Nacistický projekt: plány zla (TV seriál)

• Česko

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2017, 6x50 min

Sashi Kissoon

Damian Knight

Fakticky veľmi dobré, ale menej ma to zaujalo spracovaním a nevyrovnanými časťami. Napríklad diaľnice a kultúra pre mňa nedosahovali kvalitu prvej a poslednej časti. Takisto mi vadilo, že niektoré zábery sú zahmlené, vyretušované, napríklad pri vraždení v Liepaji. V roku 2017 snáď už nemusíme toľko dbať na citlivosť.(3.12.2020)

Stotisici porad o Hitlerovi:). Nicmene docela nevsedni. 1.dil Rozeny vudce **** Zamereni na zajimave detaily (uniformy od Hugo Bosse, nacisticky pozdrav, plakaty, vlajka, symboly, instrukce k.projevum a celkove prezentaci, skoleni recniku, prodej suvenyru) a vzestup SA a jejich metody, pouziti propagandy (Horst Wessel), tedy predataveni nacistu jako politicko-obchodni firmy 2.díl **** Revolucionář a idelolog Hitler v roce 1918 a později, kdy jako charismatický řečník vytáhl NSDAP mezi poltiickou elitu, střety bolševismu a nacismu po válce v Německu a puč v roce 1923 3. díl *** Vůdce strany a řečník k davům 1926-32(6.8.2020)

Podrobný pohled na zrod země zla. Shlédl jsem na TV Prima Zoom.(21.5.2020)

Nechci Vám do toho kecat ale stejné metody propagandy používala řada jiných vlád a jen idiot by mohl tvrdit, že to byl výmysl nacistů. Koukněte se na manipulace s davem v USA ve 20 letech nebo u nás nástup první republiky. Pokud si myslíte, že se jedná o něco jiného zkuste si v knihovně najít psychologie davu a pak terminologii ovládání a manipulace s davem, je to prosté. Ve své podstatě zjistíte že se to samé děje stále a že třeba USA díky tomu válčí všude možně po světě a vtahuje do toho zbytek zblblých zemí nebo těch, které už ideologicky zmákly. Pamatujte si, dav nikdy nemyslí ani nemá čím protože má inteligenci nejslabšího článku, ale vždy ho někdo řídí a ten někdo má nějaké cíle nebo chce něčeho dosáhnout, většinou moci. Minule to už přiznali i o našem 89-tém a na tomto kanále jak to bylo všechno připravené a kdo v tom jel. V současnosti se rozjíždí akce Bělorusko a všichni chtějí chránit svobodu a demokracii, ale zase je to jen dvousettisícový dav na demonstracích, víte kolik jich je? Ale nebojte ten kdo chce mít buď blíž armády k rusku, volné trhy pro svoje firmy a nebo levnou pracovní sílu se o to svobodně a demokraticky postará. Blbý je jen když podobně jako v případě Hitlerovy propagandy bude moc vidět na mrtvý to se musí dělat tak, aby na to nebylo vidět. Podobně jako to později dělali američani v kambodži, vietnamu, korei laosu, indočíně (no prakticky celý dálný východ-mimo číny na tu si nikdy nedovolili jejich hodně) no a pak na blízkém východě irák, irán kuvajt, afganistán pakistán, doopravdy to mám všechno vypisovat? To kvůli ropě. Hele hlavně ty mrtvý po napalmu a bojových plynech nesmí být vidět a nejsem si pak v tomto světle jistý jestli je Hitlerovo německo největší manipulátor a válečný zločinec a vrah.(19.8.2020)

Veľmi zaujímavý dokument ponúka iný pohľad na niektoré dôležité prvky nacizmu a nacistickej ideológie v šiestich dieloch. 1. Rodený vládca, 2. Hitlerove diaľnice, 3. Príprava na vojnu, 4. Kultúra ovládania, 5. Himmlerova ríša teroru a 6. Útek od reality. Útekom od reality sa dňom 30. januára 1933 začala nová etapa nového veľkého Nemecka, táto Hitlerova myšlienka stala viac ako 50 miliónov ľudí život a došlo takmer k vyhubeniu jedného celého národa. Dokument sa pokúša v šiestich dieloch odhaliť realitu najhoršieho režimu v dejinách ľudstva. Išlo o ideológiu nacizmu ale aj o zákernú propagandu tohto režimu. Hitlerove ministerstvo propagandy sa realizovalo pri svastike, pri uniforme SS, ale aj pri podpore samotnej nacistickej strany pri uchopení absolútnej moci. Hitler dával nádej a sny o svetlej budúcnosti svojmu národu cez nástroje verejných prác, zamestnanosti , vojenskej výroby ale aj pri výstavbe diaľnic (sľúbil výstavbu 22000 km diaľnic, čo nebolo nikdy splnené). Sľúbil vrátiť dôstojnosť nezamestnaným (skutočnosť milióny ľudí pracovalo v neľudských podmienkach na nútených prácach). Ale rozvoj ekonomiky brzdil nedostatok kľúčových nerastných surovín ropy a železnej rudy (tú bolo potrebné dovážať), alebo získať ich silou (cestou vojny). Hitler presadzuje nacistickú formu umenia a kultúry, nacisti kontrolujú filmový priemysel aj rozhlasové stanica a postupne získavali kontrolu nad všetkým. Jeho sila závisí od jeho najvernejších a najbrutálnejších priaznivcov SS. Pomocou zastrašovania, zatýkania, teroru, vrážd zničili všetkých nacistických nepriateľov a nesú všetku zodpovednosť za zločiny Hitlerovho režimu.(25.10.2018)