se výsledek pochopit.. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Umění včas odejít bohužel není vlastní každému a lze pochopit, že Brian De Palma se chtěl rozloučit příspěvkem do žánru, kterému se věnoval a má v něm obrovské zkušenosti. Bohužel tu v dokonalé shodě selhává jak scénář, tak - a co je bolestnější - především režie. Ten film není špatný tak, aby vás ve svém průběhu odradil od dalšího sledování, natož aby byl tak průšvihový, aby byl svou neumětelností zábavný. Je to ten případ, kdy si s poslední scénou řeknete: "Bože, to jsem zase promarnil čas." Nestálo to za to. Hlavní hrdina se coby policista hned v první scéně předvede jako trouba, aby ve scéně druhé předvedl nepochopitelný zkrat, který by ho měl okamžitě stát místo a pravděpodobně i trestní stíhání. O laciné produkci, špatném střihu i kameře se nemá smysl dlouho rozepisovat. Celkový dojem: 25 %. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Domino by už z logiky věci, vzhledem k lidem před i za kamerou, mělo být aspoň slušné. Jenže téměř všechno je špatně. Ještě by šlo přežít, že je hlavní hrdina za neschopného blbce a celý scénář dost klouže po povrchu. Opravdu bolestivá je ale hlavně laciná výprava. Není to tak, že by De Palma nebyl z filmu cítit. Pokud alespoň trochu znáte jeho filmovou řeč, snadno poznáte mistrům rukopis. Vinou mizivého rozpočtu vše ale působí lajdácky a amatérsky, jako práce nadšeného studenta, který se ze všech sil snaží imitovat svůj vzor, ale nemá na to dostatek času ani prostředků. Nejefektivnější je Domino v momentech, kdy bylo vyžadováno nejméně produkčního úsilí, tedy když postavy někde sedí a diskutují. Velká zábava se stále nedostavuje, v tu chvíli to nicméně alespoň není trapné ani nechtěně komické. Většinu času každopádně Domino působí jako zlý vtip, kterým si někdo střílí z De Palmových fanoušků. Nenechte se nachytat, vážně to za to nestojí. 30% ()

Galerie (27)

Související novinky

Hororový Harvey Weinstein

Hororový Harvey Weinstein

03.06.2018

Od posledního filmu Briana De Palmy (Zjizvená tvář, Mission: Impossible) uběhlo již šest let, zatímco jeho nejnovější snímek Domino s Nikolajem Coster-Waldau a Carice van Houten kvůli složitým…

Reklama

Reklama