Tygr z Ešnapuru

The Tiger of Eschnapur

Tiger of Bengal

Dobrodružný / Romantický

Západní Německo / Francie / Itálie, 1959, 95 min

No je to už pěkně dlouho co jsem tuhle německou romantickou dobrodružnost viděl, ale podle prarodičů to prý ve své době byl takřka kult. Já mám Der Tiger von Eschnapur uložený v hlavě jako takový normální dobrodružný film z padésátých let s hrdinou, kterého nerozhází ani tygr, jenž mu z několika metrů skočí na záda.(28.9.2007)

Barevný Fritz Lang odehrávající se v Indii už prostě není ten mástr Fritz Lang, co točil V AMERICE jednu perlu za druhou. Obzvlášť podivně na mě působili všichni ti "Indové" mluvící německy. ....a já budu mít Der Tiger von Eschnapur uložený v hlavě jako takový normální dobrodružný film z padésátých let s obříma (silikonovýma? :-)) prsama jedné bohyně v chrámu.(24.1.2008)

• - Film vznikl jako remake černobílého němého filmu J. Maye z roku 1921 na návrh producenta Artura Braunera, jehož jméno je mj. spjato s filmovými mayovkami. Jako námět k Tygrovi z Ešnapuru a Indické hrobce posloužil román They von Harbou, která byla po určitou dobu manželkou Fritze Langa. Roku 1932 vstoupila do NSDAP a rok později se rozvedli. Fritz Lang musel jako položid uprchnout před nacisty do USA. (Mariin)