Karel Kopecký: Takový schody do nebe (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Československo, 1965, 3 min

Rudolf Milič

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (4)

Pozor, schod(y)! Šedesátá léta přála (naivní) romantice? Určitě víc než (hudební) současnost. Notoricky známý song z šedesátých let si hned každý nespojí se jménem jeho interpreta Karla Kopeckého. Romanticky zabarvená píseň se dočkala poněkud nečekaně neadekvátně posazeného klipu, ve kterém schody představují nebezpečí pádu a zpěvák, který na nich zpívá, nesklízí ovace kolemjdoucích. Paní Lída Roubíková ho majzne několikrát pometlem a zažene ho, další "schodaři" pro jeho zpívání také nemají to nejmenší pochopení, stěhovák ho nevydrží a jebne ho ze schodů. Femme fatale ho pak v závěru připraví o život. Závěr v nebi už groteskní dojem narušuje. Písnička má svoji bohatou historii, groteskní podání k ní tak úplně nepasuje, navíc v klipu nechybí ani legrační doprovodné zvuky po kopancích, dloubancích a štouchancích, jak je známe z grotesek a němých filmů. Jak je tahle píseň známá, není tolik ohraná. Určitě ji slýchávám dost vzácně. Možná je to také tím, že se nezúčastňuji žádných oldies párty. Kdyby ano, tenhle song by si zde našel svoje tři minuty, co trvá. Jsem ale jiná generace. Tohle je fakt hodně retro. 60%(17.7.2015)

ke shlednutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=agg7RyNOnxo Opravdová perla archivu...podle mě, jeden z vůbec nejzdařilejších a rozhodně nevtipnějších českých videoklipu.(17.7.2015)

Humor klipům sluší...(28.6.2020)

Jeden z nejstarších českých videoklipů. I když tenkrát se tomu ještě tak neříkalo. Tenhle klip mě hodně baví, zejména díky svému humoru.(7.3.2016)