poster

Juru Camp (TV seriál)

 • Japonsko

  ゆるキャン△

 • Japonsko

  Yuru Camp

 • USA

  Laid-Back Camp

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

Japonsko, 2018, 12x24 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeoffrey
  ****

  Rozhodně nejpříjemnější překvapení této sezóny a velice sympatický počin. I já měl obavy, že to bude další klasické anime o roztomilých dívkách a jednom školním kroužku, ale překvapivě téma školního kroužku ustupuje hodně do pozadí a anime se soustředí hlavně na to co ve svém názvu slibuje - tedy kempování. Jakožto člověk, který chodil několik let do Skauta a během nejlepších let svého života (střední škola) jsem jezdil s kamarády pod stan, jsem měl k tomuto tématu hodně blízko a velice mě potěšilo, že podstata kempování (a to nejen s přáteli) se zde povedla vystihnout velmi věrně a neskutečně mile. Kempování je přeci o dobrodružstvích, o hledání krásných míst a i o klidu, který si člověk dokáže prožít v přírodě třeba u příjemně praskajícího ohně (taky venku úplně jinak chutná). Ještě dnes po letech mám ve svém srdci ten okamžik, kdy jsem viděl východ slunce nad Amerikou (zatopený lom u Berouna), takže chápu, jak silné okamžiky a nádherné scenérie může člověk v přírodě najít. Na velmi pozitivním dojmu se však kromě slušného zpracování tématu podepsala i kvalitní hudební stránka a dobře zvolené složení postav. Za sebe musím prohlásit zdejší opening za nejlepší v sezóně a píseň "Shiny Days" si zařadím do svého anime playlistu. Jistě, člověk by neměl příliš zohledňovat do celkového hodnocení úvodní a závěrečnou skladbu, protože na příběh to má pramalý vliv (chápu co se mi snaží jeden zdejší kolega na svém profilu sdělit), ale u atmosferických anime jako je toto se to opomenout nedá, protože nečekaně úvodní i závěrečná hudba dotváří celkovou atmosféru a tady to prostě obojí perfektně sedí. Navíc i hudba během příběhu je dobře zvolená, velmi se mi líbil ten jemný kytarový motiv, který se tak často objevoval. Ohledně postav nemohu říct, že bych viděl charaktery, které jsem ještě v podobných konceptech neviděl, nejde o nic nečekaného, ale jsou dobře složené, ústřední dvojice příjemně kontrastuje a zároveň se i doplňuje a stejně tak i ty další postavy tam mají své místečko (sice ne nezbytně důležité, ale i tak příjemné). Navíc i práce s postavami a už jen to že nejde o klasickou show, kde bychom dostávaly všechny přes sebe a nechávali je mezi sebou interagovat, což by mělo být vtipné, je neskutečně osvěžující. Třeba část o dvou kempech, nebo jen ty sólové výjezdy Rin jsou něčím pro mě docela novým a bavily mě mnohem víc, než kdyby se celou dobu tahala všechna děvčátka jen spolu. Kromě toho všeho je to také poměrně roztomilé a zábavné anime, které nemělo problém mi vykouzlit na tváři úsměv. Takže pro mě osobně nejlepší slice of life sezóny (Hakumei to Mikochi má své nesporné kvality, ale tohle mě okouzlilo o trošku víc) a i jedno z nejlepších anime v této sezóně celkově... 8,4/10(22.3.2018)

 • q66
  ****

  Anime o kempování? No, proč ne... Yuru Camp se úspěšně vyhýbá všem pastím školních anime a místo toho se zaměřuje přesně na to, co umí nejlíp, a to je kempování (ale teda dělat seasoning litinové pánve olivovým olejem... :)) a atmosféra. Potěší relativní blízkost k realismu, alespoň co se týče věcí ohledně samotného kempování. Jinak se nejedná o ničím revoluční záležitost, je to "pouze" další nadprůměrný iyashikei (i když s originální premisou), postavy jsou celkem standardní a po produkční stránce je to v podstatě sice bez chyb, ale ničím až tak unikátní; ale výsledek je dobrý (i když v anime komunitě trochu nadhodnocený) a nemám důvod pro žádnou větší kritiku, určitě jsem se dobře bavil. Nechávám 7+/10.(21.1.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace