poster

Koi wa ameagari no jó ni (TV seriál)

 • Japonsko

  恋は雨上がりのように

 • Japonsko

  Koi wa Ameagari no You ni

 • USA

  After the Rain

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2018, 12x23 min

Režie:

Ajumu Watanabe

Předloha:

Džun Majuzuki (komiks)

Scénář:

Hitomi Mieno

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

 • Zíza
  ****

  Taková něžná podívaná, která má tu lehce typickou šódžo animaci – spousta bublinek a třpytek, ale pozadí je nevýrazné a častokrát statické. Tady to vlastně ani nijak nevadí, protože jde především o déšť, hledání sama sebe na pozadí pro mnohé velmi zvláštní a nesourodé lásky. Každý díl utíká rychle, takže tyhle malinu člověk zhltne, ani neví jak a bohužel se může dostavit pocit, že se vlastně nic nedozvěděl. Přesto je to taková ta milá věc, co netlačí na pilu, hrdinka je svá a nenechá si to vzít, za což musím dát palec nahoru. Je to naprosto lidská podívaná a drama bych za tím nehledala. Pěkné a těším se hrané zpracování, protože tohle by v něm mohlo vypadat hodně dobře.(17.4.2018)

 • Jeoffrey
  ****

  Milá podívaná s příjemnou romantickou náplním a velmi realistickými problémy většiny zdejších postav. Musím říct, že tohle bylo vždy velmi příjemné a osvěžující se sympatickými charaktery, kdy jsem neměl problém si oblíbit ústřední dvojici a užívat si jejich romantické i osobní (neméně zajímavé) peripetie. Navíc kromě hlavní dvojice je se zde pomalu rodí ještě jeden poměrně povedený páreček, jejichž občasná interakce mě bavila stejně, jako ta mezi hlavními postavami. Za mě velmi povedený počin. 8,2/10(30.3.2018)

 • Scalpelexis
  ****

  Na první pohled by se mohlo zdát, že toto dílo bude poměrně obyčejná romance o vztahu mladé studentky se starším pánem a peripetiích s tím spojené. Je třeba zdůraznit, že na poli romantického žánru je celé provedení tohoto anime jako když vám vítr vyrazí okna a vy se můžete nadechnout svěžího vánku, který jste necítili už věky věků. Co se Studiu Wit nepovedlo u sterilní adeptky a jejím zvířeti, tak vybrousilo k dokonalosti zde, až se tomu dá těžko věřit. Zakomponovaný retro vizuální háv mě přiváděl slzným očním orgasmům a krásně melodická/melancholická hudba atmosférických scén mě unášely na vlnách blaha. Kdyby jen zůstalo u toho, ale komplexnost děje, který vodí za ruku dokonalá režie, nutí člověka permanentně uvažovat a pokládat si otázky. Šarmantní ústřední duo neřeší pouze nekonvenčnost jejich vztahu, ale též vedlější palčivé otázky vlastní minulosti, s jejichž vypořádáním budťo nemůžou nebo nechtějí hnout. Masami a Akira jsou krásně lidští, plný obav, skepsí, ale i nadějí a ochoty hledat naplnění jejich života. Jejich cesta, porozumění, slovní výměny a mírně filozifické debaty jsou kouzelné. Proč, když se takto rozplývám, tu nesvítí plný počet u mého hodnocení? Bohužel, látka, ať už byla pojata velmi citlivě a umně, byla až moc náročná na 12 dílů a jediný, velmi velký neduh, je nešťastný sprint v posledních dílech. Jak se nitky natahovaly a agilně vedly, tak byly spojeny až neurvalým násilím; postavy, které byly vedeny jemně za ruku, byly postrčeny zezadu parní lokomotivou a toto rozrušení jsem nemohl zkousnout. Tohle si naše dvojička nezasloužila a doteď nerozumím tomu, proč jsme neměli o 2-3 díly více. Potenciál k něčemu velkolepému tu totiž byl neskutečný, čímž to takto zůstane bohužel pouze u anime velmi povedeného. 4*(15.1.2018)

 • Starletka
  ****

  Tak trochu jiná romantická komedie, která se s lehce kontrovezním tématem pere dospěle a realisticky. Postavy jsou zajímavé a sympatické, humor milý a atmosféra přímo kouzelná. Retro animace s příjemným soundtrackem už jsou pak jen taková třešnička na dortu a opening s endingem jsou taky moc pěkné. 8,5/10(15.1.2018)

 • q66
  ****

  I přes mírně slabší začátek a změnu směru oproti původní premise (což ve skutečnosti není vůbec na škodu, protože to nakonec vyneslo vcelku obyčejné romantické anime o úroveň výš) jde o povedenou věc, která nakonec dopadla podstatně lépe, než se zpočátku zdálo. Tempo sice není nejkonzistentnější (hlavně ke konci) a dramatická složka umí být dosti rozpolcená (občas perfektní až překvapující, občas nic moc), ale vynahrazuje to dobrá režie, překvapivá hloubka story a kvalitní charakterový vývoj, stejně tak stylová grafická stránka (je to noitaminA, takže dle očekávání). Wit Studio poprvé konečně udělali něco, co se líbilo i mně - 7+/10.(10.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace