• Dánsko

• Austrálie

Krimi / Thriller

Dánsko / Francie / Itálie / Belgie / Nizozemsko, 2019, 89 min

• Padme_Anakin

Jejda, to se nám to nepěkně vykloubilo, místy až na hranici snesitelnosti. Měla jsem původně v úmyslu být v hodnocení shovívavá, ale nejsem a nebudu, neb jsem z toho rozladěná jako starý piáno. Upřímně lituji herecké osazenstvo, které se snažilo ze všech sil, mj. Paprika jako vždy úžasná, ovšem Skavlanův podpis vyretušovat nejde. Ani absence logiky by mi nevadila, kdyby mě to bavilo. Holt nebavilo, no..(19.6.2019)

• Tom Hardy

Domino by už z logiky věci, vzhledem k lidem před i za kamerou, mělo být aspoň slušné. Jenže téměř všechno je špatně. Ještě by šlo přežít, že je hlavní hrdina za neschopného blbce a celý scénář dost klouže po povrchu. Opravdu bolestivá je ale hlavně laciná výprava. Není to tak, že by De Palma nebyl z filmu cítit. Pokud alespoň trochu znáte jeho filmovou řeč, snadno poznáte mistrům rukopis. Vinou mizivého rozpočtu vše ale působí lajdácky a amatérsky, jako práce nadšeného studenta, který se ze všech sil snaží imitovat svůj vzor, ale nemá na to dostatek času ani prostředků. Nejefektivnější je Domino v momentech, kdy bylo vyžadováno nejméně produkčního úsilí, tedy když postavy někde sedí a diskutují. Velká zábava se stále nedostavuje, v tu chvíli to nicméně alespoň není trapné ani nechtěně komické. Většinu času každopádně Domino působí jako zlý vtip, kterým si někdo střílí z De Palmových fanoušků. Nenechte se nachytat, vážně to za to nestojí. 30%(26.3.2020)

• Rominator

Policista Christian (Nikolaj Coster-Waldau) se snaží dopadnout muže, který smrtelně zranil partnera Larse (Søren Malling)... Ser Jaime Lannister, známý také jako Králokat a Melisandra z Ašaje se potkávají na filmovém projektu s příběhem děravým jako ementál. Film nemůže zachránit ani akce, protože je mizerná a není ji mnoho. Muselo tady dojít k nějaké chybě, protože tohle nemohl režírovat Brian De Palma. HODNOCENÍ 30%(31.5.2019)

Prekvapivo nepodarený film, ktorý ale ani chvíľu nenudí a to najmä vďaka tomu, že neustále premýšľate nad známym štýlom Briana De Palmu a tým, ako v Domine nefunguje. Nefunguje hneď úvodná sekvencia, kedy vôbec nesúhlasí časopriestor, ale je to tak vtipne absurdné, že sa začnete baviť a chcete vidieť, čo De Palma bude predvádzať ďalej. No a záverečná pasáž v aréne a jej okolí je už tak mimo, že sa z filmu stáva nefalšované guilty pleasure. Keď čakáte, akú dohru budú mať všetky udalosti, tak film zrazu skončí. Hodnotenie príliš objektívne nie je, ale bavil som sa, i keď úplne iným spôsobom, ako kedysi vynikajúci režisér zamýšľal. No a Carice Van Houten vyzerá stále lepšie a Coster-Waldau asi nikdy nebude filmová hviezda, dnes ale úplne stačí byť seriálová, takže trápiť ho to nemusí.(7.1.2021)

• Gilmour93

Zapomnětlivý kodaňský policista, džihádistický zelinář a všehoschopná CIA v marném boji s větrným mlýnem architekta Pettera Skavlana. Vyvrcholení při koridě bylo, co se týká střihu, hudby a vůbec obsahu (kop a následný dron z Fleet Street) jedna z nejhroznějších věcí, co jsem kdy viděl a když Lannisterovic Kolja a spol. stáli na střeše té výškové budovy, scházela na konci toho obřího neonového nápisu písmena K a I. Pak se rozjely závěrečné titulky se jménem režiséra a mně spadla čelist. Fakt jsem to dopředu nevěděl! Pokud seděl Brian na vozíčku se stařeckou demencí, rozmazával po sobě vlastní exkrementy a občas jen zmateně zakřičel: „Roberte, subtilněji toho Caponeho!“, dá se výsledek pochopit..(2.12.2019)