Dva agenti CIA a bývalí milenci (Chris Pine a Thandiwe Newtonová) se po letech od neúspěšného pokusu o záchranu opět shledávají a jsou nuceni překročit hranice mezi profesí a vášní v tomto strhujícím příběhu globální špionáže, morálního dilematu a smrtelné zrady. (Prime Video)

McGuffin

Prosklený kalifornský vinný restaurant s pár najatými číšníky a hosty je místem setkání a zúčtování dvou bývalých špionů, dřívějších vídeňských kolegů a milenců, kteří si svým vztahem podělali práci a tím i svůj vztah. Nemluvě o stovce mrtvých civilistů. Je to tedy osobní i pracovní inventura, listování zaprášeným a zkrvaveným rakouským deníčkem a vyšetřování tajné služby v jednom, zkrátka Všechny staré nože, All the Old Knives, na jedné hromadě u jednoho stolu s mnoha skleničkami vína. Trpělivé publikum a scénárista a též autor knižní předlohy Olen Steinhauer vědí, že živý z toho zúčtování vyvázne jen jeden. Muž nebo žena? Publikum nebo autor? Taková je tajenka knižního příběhu i filmu z něj. MacGuffin ()

verbal

Jo, jo, vyprcávat napříč pracovním kolektivem se prostě nevyplácí. Několik mých, dnes již zaslouženě bývalých, seksretářek či jinak ve stejném dresu kooperujících abusivních štěrbin by mohlo vyprávět. Ač z mého očividně plachého, zakřiknutého a veskrze upjatého vystupování zřetelně předem věděly, že jsem emocionálně zranitelný, něžný, citlivý, hluboce věřící a až za hrob věrný beznadějný romantik, co miluje děti a štěňátka, zneužily tyto bezskrupulózní barakundy a bezprecedentní seksuální predátorky mého postavení, bezohledně mě v nestřeženém okamžiku atakovaly a snažily se mě i přes mé hlasité odmítání (jako: „Odstup a poklekni, ty špinavá nevěstko satanova!), a posléze i důrazná „NE“ v každém druhém slově (např.: „NEopovažuj se mě NEvykouřit!“), umrdat xmrti. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „umilovat“, my, romantičtí snílci totiž zásadně nemrdáme!!! Fuj, to jsou mi ale výrazy a nechutné praktiky! Samozřejmě jsem v koutku své křehké a naivní duše vždy choval naději, že i přes tu nevybíravou až odpornou formu znásilnění jde z jejich strany o skryté vzplanutí čiročiré lásky, upřímně jsem je z celého srdce miloval a chtěl si je pak samosebou vzít. Ó, jak jsem byl bláhový! Téměř vždy se nakonec ukázalo, že to mé zneuctění proběhlo čistě za účelem ohavného ukájení těch nejnižších pudů (zarputilé pokřižování se) či dokonce s vypočítavým úmyslem zaměstnanecké privilegizace a získávání dodatečných pracovních benefitů (dvojí zarputilé pokřižování se)! V posledních několika letech již, díkybohu, máme na podobné poběhlice a seksuální oportunistky díky hnutí #nelžimetoo konečně nástroje účinné obrany, a tak, dojde-li k podobnému zneužití, hned druhý den běžím ještě s oteklým pérem za Cempérem a do tolik progresivního magazínu A2Ass, povím jim celou a nezpochybnitelnou pravdu a ti dobří a spravedliví lidé s těmi nechutnými znásilňovačkami po bolševicku zatočí! Ano, již se nemusím cítit tolik ukřivděný, špinavý a zneužitý jako tadyhle prdel furt vystrkující fešácký milovník a ňuňavý láskač Kryštof Borovice, kterého nevybíravě sodomizovala jeho rasově vyvážená kolegyně a slibovala lásku, svině jedna, ale jak už to v životě bývá, skutek utek, a chudák Kryštof byl z toho pak celý film dost otrávený. Jakož i já při sledování této hnědár CIA (Central Intercourse Agency) telenovely pro zteřelé, otylé zaokenní uliční špiónky se smečkou koček za zády. ()

DaViD´82

Solidní komorní konverzačka, která se snaží spojit neslučitelné; a sice le Carrého s červenou knihovnou. Což jde proti sobě hned na několika úrovních. Předně první pracuje s náznaky a nevyřčeným mezi řádky, druhé si naopak libuje ve vztahové doslovnosti. Je to k vlastní škodě mezi těmi dvěma žánry rozkročené natolik, že to pořádně neobstojí ani v jednom. I tak to však mohlo dopadnout výrazně lépe, kdyby mezi ústředním duem byla o poznání větší jiskra, která by do osudového shledání po letech vnášela hmatatelnější pnutí a tenzi. Navíc hra na od počátku jasné vyústění dojmům rovněž nepřidá. ()

