Jak si kozáci užili svatbu

• Sovětský svaz Kak kazaki na svaďbe guljali (více)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
Sovětský svaz, 1984, 19 min

Kozák Tur musí své milované přinést červené střevíčky, aby svolila k svatbě. (Dafilms.cz)

Jezinka.Jezinka

Nelíbí se mi, když si někdo něco vydupává, vymýšlí si nesmysly, nebo, úplně nejhůř, citově vydírá. Na druhou stranu oceňuji, když je někdo velkorysý a ochotný plnit přání. K Belzebubovi pro tak zbytnou věc jako jsou červené střevíčky? Za mě má zamilovaný kozák fanfáru a potlesk. ()

Rozjimatel

[4,5*]     Keď už som po neveľmi vydarenej predchádzajúcej časti začal nad celou kozáckou sériou lámať palicu, prišla táto skvelá časť, ktorá ma silne navnadila na dopozeranie aj zvyšných častí série. Zo všetkých častí má nielen najväčšiu dĺžku (20 minút), ale aj jasne najvyššiu úroveň a tiež dosť odlišné vyznenie (také umeleckejšie). Časť zaujme hlavne svojou skvelou hudbou (úplne ma dorazila krásna verzia piesne "A ja taká čárna"), peknou výtvarnou stránkou (výrazné zlepšenie oproti predošlej časti) a svojou úžasnou atmosférou, tak trochu snovou, tak trochu strašidelnou, ale hlavne krásne rozprávkovou (vystupujú tu rôzne bytosti ukrajinskej/slovanskej mytológie). Výborný je i záver s krásnymi maľbami a atmosférickým sprievodným slovom. ()