Micuboši Colors (TV seriál)

• Japonsko

三ツ星カラーズ

• Japonsko

Mitsuboshi Colors

Mitsuboshi Colors

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2018, 12x24 min

Zpočátku jsem si ještě nebyl tak úplně jistý, ale nyní můžu s klidným svědomím říct, že tohle anime krásně reprezentuje šťastné dětství a ukazuje to, co je na tom být dítětem tak krásné. Pro člověka, který vyrůstal v době, kdy ještě nebyly mobilní telefony, počítače a jiné další vymoženosti, které nám dnes žerou čas, je tohle neskutečně příjemnou, sympatickou a nostalgickou záležitostí. Protože když jsem já byl děcko, tak každý volný den byl plný dobrodružství s kamarády strávený venku, pokaždé některý z nás přišel s nějakým novým hloupým nápadem, zajímavou hrou a svět byl barevný, zajímavý a já se dozvídal a objevoval pořád něco nového. Jistě, nebylo to tak pořád, vše mělo svá úskalí a byly i věci, které člověku dokázali vyrůstání hodně znepříjemnit (děti umí být kruté), ale na to si člověk při sledování tohohle anime prostě nevzpomene. Tady se mi vybavily jen ty hezké věci, bavil jsem se nad nápady a naivitou hlavních hrdinek, na co všechno dokáží přijít, co si dokáží vymyslet a jak si každé své dobrodružství dokáží užívat. Je to energické, je to přihlouplé a místy je to opravdu hodně zábavné i roztomilé a takovéhle seriály mám rád. Tohle se zkrátka povedlo a já se asi poprvé při sledování anime s tématikou "milých děvčátek, která dělají milé věci" nerozplýval jen nad tím, co se děje na obrazovce, ale přemýšlel nad reálným životem, svou vlastní minulostí a jak už jsem napsal zkrátka nad vším, co bylo v době mého vlastního dětství tak super. Takže i když to má nějaké nedostatky, jako je třeba pro mě občas docela rušivá doprovodná hudba (opening i ending ale sedí skvěle), nemohu jinak, než prohlásit, že tohle byla hodně dobrá podívaná. 8,3/10(26.3.2018)

Zdaleka nejvíc podhodnocená záležitost sezóny - je to jakoby Yotsuba&! konečně dostala anime (jen se třemi protagonistkami místo jedné) - a to se moc často bohužel nevidí. Hlavním zaměřením je především humor, a to je dobře, protože to s ním autoři umí - načasování a gagy jsou jednoduché a vysoce efektivní (pobaví i drobnosti, jako Oyaji a jeho v každé epizodě jiné brýle) a celkově jde o velmi zábavnou věc. Perfektně sedí i barevné a kontrastní grafické zpracování, i když animace je občas trochu levnější. 8+/10(28.3.2018)