Cardcaptor Sakura: Clear Card hen (TV seriál)

• Japonsko

カードキャプターさくら クリアカード編

Cardcaptor Sakura: Clear Card Hen

Cardcaptor Sakura: Clear Card Hen

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný

Japonsko, 2018, 26x24 min

Morio Asaka

Nový restart série sice úplně nedosahuje kvality té původní (už to tak s pokračováními bývá), ale to nevadí; stále jde o velice poctivě zpracovanou a zábavnou věc, která i přes povedenou modernizaci/přechod do dnešní doby výborně a nenuceně odkazuje na původní klasiku z devadesátých let, přičemž netěží pouze z nostalgie (i když je jí tu spousta). Vizuální stránka je výborná, moderní ale přitom klasická a v dnešní době unikátní (a to ve všech směrech, od stylu až po barvy), animace plynulá a nikde se nešetřilo; stejně tak soundtrack, kterému se perfektně daří evokovat momenty z dob minulých. Za zmínku stojí i dobře vyřešená návaznost jak na původní mangu, tak anime, takže nezáleží na tom, jestli jste četli, nebo viděli. Vrací se původní režie, scénář a soundtrack, samozřejmě ve studiu Madhouse, nové jsou designy charakterů. Ale bohužel je tu i stinná stránka - progrese samotného děje je dost pomalá a občas trochu unavující, velká část je vcelku monotónní slice of life/filler a chtělo by to i víc charakterového vývoje, kromě toho chybí opravdový konec - ale celkově jsem spokojený, a spokojená bude i většina fanoušků původní mangy nebo anime. Teď to chce druhou řadu, která konečně někam posune a zakončí story. 7+/10(20.1.2018)