Into the Badlands

• Česko Pustiny (neoficiální název) (více)
USA, (2015–2019), 22 h 26 min (Minutáž: 41–44 min)

Daniel Wu, Emily Beecham, Sarah Bolger, Orla Brady, Aramis Knight, Oliver Stark, Stephen Lang, Marton Csokas, Madeleine Mantock, Ellen Hollman, Edi Gathegi (více)

Série(3) / Epizody(32)

Suny je dobře trénovaný bojovník, který se rozhodl, že bude putovat nepokoji zmítanou zemí, ovládanou feudálními barony, společně s malým chlapcem. Jejich cílem je nalézt osvícení. (geklon)

Lmslaver

U správného seriálu se máte těšit na další díl a to mi bohužel u Into The Badlands chybělo. Vizuálně dobře zpracované, i když je to tak trochu zvláštní svět, kde se sice dochovali automobily, ale na střelnou zbraň tu nenarazíte ani v podobě kuše. Hrdinové si nezískaly mé sympatie a bylo mi docela fuk, jestli přežijí nebo zemřou, často se chovali nelogicky a hloupě. Jako plus lze označit vypracované souboje s chladnými zbraněmi a i když jsou někdy trošku přitažené za vlasy tak to nevadí. Nevadí do okamžiku, kdy do hry vstoupí tajemní létající mniši popírající jakékoli fyzikální zákony a v Pustinách to začíná vypadat jako v béčkovém kung-fu filmu. ()

Morholt

Tady je všechno, co člověk od postapokalyptického akčního thrilleru čeká a ještě řada věcí navíc. Bavil mě feudální svět ovládaný barony a jejich soukromými armádami cvičených zabijáků, líbily se mi špičkově secvičené souboje s prvky wuxia, fajn byl i nádech mysteriózna a konečně není co vytknout ani castingu, který mě v té záplavě pozitiv oslovil asi nejvíce. Jestliže bych mě vypíchnout alespoň dvě jména, tak by to byli samozřejmě nekompromisní velitel smrťácké armády Daniel Wu a pak Emily Beecham, která je nehorázně a nebezpečně sexy. Tak snad bude mít druhá řada víc dílů. Šest je na takovouhle bombu zoufale málo. 100% ()