LiVentura

Má to ty klasické noty Hollywoodu, ale na moc hezky vystavenem pozadi spionske site, kde jeden odkryva druheho, jen aby se dopatrali zradce ve vlastnich radach! ()

filmfanouch

Špionážních thrillerů, kde jde více než o akci spíše o dialogy se v posledních roztrhl pytel. Snímek All The Old Knives/Všechny staré nože se poté chystal od roku 2017, režírovat jej mohl James Marsh (Teorie všeho) a místo Thandiwe Newton ve filmu mohla hrát Michelle Williams. Čas ovšem dělá své, nakonec se režie chopil dánský režisér Janus Metz Pedersen (Borg/McEnroe) a čerstvě je film v nabídce na Amazon Prime. A rozhodně si nějakou formu pozornosti zaslouží.   Jedná se o adaptaci knihy Olena Steinhauera, stěžejní je ovšem fakt, že Steinhauer stojí právě i za adaptovaným scénářem. Hereckou jistotu Chrise Pinea poté doplňuje úžasná Thandiwe Newton ve své nejlepší roli za poslední dobu, ti dva spolu mají vynikající chemii a nakonec z toho vylézá poměrně šikovně napsaná hra na kočku a myš, která si i díky štědré délce (102 minut) dokáže většinu času udržet diváckou pozornost.   Stěžejní zápletka možná spočívá v nalezení krysy v řadách CIA, prim zde ovšem hraje spíše vztah, kteří mezi sebou dvě hlavní postavy kdysi měli. I přes jizvy minulosti a vzájemnou nedůvěru mezi nimi nadále funguje cosi jako láska. Pine i Newton jsou v těchto rolích famózní, komplikovaný vztah jejich dvou postav sedící u jednoho stojí na tom, že se v podstatě jedná o výslech, krom ústřední pointy tu jde ovšem především o zlomená srdce a osobní pocity. A přitom tyto oba faktory fungují ve funkční kolaboraci, kdy to celé především funguje po stránce emocí. V jádru je to tak neskutečně komplexní a krom ústřední špionážní zápletky to funguje i jako obstojná charakterní studie.   Režijní uchopení Janus Metze Pedersena poté není nejzajímavější, kamera Charlotte Bruus Christensen je poté nejzajímavější v momentech u večeře. Nejen, co se týče poměrně výrazného osvětlení, ale především v tom, jak dokáže být intimní a víceméně schopně vyvolat pocit, že divák sedí s Pinem a Newton u stejné večeře. Nejzajímavější ovšem scénář zůstává i v momentech, kdy se vlastně nedá tak úplně odhadnout a celá ta špionážní zápletka je celá poměrně nosná především v tom, že skutečně není prohlédnutelná.   Komornost Všechny staré nože vykupuje tísnívá atmosféra a především postupné zkoumání morálky, které se u dvou stěžejních postav liší. Lehce pomalé tempo vynahrazuje především právě to, že se celý vývoj události nedá úplně prohlédnout. Po vyvrcholení možná může vyvstat lehká horká pachuť nad tím, že se dalo čekat víc, přísliby byli celou dobu až na příliš velké výši a může i dojít k úvaze nad tím, zda všechny intriky možná přeci jen nebyli tak trochu prohlédnutelné. Jenže to neznamená, že by Všechny staré nože jako celek přišli o status poměrně vtahující záležitosti, která ovšem v součtu především na chemii dvou ústředních herců.   Bylo by o poznání zajímavější, kdyby se Všechny staré nože vůbec netočili kolem nějakého spiknutí, ale šlo by pouze o charakterní studií dvou bývalých milenců, které kdysi pojila jedna práce a její obtížnost je rozdělila? Dost možná ano. Na druhou stranu jsou Všechny staré nože poměrně zajímavou podívanou, která si víceméně dokáže diváka omotat kolem prstu...... () (méně) (více)

