Nejlepší zbraní proti nepříteli je další nepřítel... Během rutinní policejní hlídky je Christian Toft se svým kolegou povolán ke zdánlivě obyčejné události domácího násilí. Případ ale vezme za své, jakmile vyjde najevo, že brutální okolnosti případu jsou přímo spojeny s plánovanými teroristickými útoky. Christian se vydává na cestu msty za Libyjcem Ezrou Tarzím, který ale sám pronásleduje fanatického vůdce, Salaha al-Dina. Ten se chystá v Evropě rozpoutat ohnivé peklo, čemuž se snaží zabránit rozvědka CIA, jež rozehrává nebezpečnou šachovou partii. Závod s časem začíná… (Česká televize)

Trailer 1

T2

Rozpočet $7,8miliónaTržby Celosvetovo $56,000▐ Aktuálne obľúbený námet o krvilačných teroristoch a aj obsadenie je na prvý pohľad pútavé. Nuž ale režisér Brian De Palma je akýsi dojdení a rozpadá sa mu to pod rukami v banálnosti, dejovo to tam proste dosť škrýpe. /40%/ ()

Gilmour93

Zapomnětlivý kodaňský policista, džihádistický zelinář a všehoschopná CIA v marném boji s větrným mlýnem architekta Pettera Skavlana. Vyvrcholení při koridě bylo, co se týká střihu, hudby a vůbec obsahu (kop a následný dron z Fleet Street) jedna z nejhroznějších věcí, co jsem kdy viděl a když Lannisterovic Kolja a spol. stáli na střeše té výškové budovy, scházela na konci toho obřího neonového nápisu písmena K a I. Pak se rozjely závěrečné titulky se jménem režiséra a mně spadla čelist. Fakt jsem to dopředu nevěděl! Pokud seděl Brian na vozíčku se stařeckou demencí, rozmazával po sobě vlastní exkrementy a občas jen zmateně zakřičel: „Roberte, subtilněji toho Caponeho!“, dá se výsledek pochopit.. ()

Spiker01

Brian De Palma je bez přehánění legenda, která v minulém století natočila tolik výborných kousků, že už si dneska nemusí nic dokazovat. Bohužel ta touha tu stále je a Dominu jsem dal šanci jen kvůli Coster-Waldauovi, který ve filmech zatím tolik neprorazil, jinak ale takřka není o co stát. Kdo viděl starší kousek Zredigováno, ten jistě tuší, že De Palma rád kritizuje terorismus a válku obecně, ovšem v Dominu (ten imbecilně nezajímavý název nechápu) to dělá tak černobíle, že by skutečně bylo úplně nejlepší, aby se vydal na zasloužený odpočinek. Přidejme si kameramanské manýry, ve kterých by se možná dal De Palma rozpoznat, ale jsou taky spíše rušivé, příšerně nehodící se hudbu a zbytečné drastické záběry, jež jsem přeskakoval a vyjde nám totální průměr, který jakžtakž drží detektivní zápletka, ale nic víc. PS : Guy Pearce tu hraje dalšího ze svých zaměnitelných záporáků v přesně padnoucím obleku a doufám, že ho zas dlouho nikde neuvidím...5/10! a mít to jen o deset minut víc, jdu ke 2*.. ()

Tom Hardy

Domino by už z logiky věci, vzhledem k lidem před i za kamerou, mělo být aspoň slušné. Jenže téměř všechno je špatně. Ještě by šlo přežít, že je hlavní hrdina za neschopného blbce a celý scénář dost klouže po povrchu. Opravdu bolestivá je ale hlavně laciná výprava. Není to tak, že by De Palma nebyl z filmu cítit. Pokud alespoň trochu znáte jeho filmovou řeč, snadno poznáte mistrům rukopis. Vinou mizivého rozpočtu vše ale působí lajdácky a amatérsky, jako práce nadšeného studenta, který se ze všech sil snaží imitovat svůj vzor, ale nemá na to dostatek času ani prostředků. Nejefektivnější je Domino v momentech, kdy bylo vyžadováno nejméně produkčního úsilí, tedy když postavy někde sedí a diskutují. Velká zábava se stále nedostavuje, v tu chvíli to nicméně alespoň není trapné ani nechtěně komické. Většinu času každopádně Domino působí jako zlý vtip, kterým si někdo střílí z De Palmových fanoušků. Nenechte se nachytat, vážně to za to nestojí. 30% ()

Rominator

Policista Christian (Nikolaj Coster-Waldau) se snaží dopadnout muže, který smrtelně zranil partnera Larse (Søren Malling)... Ser Jaime Lannister, známý také jako Králokat a Melisandra z Ašaje se potkávají na filmovém projektu s příběhem děravým jako ementál. Film nemůže zachránit ani akce, protože je mizerná a není ji mnoho. Muselo tady dojít k nějaké chybě, protože tohle nemohl režírovat Brian De Palma. HODNOCENÍ 30% ()