Lacike

_Prva seria:_ Americanom nejak zachutila azia a tak po skvelom Marco Polovi tu mame dalsi zaujimavy serial s prichutou azie. V tomto kraluju bitky, ktore su absolutne prvotriedne nielen na americke pomery, ale bez problemov sa vyrovnaju azijskej špicke. Su dokonale prehladne, maju spickovu choreografiu a R-kovy rating žmykaju do poslednej kvapky krvi. Ked sa bojovalo, tak som nedokazal odtruhnut oci od obrazovky. Bohuzial ma ale prilis nebavili sceny v ktorych nesympaticke postavy kuli pikle proti sebe v tomto divne stylizovanom postapo svete bez strelnych zbrani, ktory ovladaju baroni snaziaci sa znicit jeden druheho. Jednotlive diely vyzerali jak cez kopirak. Na zaciatku a na konci dielu skvela bitka a medzitym nudne pikle. Aspon hlavny hrdina je celkom sympaticky vdaka charizmatickemu Danielovi Wu. Zvysok castingu na čele s Csokasom mi liezol na nervy. Takze je mi uplne ukradnute ako sa budu vyvijať osudy postav v dalsej serii, ale vdaka bozskym bitkam si ju rozhodne nenecham ujst. Serial odporucam vsetkym fanusikom kvalitnych bitiek v HK style. A pokial vám su sympaticke pošahane postavy ake boli v seriály Banshee, tak Into the Badlands budete milovat. 7/10. _Druha seria:_ Je o poznanie vypravnejsia, takze uz serial nepôsobi tak lacno. Potom, co sa na konci prvej serie cesty hlavnych postav rozdelili, tak im trva skoro celu druhu seriu, kym sa zase vsetci stretnu. Vdaka tomu som si definitivne potvrdil, ze ma pikle vsetkych tych baronov, ktori sa lisia len farbou svojich kostymov, vôbec nebavia. Konanie niektorych postav ani nedava zmysel a najviac ma sral otravny magor Marton Csokas, ktory snad uz chcipol definitivne. Je evidentne, ze celu tu mytologiu scenaristi buduju za pochodu a nemaju poriadne premyslene kam by to malo smerovat. Nastastie samostatna linia v ktorej Sunny a jeho novy vtipny partak v podani Nicka Frosta putuju spät do Badlands, je skvela a keby sa serial vykaslal na baronov, tak by som bol nadseny. Bitky sa mi zdali horsie ako v prvej serii. Maju jednoduchsiu choreografiu, co vynahradzuju poriadnou porciou brutality. Väcsina z nich je nerealne predratovana. Ale je vtipne sledovat tlustocha Frosta ako predvadza salta a s nuncakmi je obratnejsi ako Bruce Lee. FInale mi tentoraz pripadalo strasne hlupe, ale aspon mu predchadza skvela bitka medzi Danielom Wu a Csokasom. Dalsiu seriu si urcite pozriem, ale dufam, ze zase zapracuju na bitkach. 6/10. _Prvá polovica tretej série:_ strašne pripomína druhú sériu. Na začiatku sa zase väčšina postáv rozdelí a ide si za svojím cieľom. Najzaujímavejšia je znova cesta Sunnyho a Bajieho. Kľudne by som privítal spin-of len s nimi ako putujú po tom divne štylizovanom svete a zažívajú jednu príhodu za druhou. Bitky barónov o moc ma už vôbec nezaujímali. Zmenilo sa len to, ze modrá armáda teraz nebojuje proti červenej, ale pre zmenu proti bielej. Akurát sa v deji objavil tajomný pútnik so svojou armádou, ktorý ma veľkolepý plán, ktorý môže znova zničiť svet? Kto vie. Ten pôvodný to už raz zničilo. A samozrejme, že všetko bude súvisieť so Sunnym. Čo sa týka výpravy, tak sa mi táto séria zdala ešte veľkolepejšia. Hromadné bitky sú krvavé. Duely predrátované. Ale stále sú bitky pre mňa prakticky jediným dôvodom, prečo seriál ďalej sledujem. Najviac sa mi páčila bitka na začiatku šiesteho dielu v ktorej Daniel Wu a Nick Frost vymlátia kopu zloduchov s minimom lán a maximálneho využitia vecí, ktoré majú po ruke. Strašne mi to pripomenulo komediálne bitky Jackieho Chana a Samma Hunga. Mal som pocit jak keby som sledoval znova ich dvoch. Takže super. Cliffhanger na konci ôsmeho dielu je dostatočne napínavý na to, aby som s napätím čakal ako to bude pokračovať. 5/10. _Prvá polovica druhej polovice tretej série (to je teda veta):_ ma vôbec nebavila. Zase sa tam nejaký čas mydlia pestrofarebný baróni. Potom čo bielych definitívne porazia, tak si konečne uvedomia, že musia spojiť sily proti démonickému pútnikovi, ktorý chce ovládnuť svet. A kto sa k nemu nepripojí a neprijme dar, tak chcípne. Takže sa väčšinu dielov všetky strany postupne dávajú dokopy, aby sa pripravili na veľkolepé finále. Hromadných krvavých bitiek je tu tentokrát požehnane. Bohužiaľ na úkor normálnych bitiek. Aj keď občas dôjde k nejakému duelu, tak už to sú totálne predrátované šialenosti. V predsposlednom diely Sunny s Bajiem vymlátia aspoň na chvíľu niekoľkých protivníkov v relatívne normálnej bitke, ktorá je akurát zrýchlovaná. Ale väčšina bitiek ma už nebavila. V posledných dieloch moju pozornosť držala aspoň celkom zaujímavá mytológia okolo pútnika, Sunnyho a jeho náhle sa objavenej sestry. Plus keď už som vedel, že to bude koniec seriálu, tak som tých pár dielov chcel doklepať a finálne rozuzlenie osudov jednotlivých postáv je uspokojujúce. Dokonca ma mrzel aj odchod niektorých postáv, ktoré som behom seriálu nemusel. A u iných som si to zase vychutnal. Záver zároveň ponúka aj dvierka pre prípadné pokračovanie, ale asi sa ho nikdy nedočkáme. Ale to nevadí. Táto séria je u mňa za 5/10 a celkovo dávam seriálu 6/10. Zo začiatku ponúkol famózne bitky a neskôr ma bavila hlavne dvojka Sunny a Bajie. Za jedno pozretie to stálo. Seriál má unikátnu atmosféru, ale potenciál tu bol oveľa väčší. () (méně) (více)

T2

Prvý diel celkom fajn sypal aspoň po akčnej stránke, choreografia, súboje, bavili. Dejovo také povrchné blábolenie ako vo výstrednom hunger games. Zápolenie a podrazy medzi klanmi také od boku ustrelené, proste miš maš, človek nevie kto s kým poriadne kupčí, aby mu za chvíľu vrazil nôž do chrbta a zlikvidoval následne jeho početnú gardu ozbrojencov. Rovnako tak rýchle výmeny hlavúňov na poste tých zoskupený. Takmer som dopozeral aj druhú sériu ale nikam sa to neposúvalo a len sa opakovala dokola povrchná dejová schéma a súboje postupne ostala byť nezaujímavými. /50%/ ()

bouncer

Hodnoceno po 5 dílech, dále už nezaujalo. Nápad je skvělý - malé území poválečného nebo postapokalyptického světa ovládané barony, akční scény ucházející, ale příběh nudný a tupý. Když už na začátku je potřeba příběh natahovat nesmyslnými zvraty, tak nevím, jak by to vypadalo třeba (nedejbože) v dalších sezónách. ()

• Natáčelo se v americkém státě Louisiana. (Rominator)
  • V 1. epizodě 1. série "The Fort" zazní, že má Sunny (Daniel Wu) na zádech 404 značek, za každý ukončený život jednu. Ve skutečnosti má ale na zádech jen 51 značek, vždy po sedmi životech (tedy 357). Číslo 404 navíc není dělitelné sedmi. (Blowler)

Addamsova rodina se vrátí

Addamsova rodina se vrátí

23.10.2020

Slavný režisér Tim Burton si poprvé v kariéře vyzkouší televizní tvorbu. A nevybral si k tomu žádný jiný projekt než kultovní Addamsovu rodinu. Nová verze seriálu z roku 1964, jenž se následně dočkal… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů