Bungó Stray Dogs: Dead Apple

Bungou Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2018, 90 min

Seriál mám rád, první dvě řady mě bavily a na třetí se chystám, takže když jsem si všiml díky jednomu svému oblíbenému uživateli, že je venku i film, který mi loni asi nějak utekl, tak jsem neváhal a hned si ho včera našel. No ale po pravdě musím říct, že to nebylo ono. První zhruba hodinku jsem se totiž tak nějak nudil a to i když mě autoři uvedli do děje povedeným flashbackem a pak rozjeli docela zajímavou story do které zasahovala minulost obou hlavních hrdinů. Měl jsem chvílemi problém sledovat vše na plný plyn a moje pozornost po tuto dobu občas utíkala někam jinam. Byla to chyba filmu? Po pravdě nevím, možná jsem si za to mohl sám a měl přehnaná očekávání... Ale jsem si jistý tím, že to byla až poslední půlhodina kdy se vše pořádně rozjelo, přišly zajímavé souboje, které mě po stránce akce i animační originality zaujaly a já byl zase na plno nalepený na obrazovce a vzpomněl si proč mám rád tuhle sérii a originalitu zpracování studia Bones. Ale bylo to docela dost pozdě, takže celkově je to u mě jen trošku lepší průměr - 6/10(29.4.2019)

První řada mě neskutečně bavila, to samé ovšem nelze říct o tomto filmu a druhé sérii. Moje pozornost prostě opadla. Rozhodně netvrdím, že je Bungou Stray Dogs špatné, ba naopak. Jen prostě si od druhé série nedokáže tolik upoutat mou pozornost. Ve filmu jsem se často kvůli tomu i ztrácel. Avšak při hodnocení jsem se snažil být objektivní. 7.7/10(25.5.2019)