Violet Evergarden

• Japonsko ヴァイオレット・エヴァーガーデン (více)

Epizody(14)

Válka skončila a Violet Evergarden potřebuje práci. Zjizvená a bez emocí nastoupí na pozici zapisovatelky dopisů, aby se o sobě a svojí minulosti dozvěděla víc. (Netflix)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (1)

Violet Evergarden (2018)

Krásne graficky spracovaná pomalá balada s vynikajúcou hlavnou hrdinkou, ktorá nedáva najavo až tak svoje city, ale všetko čo doteraz zažila v nej vrie. Ostatné postavy okolo Violet sú dá sa povedať krovie a fakt bez nejakých pridaných omáčiek ide len a len o ňu. Netreba zabúdať, že anime Violet Evergarden je anime typu Slice of Life čiže naozaj anime, ktoré sa sústreďuje na taký všedný život danej postavy preto nečakajte skoro absolútne žiadnu akciu. Samozrejme niečo sa v anime udeje, ale je to skôr o tom, ako Violet hľadá sama seba a hľadá nový život, ktorý by mohla žiť po tom ako väčšinu života prežila ako "zviera", alebo ako "vraždiaca mašina". Violet je teda späť z vojny a vydáva sa ťažkou cestou, alebo možno aj tou najťažšou, lebo pochopiť iných emócie a napísať ich, keď nechápe dosť ani svoje vlastné a tieto jej emócie v nej vrú ako voda, ktorá už nemôže byť vrelejšia, niekde to predsa musí celé vybuchnúť. Po grafickej stránke nádhera a tak isto po hudobnej. Samozrejme mohlo sa tam toho udiať viac, ale ako som spomínal Slice of Life je pomalé anime a niekedy trocha aj nudné, ale u Violet tej nudy moc nečakajte. ()