Srážka s láskou

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2019, 125 min

Tradiční šablona romantické komedie, opírající se o nekonvenční páreček, kterému tu chemii přece jenom uvěříte. I když o fous… Dospělácké sexuální vtipy, drogy, občasná přímočará lidská úpřimnost a ještě něco další ji lehce pomáhají před zapadnutím do zapomenutelné žánrové šedi. Tím něčím dalším je Charlize, při pohledou na kterou místama přestáváte vnímat, co její postava říká (a je vám to jedno).(5.7.2019)

• verbal

Kde nic není, ani žid nebere! Sračka s láskou alias Long shit je jen další umělohmotná, po sté recyklovaná, ftaláty napumpovaná, nudná a zoufale nevtipná pásová pičovina, navíc poháněná strašlivým nesmyslem pro tumor neuvěřitelně slizkého a toporného fekálního trapáka Vředa Rogena. A tak ten ubohý sterilní zmar nepatrně vytahuje ze žumpy jen Theronovic Karlík, i v požehnaném věku stále ultimativní rozhýbavačka ztuhlých zápěstí a prvotřídní speleologické lákadlo, čili se otrávený až znechucený divák může na chvíli zabavit alespoň přemítáním, jak by asi vypadala nahá na čtyřech čelem k pelesti. Opravdu nechápu, proč plýtvá talentem a seksuálním apelováním v takových žumpoidních svinstvech, kazí si imič po boku odporné a trapné židoobludy a raději nevezme něco vkusnějšího, esteticky přívětivějšího a scénáristicky nápaditějšího, třeba pro Hustlera. Satanžel mají yntelechtuálně založené hospodyňky pořád hromady žehlení a hormonálně destabilizovaní bukvolidé spousty chlupů k depilovaní, takže se tu vyskytuje mnoho slaboduchých smíšků, co budou tyhle tupé a nezáživné šablonovité slátaniny v jednom kuse hystericky nadhodnocovat. No a Vy ostatní, co jste stále schopni rozeznat vkusnou a vtipnou romantickou kokotmédii od prosťáčkovských homopičidžemů si raději pusťte třeba Zelený svět.(7.8.2019)

Zábavná premisa, veľa vtipných scén, ale celé to enviro je otravne angažované a medzi hlavnými postavami nefunguje chémia.(20.8.2019)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $30,316,271Tržby Celosvetovo $53,459,009Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nooo však Seth Rogen v šuštákovej 90.tkovej bunde a nemôžu chýbať jeho zvrhlé uchylárny, honička musí byť. Dobre ináč to aj tak celkom drží po kope, aj keď to je zas šablóna ako hrom a minutáž je troška zdĺhavá. Charlize Theron je stále šmrnz. /50%/(8.12.2019)

8/10. Zatraceně sympatická jednohubka, která staví na romantických klišé a nestydí se z nich udělat srandu. Ústřední dvojice má výbornou jiskru a jejich chemie to táhne až do konce. Fakt příjemná (romantická) komedie, která i přes očividnou šablonu a nulovou inovaci dělá vše správně. Více: https://www.youtube.com/watch?v=KbbIqHIjUZo(17.7.2019)

„Napísal drsné články.“ – „Nie. Odhalil drsné veci.“ Najnepravdepodobnejší pár vytvoril najlepší pár roka. Odzbrojujúci a neodolateľný Rogen, skvelá Theron a plno výrazných scén. Čím som starší, tým mi takéto scenáre pripadajú neuveriteľnejšie a naivnejšie, ale čosi vo mne chce veriť, že by niečo takéto za určitých okolností bolo možné. Poteší množstvo dobrých hlášok a dialógov („A ukája sa! Áno. Ale to vy všetci.“). Tento film vám pravdepodobne nespôsobí záchvaty smiechu, ale veľmi často sa budete spokojne usmievať a vravieť si, že ste radi, že tento film existuje. A že ho pozeráte. A samozrejme má fantastickú tanečnú scénu.(10.9.2019)

Když už rom-com, tak přesně právě takový. Rogenovský hulvátský, zároveň chytlavý, sympatický, srdečný, milý a inteligentní. Navíc Theron jako super MILF volba do chemie. Svět se nezboří, Seth má ale (další) pěkný plus do fondu novodobé americké komedie.(23.7.2019)

Po delší době skvělá romantická komedie, kde vládne charismatická Charlize Theron a typicky správně ujetý Seth Rogen. Film nejvíce těží z nápadu a samotné chemie mezi ústředními hrdiny. Theron kandiduje na prezidentku a Rogen nemá práci, styl ani vychování. Největší highlight je sjetá Charlize Theron vyjednávající s teroristy a Sethova výbava drog při security prohlídce. Velmi dobré, svěží i milé. 80%(23.5.2019)

Skvělá Charlize Theron vytahuje z průměru jinak velmi politicky korektní a jen velmi zlehka vtipnou komedii o liberálně populárních tématech jako je žena na postu prezidenta, ochrana minorit, boj za lepší životní prostředí a samozřejmě zesměšňování a urážení Trumpa. Je mi jasné, jak se v Hollywoodu za to plácali po zádech, jak se scénář psal téměř sám a herci ve filmu téměř dobrovolničili, nicméně mě tato politická zaujatost neoslovuje. 6/10(18.9.2019)

Jako rogenovská komedie slabší (i když cum guy mě dostal), ale jako romantika to díky dobře rozvrhnutým postavám a slušné chemii Rogena a Theron funguje solidně.(7.2.2020)

„Zajímá mě, jak lidé vnímají moje úspěchy.“ - „Víte, my se nezaměřujeme na konkrétní politické kroky…hlavně proto, že to lidi nezajímá.“ Ministryně zahraničí, budoucí kandidátka na prezidentku musí dávat na názory amerického lidu, a to i ohledně svého potencionálního partnera, který je jistě na hony vzdálený nezaměstnanému, „vymóděnému“, obtloustlému, brýlatému, vousatému a židovskému novináři se špatným mířením…Srážka je fajn. Jde o sice naivní, ale jinak moc příjemnou a úsměvnou oddechovku (ne, o modernější Notting Hill se opravdu nejedná). Romantika místy překvapivě dost funguje (nejvíc v momentech, při kterých hrají Roxette), snad jen toho humoru by mohlo být více (ve stylu „vyprazdňování kapes“) a úměrně s tím i méně scén, ve kterých žvaní nevtipný Lance (v o rok starší Dokonalé loupeži mi O’Shea Jackson sednul lépe). Překvapila mě karikatura amerického prezidenta, s koncem to ovšem bylo přesně naopak (osobně bych to střihnul už při scéně před Fredovým bytem). Celkově to vidím na slušné 4*.(13.10.2019)

Obsahuje spoilery: "Zajímá mě, jak lidé vnímají moje úspěchy." Ministryně zahraničí a budoucí kandidátka na prezidentku Charlize Theron si najme novináře Setha Rogena, aby pro ni psal projevy. Navzájem se znají od dětství proto, že Charlize byla chůvou Setha a on byl do ní zamilovaný. Při prezidentské kampani mezi nimi jiskra přeskočí a romance je na světě. Jejich první milování mě opravdu velmi pobavilo. "Nekomanduji tě moc?" Jinak kultovka z toho asi nebude, na to Srážka s láskou nemá dost citovatelného materiálu, poctivě udělaná komedie, ale rozhodně jo. Herci jsou tady špičkoví, politický komentář je osvěživě smysluplný a technické zpracování kamery je překvapivě umělecké. - 100%.(26.9.2020)

Charlize to s Rogenem moc sluší. :-D Výborná feel good komedie narvaná odkazy a typickými huličskými fórky. S šablonovitostí se v tomhle žánru už tak nějak počítá. Jenže ono to i něčem je. Ať už jde o enviromentální poselství, silné ženy ve vedení, neonacisty nebo politickou korupci Rogen přichází vždy s minimálně jedním dobrým vtipem, který rozběhne diskuzi u piva. Pretty Woman s Cumguyem místo šlapky.(5.8.2019)

Vynikající, charizmatická Charlize Theron, anti-sexy Seth Rogen a klasická romantická "sci-fi" šablona. Má to svoje dobré momenty, dirty humor i mraky spontánních vulgarismů, které tam sedí, ale že by to alespoň vzdáleně připomínalo něco, co by se alespoň hypoteticky mohlo stát v reálu - kdepak. Never gonna happen. Narážky na Trumpa a situaci ohledně globálního oteplování cool. Posouvá to snímek z kategorie blbých komedií do kategorie relativně uvědomělých komedií.(17.8.2019)

