Laplace no madžo

Keigo Higašino (kniha)

Hirojuki Jacu

Nobujasu Kita

Kódži Endó

Miike nezvykle krotký a sofistikovaný vyšle do akce zápletku, kdy profesor zjišťuje jak lze otrávit sirovodíkem člověka, když v otevřeném prostranství to teoreticky není možné. Odpověď by snad mohla dát Madoka Uhara (Hirose Suzu), která jak se zdá umí to o čem teoretičtí fyzikové jen sní... Celkem zajímavý neklišovitý námět, pomalé budování atmosféry, poklidné tempo je později vystřídáno i nějakým tím chvátáním a akcí. Nebyl jsem zklamán, ani uchvácen, spíše mi to přišlo kvalitou zpracování jako videofilm. Rozhodně je zajímavý nový rukopis režiséra, který dovede stále zkoušet něco nového a překvapovat. Nicméně nebyl jsem uchvácen, navzdory tomu, že je tady k ruce první liga, nicméně velmi solidní řemeslná práce.(3.12.2018)

Ještě před shlédnutím jsem se snažil přeložit si název, zjistil, že to nejde a pak našel pojem Laplaceův démon. Fyzika, pravděpodobnosti. Film pracuje s touto hodně zajímavou teorií a měl ohromný potenciál. Má výborné obsazení, výbornou řemeslnou práci, selhává však v příběhu. Retrospekce dokáže být rušivá, občas je to kostrbaté a ani některé pěkné části to nezachrání. Jako by režisér nevěděl, co chce zkoušet. Doopravdy škoda.(7.12.2018)