Grancrest senki

• Japonsko グランクレスト戦記 (více)

Epizody(24)

Na kontinentě ovládaném chaosem jsou lordi, kteří vládnou magickými erby, díky kterým mohou udržovat pořádek a chránit obyvatele na svém území. Moc je však velkým lákadlem, a tak se lordi místo svého poslání spíš věnují válkám mezi sebou, kdy chtějí ovládnout další území a podmanit si sílu erbů svých nepřátel, a tak se stát silnějšími. Zde se potkávají Shiruuka, uzavřená a mocná čarodějka, která opovrhuje lordy za to, že opustili správnou cestu, a mladý rytíř Teo, který se vydal na výpravu za získáním moci erbu, aby osvobodil své rodné město. Spolu uzavírají magickou dohodu, že budou bojovat, aby změnili stávající systém a přinesli změnu do tohoto světa, kterému vládnou války a chaos. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Tento komentář bude obsahovat SPOILERY, které vyzradí úplně všechno o tomto díle, tedy ho nečtěte!!! Jistě že je to pohádka, od začátku až do konce s jediným nepohádkovým okamžikem, kterým je konec devátého dílu. Kdyby na úplném konci ještě proběhl pod tou duhou růžový jednorožec, tak by to bylo "perfektní". No a o čem to je milé děti? Je o tom, jak hodný, poctivý a spravedlivý Teo putuje světem se svým velkým plánem a odhodláním, ale absolutně neví jak toho co si usmyslel dosáhnout. No a je to pohádka o krásné, chytré a silné ženě, která není spokojená s tím, jaký osud byl pro ní vybrán. A tak se potká ten, co ví co chce, ale neví jak toho dosáhnout s tou, co neví co chce, ale dokáže díky své inteligenci dosáhnout všeho. Ideální dvojice! A celý svět se třese v základech, všechny problémy se sami řeší až do okamžiku, než je na čase přidat romantickou linku a tak náš velký plán musí na chvíli ustoupit, protože co by to byl Teo za správného prince, kdyby nebyl ochotný se všeho vzdát pro svojí princeznu... Což pokud si dobře vzpomínám spoustu lidí naštvalo, protože to v tu chvíli nepůsobilo příliš logicky a bylo to se vší tou snahou o strategii tak nějak v kontrastu. Navíc naši hrdinové nejsou jediní, kdo má svůj plán, jsou tu i další, třeba smutná princezna s velkýma očima a dlouhým smutným příběhem - překazili jí svatbu s princem Krasoněm a tak musí přece každý pochopit, že tohle naštve... Je z toho tak rozčílená a odhodlaná, že pro svou vizi ideální společnosti udělá cokoli, třeba i... Zase jsem u konce devátého dílu, který jen tak mimochodem naštval další řádku diváku, protože byl v neskutečném kontrastu se vším tím pohádkovým co se tam do té doby dělo, bylo to možná až moc realistické a překvapivě to třeba pro mě mělo i perfektní logiku! Ale i tahle princezna nakonec podlehne plot armoru našeho Tea, který si s sebou přivede i Krasoně, který všem vše odpustí a i v boji ukáže, jak krásné "oprásky" umí namalovat. Je tu i pana Maria, mučednice, která se k Teovi cestou přidá a o které nevíte skoro až do konce, ale to jen proto, aby nám ukázala, jaká mučednice to je a mučednicky a "strašně nečekaně" padla pro větší dobro. Nakonec Teo porazí strašně tajné spiknutí, ty zlé pány, co zničili svatbu Krasoně a princezny a taky porazí nějakého toho démona (dobře upíra), protože démoni jsou vždycky za vším a ideální finální protivníci a to jen proto, abychom si vyslechly další nečekanou informaci o tom, že to všechno špatně skončí a dostali moralisticky zvednutý prstík. Ovšem ani toho se náš Teo nelekne a tak to skončí nějakou tou svatbou a důchodem na vinici, nejspíš proto, že i Geralt z Rivie tohle považuje za dobrý konec... Tak a teď tu o Karkulce... Takže máme tu pohádku, nebo možná hodně naivní a ne zrovna dobrou fantasy, kde mě hlavní hrdina štval svojí neschopností, protože kromě keců o svých ideálech s ničím sám podle mého nepřišel. Navíc když tu jsou jiné postavy, jako byl třeba Lassic David, který má koule a je to frajer, co porazí kyklopa v jednom z nejšerednějších (animačně) soubojů, které jsem letos viděl (naštěstí je tu pořád medvěd z Golden Kamuy), tak chudák Teo působí spíš jako takový štěkající milý pejsek, kterého si vodí Siluca na provázku. Roztomilá holka tahle Siluca - silná a schopná, to se zase tak často nevidí - oblíbil jsem si jí. Ony ty ženské postavy tady jsou celkově mnohem aktivnější, silnější a zajímavější než jejich mužské protějšky... Ale dost už o tom, jaké to bylo, pojďme si povídat o tom, jak se mi to líbilo - většinou jsem to bral jako průměrnou béčkovou fantasy, ale po tom mizerně sladkém konci s naprosto nečekaně nacpaným morálním poselstvím jsem tak nějak naštvaný a tak dost možná v afektu říkám, že na takové pohádky jsem asi už moc starý. Kdyby všichni třeba padli do stínu, tak tomu ty 3* nechám, ale protože to tam rozsvítili tak smůla... Podprůměrná fantasy, průměrná pohádka a podprůměrné anime 4/10 () (méně) (více)

