poster

Laplace no madžo

 • Japonsko

  ラプラスの魔女

 • Japonsko

  Rapurasu no Majo

 • anglický

  Laplace's Witch

Drama / Mysteriózní / Thriller

Japonsko, 2018, 115 min

Režie:

Takaši Miike

Předloha:

Keigo Higašino (kniha)

Scénář:

Hirojuki Jacu

Kamera:

Nobujasu Kita

Hudba:

Kódži Endó
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  ***

  Miike nezvykle krotký a sofistikovaný vyšle do akce zápletku, kdy profesor zjišťuje jak lze otrávit sirovodíkem člověka, když v otevřeném prostranství to teoreticky není možné. Odpověď by snad mohla dát Madoka Uhara (Hirose Suzu), která jak se zdá umí to o čem teoretičtí fyzikové jen sní... Celkem zajímavý neklišovitý námět, pomalé budování atmosféry, poklidné tempo je později vystřídáno i nějakým tím chvátáním a akcí. Nebyl jsem zklamán, ani uchvácen, spíše mi to přišlo kvalitou zpracování jako videofilm. Rozhodně je zajímavý nový rukopis režiséra, který dovede stále zkoušet něco nového a překvapovat. Nicméně nebyl jsem uchvácen, navzdory tomu, že je tady k ruce první liga, nicméně velmi solidní řemeslná práce.(3.12.2018)

 • Jirka_Šč
  ***

  Ještě před shlédnutím jsem se snažil přeložit si název, zjistil, že to nejde a pak našel pojem Laplaceův démon. Fyzika, pravděpodobnosti. Film pracuje s touto hodně zajímavou teorií a měl ohromný potenciál. Má výborné obsazení, výbornou řemeslnou práci, selhává však v příběhu. Retrospekce dokáže být rušivá, občas je to kostrbaté a ani některé pěkné části to nezachrání. Jako by režisér nevěděl, co chce zkoušet. Doopravdy škoda.(7.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace