Srážka s láskou

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA, 2019, 125 min

Srážka s láskou mi místy velice okatě připomínala převrácenou verzi Pretty Woman - ať už to bylo skrze píseň It Must Have Been Love od Roxette nebo čistě kvůli titulní dvojici, která si akorát oproti PW vyměnila jistým způsobem role, aby ve filmu vynikla ženská emancipace. Jak Theron, tak i Rogen to zahráli pěkně, byla mezi nimi chemie a při některých scénách či fyzických gazích jsem se upřímně zasmál - nejvíce mě dostala sekvence s "Molly". Celou dobu mi však přišlo, že tomu chybělo něco zásadního, co by mě přinutilo, abych si na film vzpomněl i za týden. Nicméně jako milá, sympaticky natočená oddychovka na odpoledne je tento snímek ideální.(10.7.2019)

Tradiční šablona romantické komedie, opírající se o nekonvenční páreček, kterému tu chemii přece jenom uvěříte. I když o fous… Dospělácké sexuální vtipy, drogy, občasná přímočará lidská úpřimnost a ještě něco další ji lehce pomáhají před zapadnutím do zapomenutelné žánrové šedi. Tím něčím dalším je Charlize, při pohledou na kterou místama přestáváte vnímat, co její postava říká (a je vám to jedno).(5.7.2019)

8/10. Zatraceně sympatická jednohubka, která staví na romantických klišé a nestydí se z nich udělat srandu. Ústřední dvojice má výbornou jiskru a jejich chemie to táhne až do konce. Fakt příjemná (romantická) komedie, která i přes očividnou šablonu a nulovou inovaci dělá vše správně. Více: https://www.youtube.com/watch?v=KbbIqHIjUZo(17.7.2019)

Po delší době skvělá romantická komedie, kde vládne charismatická Charlize Theron a typicky správně ujetý Seth Rogen. Film nejvíce těží z nápadu a samotné chemie mezi ústředními hrdiny. Theron kandiduje na prezidentku a Rogen nemá práci, styl ani vychování. Největší highlight je sjetá Charlize Theron vyjednávající s teroristy a Sethova výbava drog při security prohlídce. Velmi dobré, svěží i milé. 80%(23.5.2019)

Aneb dva protipóly se zase najdou. A ještě jim u toho zahraje It Must Have Been Love od Roxette. Místy objevné, tak trochu šablonovité, jdoucí předem vyznačenou cestou, ale pořád zatraceně fajn. Lidé kolem režiséra Jonathana Levina nevydírají, nenabízí okoukané scény (jasně, pár jich být musí) a když už trochu zabrnkají na divákovy emoce, vyplní další minuty nezastavitelně hláškujícím Sethem Rogenem, který to rozjede coby (utajený) novinář hned zkraje na party organizace Ku-klux-klanu skokem z okna, následně zapaří s americkou ministryní zahraničí a pak se s ní možná podívá do Bílého domu. Onou ministryní je neodolatelně kouzelná Charlize Theron a zrovna potřebuje někoho, kdo dodá jejím projevům šťávu. A možná také někoho, kdo jí krapet otevře oči. Nekonvenční páreček, kterému jsem chemii rád uvěřil, a který na nás sype malá životní moudra a dospělácké vtipy. Rozpustile zábavné pasáže i nekorektní přisprostlé hlášky (semeno si nicméně mohli tvůrci odpustit) s dvojicí výtečných herců prostě vytváří permanentní úsměv na tváři, v druhé polovině bych nicméně možná scénu nebo dvě vystřihnul (tempo při zvolené délce krapet kolísalo). Pro milovníky feel-good movies povinnost, navíc s přesnou hudbou.(9.7.2019)

Povedená romantická komedie, která se nebojí mládeži nepřístupného humoru. Seth Rogen a Charlize Theron jsou dobrá ústřední dvojice a chemii mezi nimi bych věřil. Scénář není tak blbý, jak to na první pohled vypadá, retro hity opět frčí a natočené je to dost slušně (70%).(17.7.2019)

Suprová komedie ve které jsou obě postavy moc sympatické a mají mezi sebou opravdovou jiskru. Ano, co se reálnosti týče, není to nic moc, ale odpočinková komedie je to výborná. 4*(30.4.2019)

