Charlotte Fieldová (Charlize Theron) je jednou z nejvlivnějších žen na světě. Chytrá, rafinovaná a všestranně schopná vůdčí osobnost s obrovským nadáním, která má ve svém životě všechno pod kontrolou. Fred Flarsky (Seth Rogen) je talentovaný novinář, hipster a potížista, který se nejlépe cítí ve své šusťákovce, kapsáčích a teniskách. Nemají nic společného – kromě toho, že ona mu kdysi dělala „chůvu“ a byla jeho první platonickou láskou. Když na sebe Fred a Charlotte jako dospělí nečekaně opět narazí, Charlotte se právě připravuje na kandidaturu na prezidentský úřad a ke zděšení svých poradců si jako autora svých budoucích projevů impulzivně najímá Freda. Fred tak do Charlottina oslnivého světa společenské smetánky vtrhne jako uragán a o skandály rázem není nouze. Když zprvu nenápadné jiskření mezi Fredem a Charlotte přeroste v milostný poměr, můžete si byt jisti, že tak zvláštní pár svět ještě neviděl. A to ještě nikdo netuší, co přijde, až to rozjetí milenci teprve pořádně roztočí. (Vertical Entertainment)

Chrustyn

Popravdě mi trvalo tak půl hodiny, než jsem filmu přišel na chuť, ale i přes prvotní rozpaky se nakonec jednalo a slušnou, ale zbytečně utahanou romantickou komedii. V mnoha ohledech je vztah obou hrdinů nepochopitelný, ale nevadí to a film dokáže pobavit i dojmout a některé scény jsou překvapivě silné (ploužák při Roxette). ()

marhoul

S klidným svědomím dávám 4 hvězdičky, protože ačkoli se jedná o záležitost nereálnou, je to záležitost vkusná, vtipná, debilně trapného jsem v ní neshledala nic a moc pěkně se na to celé koukalo. Zábava se taky dostavila, humor fajn a Charlize snad pěknější ještě nebyla. Chvílemi mi podezřele připomínala Pfeiffer a pokud to byl její záměr, úplně jí rozumím. Letní pohodová komedie, předvídatelná, ale abych za to ubírala body? Tak to prrr. Ráda se na to mrknu opakovaně. ()

Stanislaus

Srážka s láskou mi místy velice okatě připomínala převrácenou verzi Pretty Woman - ať už to bylo skrze píseň It Must Have Been Love od Roxette nebo čistě kvůli titulní dvojici, která si akorát oproti PW vyměnila jistým způsobem role, aby ve filmu vynikla ženská emancipace. Jak Theron, tak i Rogen to zahráli pěkně, byla mezi nimi chemie a při některých scénách či fyzických gazích jsem se upřímně zasmál - nejvíce mě dostala sekvence s "Molly". Celou dobu mi však přišlo, že tomu chybělo něco zásadního, co by mě přinutilo, abych si na film vzpomněl i za týden. Nicméně jako milá, sympaticky natočená oddychovka na odpoledne je tento snímek ideální. ()

sharky

Vynikající zábava na úrovni, která se nebojí i ostřejších vtípků. Dokonalá chemie hlavních představitelů, díky které funguje film výborně i jako romantika. Takhle dobrý příspěvek do fondu romkomů tu nebyl hodně let. ()

rikitiki

Vemte velmi průměrný scénář, nechte ho vylouhovat, vyvařte ho, vysušte, vybělte a celý proces opakujte třikrát. Pak vám zbude Long Shot. Naprosto neambiciózní - bez nápadu, bez jediného vtipu, bez sebeméně zajímavé situace. Film prostě plyne a zanechává v divákovi maximálně rozčilení, že mrhá časem, když přitom zírat na rybičky v akvárku by poskytlo dramatičtější a zábavnější příběhy. Naprosté zoufalství o ničem, jen splácaných pár klišé. Mnohé scény jsou i trapné. Ani není jasné, proč se zamilovali, čím je ona tak skvělá politička a proč je on tak výborný novinář. O tom se jen kecá, neukáže se z toho však nic, takže u obou to beru jen jako hru na politické body. SHRNUTÍ: Charlize jako vysoká politička předvádí tak max svůj vzhled. ()

TheEvilTwin

Výborný film s neskutečně zábavnou atmosférou, skvělými herci a chemií mezi nimi. Bezkonkurenční hláškami nabitá slaďárna, která baví od začátku do konce a za dlouhou dobu krásný přírustek do tohoto žánru. ()

eraserhead666

Nesporným faktem je, že mezi Theron a Rogenem to (trochu překvapuje) funguje naprosto skvěle. Asi nejlepší Rogenova interakce s kolegyní/příběhovou partnerkou, co asi dal. Normálně bych jim to sežral. Ale i když jsem se zasmál, toho humoru tam mohlo být (čekal jsem) trochu více. Ale June Diane Raphael... no kurva drát, ta snad v šukadeličnosti přebila i Charlize... ()

