Reklama

Reklama

Darling in the Franxx

(TV seriál)
  • Japonsko ダーリン・イン・ザ・フランキス (více)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Ve velmi vzdálené budoucnosti to s lidstvem nevypadá vůbec dobře. Celá planeta je zničená a poslední zbytky lidské populace cestují na pohyblivých opevněných městech. Tato jsou však až příliš často přepadána tajemnými a velmi nebezpečnými stvořeními, která se snaží dostat k látce, která tato města pohání. Jedinou šancí na ochranu jsou proto speciální roboti nazývaní Franxx, které ale může pilotovat pouze smíšená dvojice dospívajících dětí. Pro tyto děti je řízení robotů jejich jediným životním posláním a díky speciální výchově nemají ani ponětí o okolním světě, jeho pravidlech nebo svobodě, kterou může přinášet. Mezi těmito dospívajícími je i Hiro s kódovým označením 016, který byl kdysi považován za neskutečně talentovaného, ovšem z nějakého důvodu se nedokáže vůbec přizpůsobit pilotování svěřeného robota a ani spolupracovat se svojí partnerkou. Vypadá to, že Hiro bude muset skupinu zdejších pilotů opustit. Vše se však změní, když do opevněného města přijede tajemná dívka s rohy na hlavě, kterou provází temné proroctví o tom, že každý z jejích partnerů zemřel při třetí společné misi... (Jeoffrey)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (12)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Do zobrazeného postapokalyptické světa a kontrolované společnosti se mi chvíli těžko dostávalo, dospívající děti - Parazité, ve dvojicích jako "pestíky a tyčinky" řídící válečné gigaroboty Franxx (takoví pestrobarevní Power Rangers) v bojích proti zvířecím Klaxosaurům rozmanitých tvarů a velikostí, to (nejen neskrývaným sexuálním podtónem) pozdvihávalo hodně WTF otazníků. Ale střípky historie do sebe postupně zapadaly a vztahy mezi vyvíjejícími se teenagery, poznávajícími neznámé, zakázané vzájemné city - zejména mezi výjimečným Hirem a "monstrózní" Zero Two, zaujaly. Přidejte k tomu kvalitní animaci a výborný vizuál, a někdy kolem prostředka jsem nebyl daleko od nadšení. Jen aby se v závěru stalo a odhalilo pár ohromných věcí globálního, ba přímo kosmického rozsahu, typicky japonsky megalomanských a povznášejících - láskou propojujících konce vesmíru a šťastnou utopii budujících, aby znovu nastalo kroucení hlavou nad autorskou divností (např. forma Sterilizie 'True Apus'). 7/10 ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Je to tak trochu smůla, když to nejlepší, co o tomhle anime můžu říct je, že tím nejlepším a asi jediným opravdu silným zážitkem je samotný konec. Poslední episoda byla velmi slušná, dala tomu všemu nějaký význam a poselství, zkrátka měla svůj smysl. No jo, ale bohužel zbytek anime už tak záživný nebyl. Začátek a první tak 3/4 jsou docela nuda, je to spíš takové vyprávění o dospívajících pilotech robotů ve světě, který sice vypadá zajímavě, ale skoro nic vám o sobě nepoví. Takže sledujete mladé lidi a jejich problémy a tvořící se vztahy a i když to zní zajímavě - tak není. Po celou dobu si člověk říká, tohle je studio Trigger, ono to přijde. Naštěstí občas dostáváte drobné náznaky o tom, že zdejší svět má svá tajemství a tak jste pořád přesvědčeni, že ono se to blíží. A díky tomu zvládáte všechnu tu romantiku, jednotvárné mecha souboje a dospívající dramata, která jsou častokrát spíš vysilující než napínavá. Chemie mezi hlavní dvojicí docela funguje, ale po pravdě nakonec jsem stejně měl radši dvojičky Kokoro x Mitsuru a Ichigo x Goro. Ale dost už o romantice a o lásce, i když o tom to tady vlastně taky hodně je, pojďme raději na děj. Poslední 1/4 je nabitá událostmi a nejdřív zažijete první informační smršť, která vám prozradí věci, které jste tak nějak celou dobu tušili a říkáte si, jako jo, je to tady, ale tohle jsem čekal... Takže z prvního "info dumpu" nejste šokovaní, spíš zklamaní. Pak ale přijde série šokujících odhalení a další smršť tentokráte dosti šílených událostí u kterých si budete