Je pre mňa skutočne super, keď môžem povedať, že som od filmu dostal všetko čo som od neho reálne chcel. Že môžem spokojne povedať, že som videl skutočne skvelú romantickú komédiu, ktorá ma pobavila, dostal som sa do príjemnej romantickej nálady a môžem sa k nej kedykoľvek vrátiť. Jo. Je to tak. Práve tento film. "Long Shot" je pre mňa tento rok zlato vo svete romantických komédií. Prečo? V prvom rade za to môže fakt, že film má skvelú komédiu. Seth Rogen patrí medzi veľmi vtipných hercov a keď má s čím pracovať, tak nás vie poriadne rozosmiať. A v tomto filme rozhodne má dostatok priestoru na to, aby dokázal urobiť dobrú komediálnu šou. Málokedy poviem, že som sa na komédii skutočne smial. No pri tomto filme sme sa v kine skutočne rehotali. A rehotali sme sa poriadne. Malo to šarm, malo to dobrý humor. Okrem toho Charlize Theron je rovnako vynikajúca vo svojej role. Myslím si, že najlepšia časť je keď sa po telefóne snaží vybaviť, aby bol prepustený pilot zo zajatia. Pár najlepších monológov, čo som počul v celom filme a nemohol som sa prestať smiať. Skvelá práca. Okrem toho majú spolu vynikajúcu chémiu. A nie sú to herci, ktorí majú hrať, že sú zamilovaní. Pôsobia, že to medzi nimi skutočne iskrí. Majú skvelé dialógy, majú spolu skvelé momentky a hlavne si obaja skvelo rozumejú. A tak sa človek necháva príbehom unášať ďaleko a ďaleko a ani si neuvedomí ako rýchlo ten čas dokáže plynúť, keď má film výborný spád a dobrý humor. Osobne by osm povedal, že je tu len pár problémov, pre ktoré nedostane môj najvyšší rating (hoci by si ho možno aj zaslúžil). V prvom rade tu máme zase scénku keď sa musíme rozlúčiť pre isté okolnosti a potrebujeme čas na to, aby sme si uvedomili svoje chyby a pokračovali tam, kde vieme, že to nakoniec dojde. A potom je v tomto filme dokonca aj zloduch. A hoci viem, čo to chce adresovať, nemám pocit, že sme tu nejakého reálneho zloducha potrebovali. Najmä ak je takto nevyužitý. Inak ale nemám čo vytknúť. Je to energické, je to vtipné, je to romantické, má to skvelé postavy, skvelú hudbu a pekné momentky, na ktoré nezabudnem. Stojí za to vidieť? Rozhodne áno. Hodnotenie: A(14.7.2019)

Srážka s láskou/Long Shot... Komedie, ze scénáře Dana Sterlinga a Liz Hannahové. On napsal Interview, ona Akta Pentagon. Jedná se o komedii, která se tak trošku zaobírá politickou situací v USA a ráda by řešila otázky ženské síly v politice, osobnosti člověka a mediálního zájmu. Chtěla by to být komedie vtipná, jak je u Setha Rogena zvykem tak trochu přitažená za vlasy a zároveň trochu chytřejší. Ve finále ale z toho nic zas tak velkého není. Seth Rogen a Charlize Theron jsou jako hlavní dvojka fajn a i když by je náhodný divák k sobě přiřadil jako pár těžko, ve finále je snadné přimhouřit oko a vnímat je jako zamilovaný pár. Rogen je opět sympatický žid, který dokáže prodat většinu hlášek a Theron to sluší a zároveň dokáže hrát ženu inteligentní, která by se z fleku mohla stát první prezidentkou USA. Výrazný je i o O´Shea Jackson Jr./Ice Cube Jr., který stejně jako Rogen dokáže prodat většinu gagů. Andy Serkis je zamaskován k nepoznání a Bob Odenkirk je jako vždycky fajn. Bohužel nejde o tak výrazně originální film v rámci žánru romantické komedie a odlišuje ho jenom hodně drsný humor, který se opět jak je u Rogena zvykem točí především kolem vtipů o drogách, sexu a židovského vyznání, bohužel asi po deseti filmech už začíná být tokhle Rogenovské funny cílení celkové unavené a nějak extra už nepobaví. Film je navíc možná i až příliš dlouhý. 125 minut je na romantickou komedii strašně moc, zvláště když se zápletka filmu nikam výrazně neposouvá a pořád jezdí kolem zajetých kolejí. Ničím extra dějově nepřekvapí, skončí tak nějak dle očekávání a vlastně nebude důvod na tuhle komedii nějak extra vzpomínat. Pokud ale má někdo slabost pro Setha Rogena tak tím pádem asi povinnost... Nejvíc jsem si z toho filmu odnesl fakt, že pokud má Seth Rogen šanci u Charlize Theron, možná mám i já s jednou nejmenovanou love interest ve finále šanci!(10.7.2019)

Perfektní mišmaš snad všech žánrů. Mám rád oba herce a nikdy bych je nedal k sobě do jednoho filmu. A světe div se, ono jim to fungovalo. Vážně jsem se dlouho nebavil u filmu jako u tohoto. Hezký příběh, vtipné a romantické. A mě snad přinesl něco nového. ... CS Černý Most(16.7.2019)

• HonzaBez

Mohla by to být vcelku příjemná tradiční (byť maličko bláznivá) romantická komedie, kdyby zde všichni nemluvili jako "dlaždiči", tj. kdyby všechny postavy snad za každým druhým slovem neříkali "fuck" či ještě horší výrazivo. Takto tedy sice chápu, proč je film přístupný až od 15 let, ale moc nechápu, že tohle výrazivo přijde někomu jako vtipný.... A snad to není jen tím, že coby skaut takto rozhodně nemluvím a mluvit odmítám! Hodně bych si přitom přál, aby tak nemluvily ani moje děti, ale když jim i ve filmu ukazují, že tak běžně mluví nejen "spodina" ale i lidé na úrovni (včetně politiků), tak nevím, co s tím člověk jako nadělá... Pár forků jsem ocenil, politický námět (včetně aktuálnosti v podobě snahy paní ministryně řešit globální ekologická témata) se mi docela líbil, ale víc než dvě hvězdičky fakt tomuto filmu plného sprosté mluvy dát nemíním.(17.7.2019)

