Hitlerovi šampioni (TV film)

• Francie

Les champions d'Hitler

Hitler's Champions

Dokumentární / Historický / Sportovní

Francie, 2016, 2x52 min (Alternativní: 102 min)

Christian Brendel (vyp.), Ernst Udet (a.z.), Max Schmeling (a.z.), Leni Riefenstahl (a.z.), Anny Ondráková (a.z.), Adolf Hitler (a.z.)

Hitlerovi narkomani, Hitlerův Hollywood a nyní i Hitlerovi šampioni, a jistě jsem zdaleka neuvedl všechny příklady. Čeho Hitlerova se ještě dočkáme? Kdepak, ani v noční můře by H. nenapadlo, že jeho jméno bude i sedmdesát let po smrti stejně známé jako jméno jistého J. (přitom to jsou absolutní protiklady - jeden je syn Boží a ten druhý, jak víme, dítě samotného Satana), avšak v TV je pan H. mnohem větším objektem zájmu.(26.11.2018)

• Volodimir2

Pri sledovaní dvojdielneho dokumentu Hitlerovi šampióni som sa nemohol zbaviť pocitu, že tie zábery a vôbec pointu tohto dokumentu už som videl. A skutočne takmer všetko je prevzaté z dvojdielneho filmu režisérky Riefenstahlovej Olympia 1. Prehliadka národov a 2. Oslava krásy z roku 1938. A tie doplnky, ktoré tu boli vsunuté nestoja za veľa.(14.2.2018)

Tuto tématiku jsem ještě nikdy neviděl a je pro mě originální.(19.11.2018)

1/2 Veskrze průměrný dokument, který na poměrně malé ploše bilancuje příliš mnoho jednotlivých osudů a kariér. Většina materiálu je dodatečně kolorována, komentář je povrchní. Mnohem lepší je trojice dokumentů Hitlers nützliche Idole, ve kterém má každý svůj vlastní medailonek. Tedy Schmeling, Riefenstahlová a Rühmann, každý pěkně zvlášť. Ale pokud naše matička veřejnoprávní zakoupila raději Les champions d'Hitler, musí si zájemce dosledovat téma mimo její obrazovku.(8.12.2017)

Zajímavý pohled pro historické zájemce a bádače okolo Hitlerova Německa. Spousta nadaných a padlých hrdinů sportovního a dobrodružného světa vzal sebou vůdce stejně jako další desítky miliónů lidí při následné válce. Minisérie obsahuje spousty zrekonstruovaných barevných záběrů, které ukazují hrdiny tehdejší říše v novém světle. 75%(28.11.2018)