Grancrest senki (TV seriál)

• Japonsko

グランクレスト戦記

Record of Grancrest War

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2018, 24x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Jeoffrey

Tento komentář bude obsahovat SPOILERY, které vyzradí úplně všechno o tomto díle, tedy ho nečtěte!!! Jistě že je to pohádka, od začátku až do konce s jediným nepohádkovým okamžikem, kterým je konec devátého dílu. Kdyby na úplném konci ještě proběhl pod tou duhou růžový jednorožec, tak by to bylo "perfektní". No a o čem to je milé děti? Je o tom, jak hodný, poctivý a spravedlivý Teo putuje světem se svým velkým plánem a odhodláním, ale absolutně neví jak toho co si usmyslel dosáhnout. No a je to pohádka o krásné, chytré a silné ženě, která není spokojená s tím, jaký osud byl pro ní vybrán. A tak se potká ten, co ví co chce, ale neví jak toho dosáhnout s tou, co neví co chce, ale dokáže díky své inteligenci dosáhnout všeho. Ideální dvojice! A celý svět se třese v základech, všechny problémy se sami řeší až do okamžiku, než je na čase přidat romantickou linku a tak náš velký plán musí na chvíli ustoupit, protože co by to byl Teo za správného prince, kdyby nebyl ochotný se všeho vzdát pro svojí princeznu... Což pokud si dobře vzpomínám spoustu lidí naštvalo, protože to v tu chvíli nepůsobilo příliš logicky a bylo to se vší tou snahou o strategii tak nějak v kontrastu. Navíc naši hrdinové nejsou jediní, kdo má svůj plán, jsou tu i další, třeba smutná princezna s velkýma očima a dlouhým smutným příběhem - překazili jí svatbu s princem Žužu Krasoněm a tak musí přece každý pochopit, že tohle naštve... Je z toho tak rozčílená a odhodlaná, že pro svou vizi ideální společnosti udělá cokoli, třeba i... Zase jsem u konce devátého dílu, který jen tak mimochodem naštval další řádku diváku, protože byl v neskutečném kontrastu se vším tím pohádkovým co se tam do té doby dělo, bylo to možná až moc realistické a překvapivě to třeba pro mě mělo i perfektní logiku! Ale i tahle princezna nakonec podlehne plot armoru našeho Tea, který si s sebou přivede i Žužu prince, který všem vše odpustí a i v boji ukáže, jak krásné žužu obrázky umí namalovat. Je tu i pana Maria, mučednice, která se k Teovi cestou přidá a o které nevíte skoro až do konce a to jen proto, aby nám ukázala, jaká mučednice to je a mučednicky a "strašně nečekaně" padla pro větší dobro. Nakonec Teo porazí strašně tajné spiknutí, ty zlé pány, co zničili svatbu Žužu prince a taky porazí nějakého toho démona (dobře upíra), protože démoni jsou vždycky za vším a ideální finální protivníci a to jen proto, abychom si vyslechly další nečekanou informaci o tom, že to všechno špatně skončí a dostali moralisticky zvednutý prstík. Ovšem ani toho se náš Teo nelekne a tak to skončí nějakou tou svatbou a důchodem na vinici, nejspíš proto, že i Geralt z Rivie tohle považuje za dobrý konec... Tak a teď tu o Karkulce... Takže máme tu pohádku, nebo možná hodně naivní a ne zrovna dobrou fantasy, kde mě hlavní hrdina štval svojí neschopností, protože kromě keců o svých ideálech s ničím sám podle mého nepřišel. Navíc když tu jsou jiné postavy, jako byl třeba Lassic David, který má koule a je to frajer, co porazí kyklopa v jednom z nejšerednějších (animačně) soubojů, které jsem letos viděl (naštěstí je tu pořád medvěd z Golden Kamuy), tak chudák Teo působí spíš jako takový štěkající milý pejsek, kterého si vodí Siluca na provázku. Roztomilá holka tahle Siluca - silná a schopná, to se zase tak často nevidí - oblíbil jsem si jí. Ony ty ženské postavy tady jsou celkově mnohem aktivnější, silnější a zajímavější než jejich mužské protějšky... Ale dost už o tom, jaké to bylo, pojďme si povídat o tom, jak se mi to líbilo - většinou jsem to bral jako průměrnou béčkovou fantasy, ale po tom mizerně sladkém konci s naprosto nečekaně nacpaným morálním poselstvím jsem tak nějak naštvaný a tak dost možná v afektu říkám, že na takovýhle pohádky jsem asi už moc starý. Kdyby všichni třeba padli do stínu, tak tomu ty 3* nechám, ale protože to tam rozsvítili tak smůla... Podprůměrná fantasy, průměrná pohádka a podprůměrné anime 4/10(23.6.2018)

• Avokaddo

Hned v prvním díle jsem tušil, že něco není v pořádku. Seznámení se Shiruukou bylo výborné, až jsem si sliboval od tohoto anime velké věci. V momentě, když se na scéně ukázal Theo, jsem měl smíšené pocity. Oba zmíněné hrdiny zasadily do děje jako hlavní a jejich význam se v anime pořád přehazoval. Jednou to vypadalo, že to je skutečně jen o Shiruuce. Po druhé o Theu. Koncept dvou hlavních hrdinů se skutečně nepovedl, protože vedeným stylem přehazování rolí se Vám nakonec zhnusí i Shiruuka, což byl jediný důvod na to anime koukat. Oproti Theovi se její linka povedla. Zajímavý životní příběh. Bonusové body za poutavé uvedení této postavy do děje hned v prvním díle a podobně. Ke druhému hlavnímu hrdinovi, Theovi, nedokážu najít slova k popsání. Je doslova pohádkový, a to mi vadí. Co se týče akcí samých o sobě a jiných postavách. To se taky samozřejmě nepovedlo. Anime ukáže celou řadu charakterů, ale zaručím Vám, že si žádnou neoblíbíte. Možná zpočátku, a však to Vás jistě přejde. Akcí je dost. Ale nenarazil jsem na žádnou, která by mě bavila a trvala déle než čtyři minuty. Nakonec jsem už jen znuděně koukal. Místy přeskakoval děj. Hledal něco zajímavého. Skončil s tím, že jsem váhal, jestli pustit další díl. Nakonec jsem pustil a rázem toho litoval. Pravděpodobně to i dokoukám. Zajímá mě, jestli to opravdu skončí tak pohádkově, jak to je vedené.(14.4.2018)