Reklama

Reklama

Eddie Taylor (Henry Fonda) je propuštěn z vězení a zdá se, že se mu konečně splní sen žít spořádaným životem. Jeho děvče Joan (Sylvia Sidney) na něj toužebně čekala a zanedlouho se koná svatba. Idylku ale záhy naruší podezření, že se Eddie podílel na přepadení banky, při kterém zahynulo šest lidí. V soudním líčení je nevinný Eddie odsouzen k trestu smrti... (MacGuffin)

(více)

Recenze (18)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak aspoň vidím, že pred Bonnie and Clyde nebolo iba Gun crazy, ale aj tento Langov kúsok. Aspoň záverečná časť. A že pred Hitchovým Wrong man s psími Fondovými nevinnými očami tento jeho potenciál využil zase iba nemecký majster. Je to krátke, veľa sa toho udeje, postavám ide o všetko, divákom na nich záleží a určite aj vtedy záležalo a oná naivita v určitých chvíľach sa dá bez problémov brať ako daň doby a štúdiového systému. Keď už je tu spomínaný I´m fugitive from a chain gang, tak ten bol predsa len o väčší ako malý kus lepší. Treba si všímať aj maličkostí ako napríklad spôsob, akým sme sa dozvedeli o Eddieho vine či nevine. Namiesto súdnej siene vymyslel Lang niečo ako veľmi vydarenú filmovú skratku, ktorú nebudem prezrádzať. Povedzme že veľa vo filme hovoria aj titulky na plagátoch. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Jako obžaloba společnosti to funguje snad ještě lépe než Fury, jen je trochu škoda, že emocionálním vrcholem filmu je vypjatá scéna na vězeňském dvoře a nikoli "bonnyclydeovská" jízda v závěru. Nicméně finální scéna v přírodě v sobě skrývá nebývalou symboličnost a poezii. Samozřejmě mi ihned vytanul jiný příběh o milencích na útěku, kde je (zde jen lehce naznačené) spojení s přírodou dotaženo k dokonalosti, a to Malickův Zapadákov. ()

Reklama

strougy 

všechny recenze uživatele

Těžce nezvládnutý film. Zajímavě rozehraný děj vrcholící scénou na vězeňském dvoře nedokáže zabránit postupně narůstající nudě dané příliš jednoznačně definovanými charaktery, nepřesvědčivě vykreslenou obžalobou tehdejší společnosti a papírem šustícími dialogy, která je po následném překlopení filmu do Bonnie a Clyde stylu vystřídána čistým znechucením nad pitomoučkou postavou Joan, jejíž láska jdoucí až za hrob a patetické proslovy mi drásaly nervy způsobem již dlouho nezažitým. Vyvrcholení filmu mě pak odpudilo svou okatou snahou o dojmutí, jež ovšem po průběhu filmu nemělo šanci nastat a pouze dovršilo negativní dojem. Že něco podobného stvoří zrovna Lang by mě nenapadlo ani ve špatném snu... ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Mám rád Langove filmy, vždy dokáže dokonale vystihnúť vnútro jedinca v krajnej medzi. V tomto prípade bojuje prepustený Eddie s predsudkami okolia, ale vačším problémom bude obvinenie z lúpeže. Viem si však predstaviť silnejšie emócie počas vypatých chvíľ, v tomto prípade zostali tvorcovia na polceste. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Láska i hory přenáší. Když miluješ, neřešíš. Pro lásku i život v sázku dáš. A láska je ústředním motivem tohoto temného dramatu o zločinci a nevinné dívce, kteří se nakonec jako psanci protloukají světem vděční za každý další společný den. Strhující, zajímavý a napínavý film vyniká pro mě krásnou a symbolickou scénou se žábami, která se mi dostala pod kůži a stala se výrazným a nezaměnitelným prvkem tohoto filmu. Pro někoho je tohle možná průměrná lovestory na pozadí zcela průměrného příběhu, pro mě jednoznačně dokonalá záležitost, které, snad až na pomalejší rozjezd, nemám co vytknout. [Noir Film Festival 2019] ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama