Reklama

Reklama

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

Trailer 3

Obsahy(1)

John Wick se prodírá Manhattanem, než je označen za "excommunicado" za neoprávněné zabití zločineckého lorda z Nejvyššího stolu Santina D'Antonia v areálu hotelu New York Continental. Zajistí, aby jeho pes byl držen v bezpečí ve stejném hotelu. Ve veřejné knihovně John získá medailon, značky a růženec Následně je zraněn v boji s nájemným vrahem Ernestem a vyhledává lékařské ošetření u lékaře podsvětí.  Rada na jeho dopadení vypíše 14 milionů dolarů, a tato částka se aktivuje dříve, než ho může doktor ošetřit. John musí šití dokončit sám, protože v pravidlech stojí, kdo pomůže psanci, bude sám zabit. John je následně pronásledován různými gangy nájemných vrahů, ale vždy se ubrání. Také se setkává s "ředitelem", šéfkou ruského romského zločineckého syndikátu, které předává růženec a požaduje bezpečný průchod do Casablanky. Ta mu neochotně pomůže, protože byl kdysi jeden z nich. Rada vysílá arbitryni, která navštěvuje v newyorském hotelu Continental jeho manažera Winstona a oznamuje mu, že za porušení pravidel, tedy za pomoc psanci Wickovi, má sedm dní na to, aby rezignoval a odešel. Totéž je nařízeno i Bowery Kingovi. Arbitryně najme japonského zabijáka Zera a nařídí mu, aby zabil Wicka a potrestal jeho "pomocníky"... (TV Nova)

(více)

Videa (15)

Trailer 3

Recenze (946)

