Epizody(22)

Čtrnáctiletá Sakura začíná svůj první rok na střední škole se svými přáteli, mezi nimi je i Syaoran, který se vrátil do městečka Tomoeda. Klidné období jim nevydrží dlouho, když jedné noci se Sakuře zdá o tajemné zahalené postavě. Příštího dne totiž všechny její karty ztratí podobu, obsah a veškerou moc. Sakura musí zjistit, co tento jev způsobil. Na této cestě nachází nové průhledné karty, používajíce úplně nový klíč. (Scalpelexis)

q66

Nový restart série sice úplně nedosahuje kvality té původní (už to tak s pokračováními bývá), ale to nevadí; stále jde o velice poctivě zpracovanou a zábavnou věc, která i přes povedenou modernizaci/přechod do dnešní doby výborně a nenuceně odkazuje na původní klasiku z devadesátých let, přičemž netěží pouze z nostalgie (i když je jí tu spousta). Vizuální stránka je výborná, moderní ale přitom klasická a v dnešní době unikátní (a to ve všech směrech, od stylu až po barvy), animace plynulá a nikde se nešetřilo; stejně tak soundtrack, kterému se perfektně daří evokovat momenty z dob minulých. Za zmínku stojí i dobře vyřešená návaznost jak na původní mangu, tak anime, takže nezáleží na tom, jestli jste četli, nebo viděli. Vrací se původní režie, scénář a soundtrack, samozřejmě ve studiu Madhouse, nové jsou designy charakterů. Ale bohužel je tu i stinná stránka - progrese samotného děje je dost pomalá a občas trochu unavující, velká část je vcelku monotónní slice of life/filler a chtělo by to i víc charakterového vývoje, kromě toho chybí opravdový konec - ale celkově jsem spokojený, a spokojená bude i většina fanoušků původní mangy nebo anime. Teď to chce druhou řadu, která konečně někam posune a zakončí story. 7+/10 ()