silentname

Nebyť toho zaujímavého finále, tak by bol rating pre film o niečo nižší. "All The Old Knives" v jadre ponúka síce zaujímavý príbeh, no jeho podanie je podľa mňa miestami celkom slušná nuda. V podstate by som mohol povedať, že pomaly a skrz dialógy nám rozplieta udalosti spred ôsmich rokov, ohľadom jednej nevydarenej akcie. Film si drží svoje karty až do finále a nemôžem povedať, že by ma tempo filmu nejako ubíjalo, no na druhú stranu je treba povedať toto. Je celkom ťažké sa do toho filmu ponoriť počas jeho prvých dvoch tretín, lebo istým spôsobom ako diváci nechceme, aby sa film sústredil na toľko detailov a dával nám tak široký záber informácií, ktoré pôsobia, že nás nikam neposúvajú a nedávajú nám reálne žiadny reálny prínos. Videli sme v úvode čo sa stalo, teraz už len rozoberáme prečo sa to stalo a kde sa veci zvrtli, aby sme odhalili nepriateľa vo vlastných radoch. Okey. Ale istým spôsobom by človek asi chcel, aby to bolo aspoň trošku akčnejšie. Nemyslím tým v štýle Michaela Baya, ale tento thriller (dalo by sa v podstate povedať) skôr pôsobí ako záhadná hra pokru. Kde súperi majú svoje karty, ktoré neukážu, no keď ich vo výsledku uvidíme, tak to všetko pochopíme. Nechcem dávať spoilery, no môžem povedať, že to finále je pre mňa dostatočne uspokojivé na to, aby som povedal, že som rád, že som film videl. Ale neviem či pôjde o projekt, ktorý by nejako výraznejšie zaujal bežných divákov. Skôr si myslím, že nie. Hodnotenie: B- ()

SeBig odpad!

Všechny staré nudy se nepovedlo. Nuda jak řemen a Fišborn vypadá už třicet let stejně.. jak to děla? Jediný co se změnilo je šeď a vrásky. ()

Arsenal83

Príbehovo to nebol zlý film, špionážna dráma, ktorá zasahuje do vzťahov a tak sa pekného rozuzlenia len ťažko môžeme dočkať. Politika je viac než všetko. Ale tento "thriller" by pokojne mohol dostať aj atribút šepkársky. Minimálne 80% času sa tu hovorí šeptom, konverzuje sa tak, ako by stále stál niekto za rohom. Na to si treba zvyknúť. ()

Marze

Nejake chemie mezi parem je. Ale moc se toho zde nestanr, lidi jen sedi v mistnosti a hovori. A vse plne dost pomalu. Vznasi se tu aura absurdity. ()

Chrustyn

Chris Pine má v poslední době hodně špatnou ruku na projekty a jeho spolupráce s Amazonem, mu asi zaplatí nájem ale nezajistí mu kariéru. Po nemastném a neslaném Contractorovi, příchází na diváka totožně působící Všechny staré nože. Špionážní thriller, který se tempem odkazuje na klasiky žánru ze 70. let, ale chybí mu působivý a funkční scénář a zajímavé postavy, potažmo herci. ()

TheEvilTwin

Retrospektivně vyprávěná špionážní konverzačka, která ve výsledku není k zahození a podle zdejších recenzí jsem čekal o dost větší průser. Chris Pine je po několika letech po únosu letadla a zabití 120 cestujících povolán, aby se sešel s bývalou kolegyní a společně zjistili, kdo z kolegů byl krysa a stál za tehdejším incidentem a za pomoci nových informací ukázali na viníka, ale nakonec možná přece jen není všechno tak jednoznačné, jak si divák od prvních minut myslí. I přesto, že jde víceméně o 100minutové povídání u stolu, má film celkem podmanivou dějovou kostru a formu postupného podávání informací, takže se divák rozhodně nenudí a celkem vstřícně hltá nové odkrývání minulosti. Hodně potěší i zvrat, po kterém přijde rovnou ještě jeden, daleko větší a více šokující zvrat a v posledních minutách jsem byl dokonce pěkně přišpendlen k sedačce. All the Old Knives je film, který se bude pohybovat nad průměrem, ale já mu tu čtvrtou hvězdu milerád přihodím, protože i přes počáteční skepsi mě ke konci příjemně překvapil. Pokud váháte, tak se nenechte odradit a bez rozvah do filmu běžte. ()