POMO 

všechny recenze uživatele

Nejlepší dvě scény trojku otvírají a jsou spíše zakončením dvojky. Pak začíná nový, trochu jiný film. Naznačené filmové univerzum je rozpracováno, potkáváme se s jeho nejvyššími šedými eminencemi. Výlet za nima ale jak prostředím, tak akcí nedosahuje dramatické koulervoucnosti ani vizuální spektakulárnosti Říma z dvojky s jeho diskotékou, katakombama a šéfkou Camorry. A stylová elegance předešlého dílu se 100%-ním zaměřením na Wicka se mění v nepředvídatelnou fantasknost s výraznějšími logickými chybkami a s více postavami, ovlyvňujícími Wickův osud jinak než smrtelnou ruční zbraní. V rámci žánru ovšem pořád solidní zástupce jeho referenční série. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Stále to nejlepší řemeslo, jaké současný Hollywood nabízí. Pečlivě nastavená pravidla fikčního světa ale poprvé nejsou důsledně dodržována a John Wick tak ztrácí pevnou půdu pod nohama. Akční scény se až příliš často podřizují tomu, aby Wick mohl dál pokračovat a nikoli jeho preciznosti, takže záporáci nevytahují střelné zbraně tam, kde se to nehodí (i když je mají), případně nespěchají, aby hrdina mohl znovu na nohy (leč nemají na co čekat). Nemluvě o tom, že Wick poprvé přestává být svébytnou figurkou a je až nepříjemně často nástrojem jiných. Není to tak, že bych se nebavil. V jednotlivých scénách jsem si šeptal "wow" a někdy i téměř hýkal nadšením. Ale celek je asi tak o 30 minut delší, než by bylo záhodno (to strojené levelování napříč zástupem nepřátel je tentokrát už přeci jen trochu únavné) a asi o dvě třídy hloupější, než co předváděly předchozí díly. Méně by tentokrát opravdu bylo více. Ale čtyřce stejně neřeknu ne, protože takhle nápadité a důsledně vystavěné akční scény ve stylu Jackieho Chana dnes zkrátka už nikdo jiný netočí (včetně Jackieho samotného). ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Vybroušený diamant. Jasně, je to filmařská exhibice fanoušků žánru, ale v třetím dějství došla svého vrcholu. V těch esteticky vymazlených kulisách (neony s deštěm fungují vždycky) se odehrává festival tvůrčí fantazie, která odmítá polevit a sype z rukávu jeden highlight za druhým. Ty nekompromisně dlouhé, přehledné a bezezbytku fyzické akční scény jsou v mnoha ohledech až na hraně transu, a je úplně jedno, jestli se zrovna střílí, listuje knihou, nebo rozkazuje psům. Příběh je fantasmagorie, každá druhá replika je deklamací, ale pramení z toho nemálo ironických dialogů a komediálních výstupů. Dál už to hnát nejde. A pokud jo, tak ve čtyřce souboj Reeves vs. Iko Uwais, prosím pěkně. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Po sračkovitě monotónní jedničce a vynikající pestré dvojce Jonatán Tampón satanžel znovu zbytněl v neinventivní díře a vrací se zpět ke kořenům. Kínovi tentokrát ani nesežrali psa, ani nevypálili Tugenhát, on jen šlápl na kuří hotel mezinárodní odborové organizaci nájemných vrahů, a tak si užívá intenzivní honění, při kterém se zase jen tupě dvě hodiny chová jako nesvéprávný pičus, unyle válí sudy a nezáživně střílí do hlav. Natočeno je to sice opravdu fantasticky, s baletní choreografií si fuckt vyhráli, aby to vypadalo jako úpa reálné kočkování v Mumulendu, ovšem už tak po hodině to furtdokolové, nachlup stejné scifi-džitsu ad absurdum bez výraznějšího děje jednoho dost otráví. Oproti druhému dílu i kulisy stojí za vyližscénografa, a kromě tří vskutku vypečených momentů – kulohryzní pejsci, koňské kungfení a zabijácký tandem indonezských chcípáků – se není moc čím kochat a je to téměř stejně nevýrazná kolovrátková pruda jako jednička, byť skvěle nasnímána. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Pro mě jsou ve filmu stěžejní dvě věci – nápady a atmosféra. A obojího má John Wick 3 na rozdávání. Při scénách v New Yorku jsem si připadal, jako by Blade Runner splodil dítko s frenetickou akcí typu Hard Boiled. Opravdu dlouho nepamatuju tak nádherně nasvícený, atmosférický, obrazově výživný akční kousek, který by v kontaktních bojových scénách tak překypoval nápady, a ještě k tomu tak fantasticky ozvučený, že cítíte každý úder a slyšíte rozdíl, když Jonathan střílí z Magnumky a pak přejde k brokovnici s jejími typickými dutými zvuky. A ještě jednou musím zopakovat to stěžejní slovo – nápady!! Nikde jinde, v žádným jiným filmu, jsem neviděl tak invenčně použitou sílu koní, v žádným jiným filmu jsem neviděl tak dobrou bojovou scénu s nožemi (konkurovat by tomuhle mohla snad pouze kuchyňská scéna v Evansově The Raid 2) a zároveň blahořečím cvičitelům pejsků, ti co tam předváděli, to je na dlouhý potlesk. A víte, čekal jsem, že dějově to bude převařený čajíček, ale i v tomhle ohledu to dávalo smysl a ta mytologie, se svými zákona a pravidly, které nelze překročit, má cosi do sebe a baví mě. A Keanu Reeves? Jeho kondici v 55-ti letech obdivuju, já když se potřebuju dostat do 2.patra, raději jedu výtahem a on tady seká fyzicky náročné hmaty jak na běžícím pásu a to je o 8 roků starší :o) Těším se na čtyřku, sem s ní! ()

Galerie (230)

Zajímavosti (30)

  • V 15. storočí sa Casablanca stala známou ako bezpečné útočisko pre pirátov. (chesterko)
  • Když film vyšel, ve hře „Fortnite“ se objevila limitovaná událost s názvem „Wicks Bounty“. Postavu Johna Wicka jste si mohli koupit. (Kajman26)
  • Na roli Johna Wicka se Keanu Reeves připravoval opravdu důkladně, protože ho trénoval Shawn Ryan, zakladatel a výkonný ředitel Vigilance Elite od prosince 2015. Shawn Ryan je bývalý příslušník U.S. Navy SEAL a CIA Contractor, který má za sebou čtrnáct let bojových zkušeností. (Rominator)

Související novinky

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,…

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna…

John Wick sesadil Avengers

John Wick sesadil Avengers

20.05.2019

Aktualizováno: Po týdnech totální dominance v kinech se komiksový megahit Avengers: Endgame konečně musel sklonit před nově příchozím zabijákem v podání Keanu Reevese. Jeho třetí John Wick si totiž o…

Chystají sestry Wachowské další Matrix?

Chystají sestry Wachowské další Matrix?

10.05.2019

Letos je to dvacet let od prvního Matrixu, což znamená dvě věci – jsme staří, a studio je připraveno na reboot. Že se Warner Bros. o jeden snaží už delší dobu jsme psali nedávno, nyní se ale na téma…

Reklama

Reklama