Překvapivě milá komedie která funguje, místama to na humor tlačí ale většinou to funguje a film baví. Charlize super, kvalitní hudební doprovod a postavy co se k sobě chovaj lidsky přestože má film jako takovej k realitě daleko. Pohodovka.(17.7.2019)

S klidným svědomím dávám 4 hvězdičky, protože ačkoli se jedná o záležitost nereálnou, je to záležitost vkusná, vtipná, debilně trapného jsem v ní neshledala nic a moc pěkně se na to celé koukalo. Zábava se taky dostavila, humor fajn a Charlize snad pěknější ještě nebyla. Chvílemi mi podezřele připomínala Pfeiffer a pokud to byl její záměr, úplně jí rozumím. Letní pohodová komedie, předvídatelná, ale abych za to ubírala body? Tak to prrr. Ráda se na to mrknu opakovaně.(11.7.2019)

Typická romantická komedie s humorem Setha Rogena, na kterou za týden zapomenete, že jste na ní byli. Skvěle zahrané, ale film postrádá jistý element, který by z filmu udělal něco originálního. Kromě příběhu, ze kterého šlo vytěžit mnohem více, je to jen další komedie o nekonvenčním páru, který se zoufale snaží přesvědčit diváky, že mají chemii a jedinečnost. A vychází to. Také trochu přestřelená stopáž, která ubírá na koukatelnosti. Ale pro vtipné dialogy, dobré výkony a over the top příběh, tak je to dobrá komedie, která neuškodí, ale nepřináší na stůl vůbec nic nového. 6/10(14.7.2019)

• akvidzerp

Hell, no! Tohle mě teda nebavilo. Tvůrci si měli ujasnit, jestli točí romantickou komedii nebo parodii na romantické komedie. Bylo to hlavně hodně trapný, se spoustou klišé a patosu a chemie mezi hlavními protagonisty stála za nula nula prd.(10.7.2019)

Postavy vraj k sebe pasovali? Theron + Rogen v šušťákoch, to má byť sympatický pár? A to on ako očarí ju? Ona dáma na úrovni a on šupák čo nemá ani na žiletku. Takže tam romantiku nevidím ani dôvod k fandeniu. No a čo komediálna stránka? Som rád, že po dlhom čase v Rogenovom filme chýba fekálny humor, na ktorý je on špecialista. Ale za brucho sa chytať nebudeme. Ide o veľmi priemernú, až obyčajnú romantickú komédiu, v ktorej si každý zahrá svoj povinný part. Nenadchne, ani neuškodí.(8.5.2019)

70%(5.7.2019)

Strukturou taková klasika, kterou nahoru tahá hláškující sympaťák Seth Rogen a jeho chemie s Charlize Theron. Občas americké (konec) až to bolí a politika je tu probírána nepříjemně okrajově, ale v rámci mnou pohrdaného žánru vlastně docela pecka. 75%(11.7.2019)

Komedie/Romantický. Podle vyššího hodnocení jsem očekával ujetou letní komedii. Moje překvapení bylo, že jsem necítil až tak komedii, jako spíš odlehčený a oddechový film. A vůbec to nebylo ke škodě. Děj je jednoduchý, ale ne trapně předvídatelný. Tvůrci se neustále snaží, aby nereálný děj vypadal, i v tom odlehčeném tónu, co nejvíc reálně. A dále upozorňuji, že je film hodně (a nečekaně) konverzační. V ději je ukrytý malý odkaz na Pretty Woman, jako by tvůrci chtěli naznačit, že jde o neoficiální verzi Pretty Chlápek. Romantický pocit se tu asi také dostaví, až ke konci. Jinak konec je samozřejmě americký, s tím nic nenaděláme. Ale i v tom americkém konci se objevilo něco mezinárodního. Když ministryně zahraničí veřejně prohlásila: „… máme kokotského prezidenta …“. Taková hláška určitě nemusí být jen americká, že? 75%.(12.7.2019)

Únosná míra romantiky a překvapivě vysoká dávka humoru a originality. Musím říct, že dvojice ve složení Charlize Theron a Seth Rogen fungovala báječně a já se výborně bavil.(15.7.2019)

Konečně , zase dobrá komedie v kině, ani chvilku sem se nenudil.Charlize Theron jede s dosti ujetým Sethem Rogenem.Dobré scény ve filmu se najdou nejlepší bylo asi security prohlídka a Sethova výbava drog to nemělo chybu.Dobrá oddechovka.80%(4.7.2019)

<< předchozí 1 2