Citrus (TV seriál) (festivalový název)

• Japonsko

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2018, 12x24 min

Takeo Takahaši
  • Sermone

Prvé anime tejto sezóny, čo som chytil do ruky a aj prvé, s ktorým predčasne (po 3. epizóde) končím. Pre mňa nepozerateľné. 0%.(29.1.2018)

Tomu, kdo alespoň trochu ví, co je původní manga zač, muselo být hned (ještě před první epizodou) jasné, že Citrus nebude dobrý podle standardních kritérií - a ano, jde samozřejmě o brak navíc s velkou dávkou melodramatu, takže nakonec šlo jen o to, jak zábavné je toto zpracování. A v tomto ohledu to překvapivě funguje - není to až tak špatné, jako třeba z minulého léta Netsuzou TRap, režie je lepší, než by si to možná zasloužilo, nějaká story tam taky je, a Yuzu je dobrý charakter a zvedá úroveň celého seriálu; navíc vizuální zpracování a animace jsou taky nadstandardní (a taky lepší, než by si tohle zasloužilo). Takže ano, ztráta času to není, ale je potřeba vědět, do čeho jdete - prostých 6/10.(2.4.2018)

Co bych nejvíce chtěla vyzdvihnout je nádherné zobrazení reakcí hlavních postav na každičký vjem, a to hlavně ve vzájemné interakci. Pokud si charaktery během prvních dílů oblíbíte, můžete sledovat a užívat si jejich přirozené upřímné pochody. Vždycky mě v takovém případě dojme, jak vnímavé, ale i citlivé duše to dokážou být. Podobné pocity a dojmy někdy mohou probíhat více pod povrchem, ale jsem přesvědčena o jejich existenci, a tím pádem reálnosti vztahů v tomto seriálu. Dějové zápletky nebyly špatné ani nesmyslné a vždy následovalo obecně příznivé zakončení. Mám ráda podobné příběhy a romance, které jsou napínavé až do konce. Animace je osobně jedna z nejhezčích, které u anime znám. Zkoukla jsem to na jeden nádech, i se zpětným přetočením některých scén kvůli vysoké působivosti, takže za mě 5.(15.9.2019)

• Rachi

Tohle je tak strašně nadhodnocené.(4.4.2018)

YURI INTENSIFIES. Čakal som na to už od leta 2017. Zároveň som čakal nejakú akože-vážnejšiu pseudo-drámu (niečo bližšie k Netsuzou Trap, ktoré je na hony slabšie) a podľa niektorých plagátov viac intímny (mierne povedané) charakter obsahu - čo sa našťastie nestalo. Ovocie príjemne prekvapilo a potešilo odľahčenejším podaním s prímesou humoru. Hlavne vedie Juzu (ktorá má skrz celý seriál asi neobmedzené množstvo účesov) a jej zábavná výstredná povaha. Nebudem viac rozpisovať, ale v skratke asi zatiaľ najlepšie šódžo-ai, čo som videl, ktoré aj funguje ako romantika. Z vlastných princípov by som nemal, ale pre tentokrát approved!(24.3.2018)