Overlord II (TV seriál)

Overlord II

Overlord II

Animovaný / Fantasy

Japonsko, 2017, 13x24 min

Oproti první série, je toto o dost slabší. Důvodem je hlavně rozdíl v otázce zaměření, kdy první série se věnovala tak nějak poznávání hlavního hrdiny, nového světa a postav v jeho okolí, kdežto tato druhá série se zase zaměřila na vysvětlování postav z daného světa - královská rodina + vojáci, podsvětí, nejvyšší dobrodruzi a další blízké postavy z Nazaricku. Příběh pak oproti první série je ještě hnán do větší absurdnosti, kdy síly Nazaricku v porovnání s nej z normálního světa jsou příliš přemrštěné a tak si člověk říká, že tam nemůže ani najít nějakou dramatičnost. Sice se tu zjeví pár dalších ultra zajímavých postav, které by mohli mít velikou sílu, ale tyto se tu jen mihnou a nehrají v této sérii nějakou zásadnější roli. Doufám, že se to časem zlepší. Dále bych pak zmínil vtipnost, která se tu drží v pozadí, protože tu příliš není prostor pro hlavního hrdinu, takže si jí člověk užije pomálu. V závěru zmíním ještě opět animaci, která se drží svého jako předtím a trochu zklamání v hudbě, která působí úplně stejně jako v předchozí sérii.(4.4.2018)

• SonGokussj

První sezóna se jmenovala "Overlord". O čem byla? O Overlordovi. Druhá sezóna se jmenuje "Overlord 2". O čem byla? Sluha co zachránil holku a další nezáživné postavy a neutuchající "Overlord je náš pán! Hail overlord!"... Overlord v Overlordovi jaksi chyběl, když už tam byl, jen seděl a nic nedělal. I Momon jen tak seděl a nic nedělal... Stalo se tam vůbec něco? Už jsem se zmínil o tom, že tam 4 díly "šu**li ještěrky mezi sebou a později tam nehrály žádnou roli???" Toto anime se mi snad jen zdá. Chápu, že po úspěšnosti 1. série, která nebyla španá, se autoři rozhodli prohloubit svět, seznámit nás s dalšími postavami, ale boha! Jak nudné ty postavy jsou. Jediná, co mě zajímala, upírka z konce minulé série, tam jen teče blahem pokaždé, když vidí svého pána, velký modrý insektoid se pořád omlouvá, červený devil s ocasem se pořád směje a podsunuje pánovi nápady a... Nah... Nah... 30 %(3.10.2018)

První série docela ušla a tak jsem skoukl i druhou. Překvapilo mě, že to celé je prakticky úplně o něčem jiném a postavy z první série jsou tam jen okrajově. První půlka s ještěry mě moc nebavila a těch pár úchylných momentů mi přišlo zbytečných. Druhá půlka s lidskými hrdiny byla už lepší a bavila mě. Finále se nakonec i povedlo a tak budu pokračovat i s třetí sérií, která byla hned potvrzena.(21.4.2018)

Pokračování Overlorda se oproti první sérii, nese v trochu jiném duchu, Ainz Ooal Gown se tady začne chovat víc jako záporák a jeho druhá polovina Momongus zase hraje divadlo. Překvapením je Sebas (na komorníka pozor) který působí jako dobrý element, oproti jiným postavám které sou okolo Ainzana. Vedlejší postavy kterým se podařilo přežít první sérii, se zde vrací a tvoří se tady různé party a zároveň se tady objeví nové silné postavy/skupiny, se kterými je nutno počítat. Červíček pochybnosti občas vyleze a ti nejen Ainzonově partě, ale i královská rodina má co skrývat. Po akční stránce zaujmou hlavně ještěři a divadlo ke konci, kdy Ainz tentokrát neni nijak v ohrožení, ale vedlejší postavy dostanou zabrat. Zločinecké uskupení které se zde objeví, sou fakt podřadní červi. O zábavu se hlavně postarají dvojice nymfomanek, které si nenechají ujít příležitost se projevit. Seriál přináší hodně nového a slušnou porci zábavy, a byť Ainz zde neni tak často, je super vidět co dělá svět a další postavy v něm. Pět hvězdiček mluví za sebe. PS : Chce vidět děsivou panenku ? Tak tady jedna je a je plná překvapení, ale aspoň nezpívá ukolébavku "Zimní lucerna".(11.7.2019)

Uznávám, že část s ještěry, byla trošku slabší, ale tohle pokračování mi sedlo stejně jako první série. Navíc mám pocit, že autor původní novely snaží ukázat, že i prostou logikou, bez citů, jde vládnout dobře a s ohledem na obecné, či spíše své, blaho (no dobře, sem tam nějaká hlava padne, ale to se stává i když Američané osvobozují nějaké země od útlaku a trochu u toho "protřídí" civilní obyvatelstvo). Einz/Ains mi v tomto ohledu připomíná homunkuly (Lakmoce) z Ocelového alchymisty.(13.7.2018)