Hjemsøkt

• USA Haunted

Po otcovej smrti sa Catherina (Synnøve Macody Lund) vracia do rodinného sídla, v ktorom strávila celé svoje detstvo. Daná oblasť ponúka takmer dokonalý výhľad na tamojšiu prírodu, a tak sa proces predaja domu môže zdať ako jednoduchá záležitosť. Lenže od jej príchodu do malého mestečka sa medzi miestnym osadenstvom rozšírilo množstvo podivných povier z dávnej minulosti, ktoré súvisia s jej rodinou. Dokáže si s odstupom času spomenúť, čoho bola v období dospievania svedkom, alebo je všetko hlboko pochované v jej mysli? (*CARNIFEX*)

pornogrind

Od seveřanů jsem rozhodně čekal silnější, napínavější a atmosferičtější podívanou. Místo toho jsem dostal neoriginální vykrádačku, která sice pár atmosferičtějších a napínavějších scén nabídne ale je to spíš jen nárazově. Catherina(Synnøve Macody Lund) byla celkem sympatická a pěkná byla i zasněžená krajina. U mysteriózního hororu bych ale očekával, že budu chválit úplně něco jinýho. ()

Ondrew

Ak som sa pri norskej produkcii nieco naucil, tak je to fakt, ze od nich mozem prakticky vzdy cakat velmi slusnu atmosferu. A, samozrejme, ked ide o horor, plati to dvojnasobne. Z mojho pohladu je sice Haunted skor spravne temna, mysteriozna drama, no vzhladom na podaktore lakacie sceny si oznacenie "horor" zasluzi. Pribeh ako taky neohuri, podobne napady tu boli uz davno predtym. Podstatne vsak je, ze vo vysledku sa na to cele dobre pozera, takze ak hladate vcelku fajn hororik na volny vecer, v tomto pripade nesliapnete do... vedla, ehm. 55%. ()

*CARNIFEX*

Po otcovej smrti, sa Catherina vracia do rodinného sídla, v ktorom strávila celé svoje detstvo. Daná oblasť, neustále pokrytá snehom, ponúka takmer dokonalý pohľad na tamojšiu prírodu, a tak riešenie v podobe predaja samotného domu, sa sprvoti môže zdať ako jednoduchá záležitosť. Lenže od jej príchodu do malého mestečka, sa medzi tamojším osadenstvom, začína šíriť množstvo podivných povier z dávnej minulosti, ktoré súvisia s Catherininou rodinou. Dokáže si s odstupom času spomenúť, čoho bola v období dospievania svedkom? Alebo je všetko hlboko pochované v jej mysli? Mám rad tieto tajomné, severské “guľovačky”. No bohužiaľ, klamal by som keby nepoviem, že som očakával omnoho lepšiu prácu s atmosférou. Neviem, či som bol zle naladený, no dej ma absolútne nevtiahol, to málo z ponuky lakačiek na mňa vôbec nefungovalo, pričom atmosféra takmer úplne minula moje zmysly. Na ducharinu zaradenú do horor žánru veľmi chabé. Ako mysteriózny thriller s prekvapivým záverom, absolútne priemerné, až hádam nezaujímavé. ()

honajz2

Není to špatné. Sice to není bůhví jak originální nebo děsivé, ale příjemně se na to kouká, párkrát jsem se lekl a nějaké to napětí a náznaky atmosféry tam jsou. A jelikož je to první norský horor, co jsem viděl ( a Chatter nepočítám, jelikož má jenom osm minut), tak místo dvou hvězd dám slabé tři. ()

lineker

Vždy uvítam nějaký evropský hororový počin. Je jich málo, ale když už se něco objeví, nebýva to zpravidla zlé. Tato norská duchařská snaha však bohužel pokulhává. K ocenění jistě patří prostředi zasněženého severu, hlavní ženská postava. A konec. Dál je to "šmodrchanec" vykradených krámu, který si bohužel ani nedokáže sednout. Premisa se dá přečíst již po půl hodině, ale cesta k jejímu filmovému vysvětleni je bohužel hodně komplikovaná a hrbolatá. ()