Kimkong

V první epizodě se seznámíme s ústřední dvojicí. Za Shiruuku body navíc. Spolu obsadí jednu zem. Pak další a další až o ně přijdou. A dostanou novou a začínají od znova. Od deváté epizody začíná Aliance vystrkovat růžky a královna výměnou za tělo získává silného spojence. Po jedenácté epizodě hrdinovi spojenci zničeni. Od třinácté epizody návrat do domoviny a k prvotnímu zájmu. PO patnácté epizodě domovina osvobozena a teď zase návrat na kontinent osvobodit co bylo nedávno ztraceno. Způsob boje Thea mě připomněl první Tyrionův boží soud, kdy bojoval Bronn. Po dvacáté epizodě boje ustaly a národy se spojily. Dvaadvacátá epizoda. Poněkud zbytečné sebeobětování. Ale nejsmutnější scéna seriálu. Epizoda dvacátá třetí. Spojenci celé říše ukazují v čem jsou jednotlivé národy dobré oři obléhání města. Pandora se nebojí vytáhnout nekalé praktiky. Nakonec padouši poraženi a svět má vyhlídku, že bude celý zničen. Animace povedené. Hudba průměr. Pohádka s trochou krve. ()

Avokaddo

Hned v prvním díle jsem tušil, že něco není v pořádku. Seznámení se Shiruukou bylo výborné, až jsem si sliboval od tohoto anime velké věci. V momentě, když se na scéně ukázal Theo, jsem měl smíšené pocity. Oba zmíněné hrdiny zasadily do děje jako hlavní a jejich význam se v anime pořád přehazoval. Jednou to vypadalo, že to je skutečně jen o Shiruuce. Po druhé o Theu. Koncept dvou hlavních hrdinů se skutečně nepovedl, protože vedeným stylem přehazování rolí se Vám nakonec zhnusí i Shiruuka, což byl jediný důvod na to anime koukat. Oproti Theovi se její linka povedla. Zajímavý životní příběh. Bonusové body za poutavé uvedení této postavy do děje hned v prvním díle a podobně. Ke druhému hlavnímu hrdinovi, Theovi, nedokážu najít slova k popsání. Je doslova pohádkový, a to mi vadí. Co se týče akcí samých o sobě a jiných postavách. To se taky samozřejmě nepovedlo. Anime ukáže celou řadu charakterů, ale zaručím Vám, že si žádnou neoblíbíte. Možná zpočátku, a však to Vás jistě přejde. Akcí je dost. Ale nenarazil jsem na žádnou, která by mě bavila a trvala déle než čtyři minuty. Nakonec jsem už jen znuděně koukal. Místy přeskakoval děj. Hledal něco zajímavého. Skončil s tím, že jsem váhal, jestli pustit další díl. Nakonec jsem pustil a rázem toho litoval. Pravděpodobně to i dokoukám. Zajímá mě, jestli to opravdu skončí tak pohádkově, jak to je vedené. ()