říkat, jestli tohle myslí vážně a přemýšlet, jestli je to bláznivě hloupé a nebo šíleně super, no a poprvé po nějakých dvaceti episodách si konečně alespoň částečně uvědomíte, že teď sledujete něco, co stvořili ve studiu Trigger a že to je studio založené bývalými zaměstnanci studia Gainax = těmi co světu dali anime jako Gurren Lagann, nebo Neon Genesis Evangelion... Jak jsem už psal, finále je obstojné a samotný poslední díl je dokonce velmi dobrý, ale může to zachránit tu nudu z prvních 3/4 seriálu? Bohužel tentokrát nemůže a nedokážu říct, že by tohle byla nějaká nezapomenutelná pecička, spíš jen průměrné anime s povedeným koncem a to je u mě tak 5,6/10 ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Mám absolútne opačný názor ako všetci kolegovia čo tu píšu a to, že toto anime bolo lepšie ku koncu práve naopak ku koncu sa to celé zrýchlilo začalo strácať zmysel a posledná dobrá epizóda bola 19 potom prišlo absolútne zbytočné zrýchlené eskalovanie deja a celé anime pre mňa stratilo tú správnu atmosféru. A čo s tým teraz? Pať zbytočných a nudných posledných dielov trošku zrazilo moje hodnotenie, ale inak ma toto bavilo rozhodne viac (pol boda ale nakoniec 5 hviezd). Postavy a príbeh dosť kvalitný nevadili mi ani kľudnejšie diely bez akcie a nevadila mi ani jedna postava, aj keď nie všetky mali nejaký extra priestor a skôr sa v tomto anime iba tak pláva dejom. Medzi mecha anime pre mňa rozhodne prekvapenie a ja fakt neviem, lebo sa mi páčila aj tá "rozprávka" dodávala tomu celému istú snovosť aj atmosféru a 19 diel bol tiež dosť nabitý dôležitými informáciami. ALE DOBRE! Fakt srdce hovorí 5 a rozum 4. (Hodnotenie 4,5) ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Toto anime jsem rozjel jen na základě spoileru a faktu, že se jednalo o hit jarní sezóny. Což o to - do půlky solidně budovaný, post-apokalyptický svět, kde jsou jedinou záchranou proti vražedným Klaxosaurům dětští hrdinové tvořící páry, aby jen tímto způsobem mohli řídit trochu podivné mecha roboty. Mělo to svým způsobem hlavu a patu, postupně jsme poznávali hlavní, i vedlejší postavy a seznamovali se kousek po kousíčku se světem okolo. Zvlášť skvěle vyšla typická plážová epizoda, která nebyla jen o fanservisu, ale obohatila a později i posunula příběh jedné z klíčových postav. A když mluvím o fanservisu - to, že bylo jakékoliv téma rozmnožování, či čehokoliv podobného, tabu, se jasně odráželo i v hrdinech a jejich zmatenosti v tom, co cítí, či jak to cítí. A samozřejmě, i v chuti tyto podivné pocity objevovat. Problém nastal ve chvíli, kdy se změnila nejen do té doby ikonicky lhostejná hrdinka, ale kdy třeba k odhalení veškerých tajemství došlo během poloviny jednoho dílu. Ze snahy rozvinout postavy a klidným tempem i svět okolo, se stal závod o to stihnout pokrýt zbytek děje do zbylých epizod a tedy uspěchaný, ořezaný a hlavně dost odfláklý závěr. Upřímně, do půlky mě to i docela bavilo - líbil se mi smysl ve všem, náznaky temnějšího podtónu a spousta zajímavých otázek. Od půlky jsem na to koukal jen jako řadový ongoing a nakonec jsem rád, že to mám za sebou. Otázka tedy zní: Stojí to za to? Ve skutečnosti ani moc ne. 50% ()

adamulefa 

všechny recenze uživatele

Some cool shit is going down here! Veľmi sa mi páči aké rozporuplné hodnotenia sú tu a úplne to chápem. Ja osobne sa zatiaľ rozhodne prikláňam k tomu pozitívnemu, ale tak uvidíme... Čo i len odhadovať, ktorým smerom sa enigmaitcký dej a vývoj postáv vyberú je priam nemožné. Ó a BTW dúfam, že máte radi šialené metafory týkajúce sa asi každého aspektu vzťahov aplikované na postapokalyptické mecha survival sci-fi. IN SPACE! :) ()

Galerie (116)

Zajímavosti (2)

  • V momentě, kdy FranXX Delphinium bojuje proti Strelizii, Delphinium utrpí velké škody hlavy. V další scéně má ale Delphinium hlavu v pořádku a bez vážné škody. (Raichu.Cz)
  • Hlavní FranXX roboti jsou pojmenovaní podle druhů rostlin. (Raichu.Cz)

Reklama

Reklama