ARI50

Dost dobrý, jediné co bych změnil je herec. Je skvělý a tak hodně ale zrovna do tohohle příběhu se prostě nehodil honič, jinak zábava a skvělá podívaná. ()

Necrotongue

Příběh je pochopitelně jasná hovadina, a protože jde i o romantiku a nejen o komedii, je závěr až děsivě předvídatelný, a přece jsem se dost dobře bavil. Nebýt oslavných davových scén v závěru, které si patosu chtivé americké publikum tolik žádá, klidně bych ještě jednu pětihrotou přihodil. Pokud je totiž mužským romantickým hrdinou otylý rabín v šusťákovce, který občas přeleští karosérii či podlahu tím mopem, co nosí na bradě, je těžké se nesmát. O oku příjemné záběry se s přehledem postarala Charlize Theron, scénář nebyl tupý, bylo se čemu zasmát, tak proč ne? ()

luka4615

V životě by mě nenapadlo, že typický "záchodový" humor Setha Rogena se bude skvěle vyjímat v romantické komedii. Tohle jsou prostě dvě zcela odlišné složky, které byste vážně v souhře neočekávali. Nicméně, režisér Jonathan Levine tyto atributy uchopil tím nejlepším možným způsobem, jelikož Long Shot je skvěle napsanou záležitostí, v níž se zdánlivě neslučitelné slučuje a vytváří perfektně střiženou filmovou jednohubku plnou broušených gagů a skvěle vypointovaných scén. Lví podíl na tom má rovněž i hlavní herecké duo s mimikrami neuvěřitelně sexy Charlize Theron a klasicky božího Setha Rogena, jejichž vzájemná chemie je patrná hned z prvního společného záběru. Snímek Long Shot se zkrátka moc povedl a Vy byste si ho rozhodně neměli nechat ujít! Skvělá práce! PS: Pomyslnou třešničkou na dortu, vyjma několika popkulturních odkazů, je i neodolatelně šišlající kanadský premiér v podání Alexandera Skarsgårda! „I've never been so scared in my entire life. And I was in an elevator with Saddam Hussein.“ ()

Morholt

Šablonovitá romanťárna, která sází především na chemii mezi Rogenem a Charlize Theron, což se jí daří. Byť se nepodařilo naplnit politický potenciál, je se čemu zasmát a odpustit se dají i nezbytné sexuální narážky, bez kterých by se asi komedie s Rogenem neobešla, což platí i o určité uřvanosti. Sice jsem čekal trochu víc, ale zklamaný nejsem, 70% ()

ScarPoul

Nebyť toho happyendu.. keby sa to aspoň trošku snažilo udržať si svoj štandard dal by som o jednu hviezdu viac. Je to škoda. Komédia je to príjemná a netlačí na pílu. Má to krásne momenty rovnako aj zábavné momenty a je to pekne nahypované atmosférou roku 2019. Charlize je absolútne úžasná. Ostatní v pohode. Long Shot je pohodová vec, ktorá v správny moment a so správnym človekom pekne spríjemní večer. Inak je to variácia ktorú sme mohli vidieť už tisíc krát. Akurát že hlavný hrdina je Seth Rogen. ()

BoPo

Romantický žáner je pre mňa porno bez sexu, v rámci ktorého na miesto silikónových koz a úprimného úsmevu počas dvojitého análu na diváka útočí iná zbierka nereálností. Srážka s láskou našťastie ponúka postavy medzi ktorými vzniká podivná chémia pripomínajúca skutočný vzťah. Dospelý, nadržaný, vulgárny, úprimný, navzájom sa doplňujúci a s potlačeným pocitom, že sa to určite musí posrať, ale keď sa to neposerie hneď dnes, tak je všetko v pohode. Nečakajte komédiu v pravom slova zmysle. Vtip je však prítomný. Dostanete klasiku naopak. Teda krásna, chytrá, úspešná a k nej debil s potenciálom. Ja som im fandil, čo viac chcieť? P.S.: Tá politická kulisa, kde tvorcovia hrajú na eko, gender a antitrumpovskú strunu, tak tá mi zážitok nekazila, pretože mi to vynahradila prekvapivá sympatickosť nevhodného páru. ()

zdepapepa

Film se dá celkem pohodlně hodnotit na třech rovinnách - té romantické, té komediální, té politické. Romantiky tu sice bylo dost, film mě ale o hloubce vztahu ani chemii mezi hlavními hrdiny nepřesvědčil. Co se týče průběhu a konce je to naprosto bez překvapení, což pro někoho je plus, pro mě mínus. Netoužím po tvrdých subverzích a depresivních koncích. Jen trochu povzbudit zvědavost. Komediální stránka je hlavní věc, která film v mých očích drží nad vodou. I když se film drží klasického "Rogenovského" humoru (což je trefné, protože Rogen hraje svoji tradiční postavu), dokáže nabídnout i univerzálně zábavné situace a dialogy. Politicky je to nedokončené. Ne v tom smyslu, že by to mělo špatné nebo nedotažené myšlenky, ale, stejně jako u romantické části, nezbyl prostor rozvést to víc, ani přes na romantickou komedii úctyhodnou délku více než dvou hodin. Technicky to pak byl ještě větší průměr, na který jsem bohužel už u moderního Hollywoodu zvyklý - pár kýčovitě nostalgických písní, práce se střihy a kamerou tak obyčejná, že kdyby to byla audiokniha, o moc by se nepřišlo. ()

Vxxx

Suprová komedie ve které jsou obě postavy moc sympatické a mají mezi sebou opravdovou jiskru. Ano, co se reálnosti týče, není to nic moc, ale odpočinková komedie je to výborná. 4* ()

Praxis

Jak pan Popelák k lásce přišel a svojí vysněnou princeznu dostal v poctivém emerickém plnotučně kýčovitém balení. Rogenovský perverz humor čekejte, přidejte stále sexy Charlize, zamíchejte s dávkou romantiky a máte tu možná romanťárnu roku 2019! 75% ()

Alementina

Sedlo mi to nalady, takze 4*. A nektery vtipy byly fakt dobry. Jinak je to tezka klasika, takze to moc neprekvapi, alw nastesti ani neurazi 😁 ()

Tony.cs

Nějak mě to nedokázalo úplně chytit, ale přičítám to dubbingu, nic ve zlém, ale Rogenův hlas a styl toho, jak mluví já znám, a tento dabér k němu vůbec neseděl. Ovšem koukat znovu v originále mi přijde už zbytečné. Místy dobré fóry, místy dost ujeté, úplně to celkově nesedí do sebe. Ale na jedno zkouknutí... Proč ne hele ()

Kaluž

Rogen s Theronovou v kině? Oukej, dáme tomu šanci, bo dobrých komedií je tam jako šafránu a v tomhle žánru se bez plně nabitého detektoru nevkusu už dneska prakticky neobejdete. Na pravděpodobnost intimního vztahu se tu zvysoka hází bobek a od začátku tvůrci sází na čistě absurdní fabulaci, kdy dohromady párují krásnou ambiciózní ženskou s budoucností a prvoplánově nesympatického dementa. Nevěříte jim to, ani co se za nehet vejde, ale na nějakou chemii se tu vážně nehraje, takže si musíte vystačit s klasickými humory z ranku Rogen s mrdkou na bradě a podobnými fekáliemi. Ale malé plus, co to lehce vytahuje nad průměr, tam přeci jen je. Tu a tam se totiž z úst protagonistů vyloupne řízný komentář k současné politické či společenské náladě a ve spojení s těžkopádnou romantikou to celkem funguje. Kdyby se na tuhle pilu tlačilo o něco více, mohla z toho být opravdu výtečná satira i bez té mrdky. ()

dom156

Poslední dobou mi přijde, že se dost zaškatulkovaní herci se v dobrém světle objevují i v jiných žánrech (Vaughn, Theron, apod.). Proč tohle vůbec píšu? Jelikož film není o ději, o tricích, hudbě či kameře, ale je o obsazení dvou hlavních rolí. Zde konkurz skutečně vyšel na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Mezi oběma (Theron, Rogen) funguje taková zvláštní kouzlo, až jsem si říkal, že by mohli být pár za jistých skutečností i v reálu. Noty jsou klasicky rozdané, kdy se velmi nesourodá dvojka postupně dává dohromady. Vzhledem k jejich rozdílnosti a i pracovní náplni nám vytváří plno humorných scén a já výtečně bavil. Vřele doporučuji. ()

Avengers jsou na cestě ke 2 miliardám

Avengers jsou na cestě ke 2 miliardám

05.05.2019

Komiksový megahit Avengers: Endgame je na cestě k dalšímu rekordnímu víkendu. Na domácím trhu se odhaduje, že snímek utrží během svého druhého víkendu okolo 150 milionů dolarů, už nyní má film jenom… (více)