Nejlepší rom-com letošního roku? To rozhodně, ale zároveň si opět musím postěžovat, že jich je v kinech stále méně a méně. Pevně doufám, že jestli Rogena už Hollywood nezaplatí (Od Long shot se rozhodně čekalo víc, pouze 50 mil $ v globálu), tak se přesune alespoň k Netflixu a bude dál produkovat ty filmy, které umí nejlépe. Je až neuvěřitelné, že tolik let po Superbad a Travičce zelené přišel s něčím svěžím, co fungovalo od začátku do konce, pobavilo hlasivky a navíc, přivedlo na scénu stále nádhernou a neuvěřitelně sympatickou Charlize Theron. Dřív jsem ji moc nemusel, ale už ji přicházím na kloub. Jednoznačně doporučuji, a pokud možno ještě v kině.(6.8.2019)

Aneb dva protipóly se zase najdou. A ještě jim u toho zahraje It Must Have Been Love od Roxette. Místy objevné, tak trochu šablonovité, jdoucí předem vyznačenou cestou, ale pořád zatraceně fajn. Lidé kolem režiséra Jonathana Levina nevydírají, nenabízí okoukané scény (jasně, pár jich být musí) a když už trochu zabrnkají na divákovy emoce, vyplní další minuty nezastavitelně hláškujícím Sethem Rogenem, který to rozjede coby (utajený) novinář hned zkraje na party organizace Ku-klux-klanu skokem z okna, následně zapaří s americkou ministryní zahraničí a pak se s ní možná podívá do Bílého domu. Onou ministryní je neodolatelně kouzelná Charlize Theron a zrovna potřebuje někoho, kdo dodá jejím projevům šťávu. A možná také někoho, kdo jí krapet otevře oči. Nekonvenční páreček, kterému jsem chemii rád uvěřil, a který na nás sype malá životní moudra a dospělácké vtipy. Rozpustile zábavné pasáže i nekorektní přisprostlé hlášky (semeno si nicméně mohli tvůrci odpustit) s dvojicí výtečných herců prostě vytváří permanentní úsměv na tváři, v druhé polovině bych nicméně možná scénu nebo dvě vystřihnul (tempo při zvolené délce krapet kolísalo). Pro milovníky feel-good movies povinnost, navíc s přesnou hudbou.(9.7.2019)

Ou. Tady jsem čekal úplně něco jiného. Pro mě zklamání, od Setha Rogena jsem čekal humor.(1.1.2020)

Spíše než s láskou se jedná o srážku s nudou. Notting Hill nebyl určitě nejskvělejší romantickou komedií všech dob, ale nabídl nám Julii a Hugha ve vrcholné formě se srdcem na dlani. Tady máme chladnější dvojici. Politička, která si musí dávat pozor na každý svůj projev těla, slovo se zamiluje do bývalého novináře, který jí píše projevy. Seth Rogen se pro romantické komedie opravdu nenarodil, ale co překvapí, tak se do nich nenarodila ani Charlize Theron. Jediný kdo mě potěšil byl neustále se zlepšující O'Shea Jackson, který herecky roste do extraligy. Myslím že na nějakou dobu si romantickou komedošku zase nepustím, protože to fakt přestává být sranda. 50%(15.11.2019)

"Toto je prezidentský úsmev, ukázať zuby, opozdený smiech, aáá toto je môj skutočný smiech..." Nenechám si ujsť žiadny dobrý film s Ch. Theron, ktorá má neskutočný talent a dokáže zahrať všetko tak dokonale a presvedčivo, až sa nečudujete, že je momentálne najžiadanejšia herečka v Hollywoode. Humor je dobrý, schválne nepíšem výborný, pretože netlačí zbytočne na pílu a nechce byť vtipný za každú cenu, čo si cením. S. Rogen je klasik od ktorého viete úplne presne, čo máte čakať a Charlize samozrejme príjemne prekvapila hlavne tých, ktorí si mysleli, že komédia nebude pre ňu. Dokázala, že opak je pravdou. Veľmi príjemná romantická komédia. 80%.(19.2.2020)

Protiklady sa priťahujú. Myšlienka spojiť vplyvnú, atraktívnu ženu v politike s pojašeným žurnalistom v šušťákoch, dať tomu romantický náboj je vcelku svieži nápad, ktorý divácky funguje. Prosté a jednoduché. Spoznajú sa ako deti, stretnú sa po rokoch, náhoda a život ich cesty znovu prepletie a zažijú spolu pár čarovných chvíľ, kde zafunguje chémia. Film sa nezaobišiel bez amerického klišé, ktoré je snáď povinnou jazdou podobných filmových kúskov z americkej produkcie. Chcela som sa zabaviť a to som dostala, vtípky zafungovali, záujem vydržal až do konca, až na pár preexponovaných scén, pekný priemer.(28.3.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14