M.i.k.e

pomalá špionážní konverzačka, která jako kdyby vypadla z pera Johna le Carrého. Bohužel tentokrát s tím rozdílem, že se do zajímavé špionážní linky snaží zakomponovat ještě vztahové drama s nepříliš fungující chemií mezi Chrisem Pinem a Thandie Newton. Víc jak hodinu se tady míchají a rozdávají karty, aby se pak dvacet minut blafovalo a nakonec vše vyvrcholilo v posledních pěti minutách finálním zvratem. Ten sám o sobě není špatný, ale do lepšího hodnocení film nevytáhne...65% ()

bourec

Škoda času. Komorní blebt, kterých jsem viděl už tolik, že ani koment na to není. Jestli zastáváte názor, že film je zejména zábava, tak tohle je přesně pravej opak. Od dvacátý minuty budete koukat po čase, jestli to už končí. 40%. ()

Juto

Tento príbeh nie je nový, ani nijak originálny ale má dobré dialógy a herecké výkony. Zvrat na konci som tak trochu predvídal, že prichádza, ale napriek tomu bol prekvapujúci akým spôsobom ma emocionálne zasiahol. Vizuál, ktorý vidíte, je pekný, dáva vám pocit starého módneho thrilleru. Chémia medzi hlavnými postavami je tiež vynikajúca a príbeh zachováva v napätí. 6,5/10 ()

Motinski

Ako konverzačný film sledujúci tragickú udalosť, minimum postáv, prelínanie minulosti so súčastnostou je výsledok nemastný, neslaný, no nie úplný prúser. Hlavne vďaka dvojke Pine/Newton. Čakal som ale viac trileru, viac drámy, viac zvratov aj prepracovanejšie pozadie. Zápletka si to vyslovene pýtala každou ďalšou scénou. Hodnotenie najviac ťahá dole záver. Ten mi ukážkovo vyfučal do prázdna a ešte k tomu som ho očakával skoro od začiatku (čo mi možno nie každý uverí). Námet nie je vôbec zlý, dopad aký mohol mať na diváka bol ale takmer nulový. Za chvíľu zabudnem že som film videl. ()

Johnny.ARN

Konverzačná flasbacková špionážna dráma o jednom únose lietadla kozojebmi, pár zrád a informačných hrách. Pine tu konečne nevyzeral jak na drogách, a pokiaľ ste nastavení na "dlhý a nudný" film, ktorému ale musíte venovať plnú pozornosť aby vás skutočne zaujal, toto je pre vás. 3 z 5 ()

drackula

Ničím výnimočná konverzačne ladená špionážna dráma. Má to zopár fajn momentov, ale nič čo by to vytrhlo z vôd priemeru. 60% Amazon ()

JohnSmith

Pomalu a zvolna plynoucí thriller, který nenudí. Příjemná konverzačka, kterou bych zrovna u Pinea nečekal, ale zadařilo se. Není to žádné převratné dílo, ale neurazí. ()

sedm.1

All the Old Knives je vážně parádní a silně nedoceněný thriller, kterému já osobně nemám prakticky co vytknout, tedy možná snad až na obsazení Thandiwe Newton, kterou osobně skutečně nemusím, jelikož mi přijde opravdu hodně moc nesympatická a nepohledná, a to se tu může svlékat jak chce, to jí naopak spíš ale ještě jen ubere, protože nemá co nabídnout ani v tomto ohledu, jinak ale opakuji, pro mě tato podívaná představuje vážně výbornou žánrovou záležitost. V první řadě samozřejmě musím zmínit nadprůměrně fungující zápletku, odehrávající se v několika časových rovinách, což sakra můžu, a zde to prostě funguje na podtrženou jedničku, postupně jsou zde totiž díky tomu odhalovány veškeré karty, poodhalující postupně strhujícím způsobem pozadí celé události a je to zpracováno tak šikovně, že díky tomu zde pak úžasně funguje i parádní napětí a gradace, která následně vyvrcholí v úplném závěru hned dvěma strhujícími zvraty, které mě posadily na zadek a moc, moc jsem si je užíval, i když tedy je zároveň i pravdou, že námitky proti jejich jemné kostrbatosti a hlavně vypočitatelnosti jsou asi také na místě, mě to ovšem vůbec v tomto případě nevadilo, já na ně skočil i s navijákem a oba ty zvraty mě skutečně hodně oslovily a bavily. Skvělý je jinak i casting, tedy až na zmiňovanou Thandiwe, určitě za výraznou pak musím označit i atmosféru a chybou by bylo opomenout emoce, které po celou dobu působí též velice silným dojmem, o závěru ani nemluvě. Zkrátka tato podívaná je prvotřídní žánrovkou, které nechybí vůbec nic a jen mohu zopakovat, že se jedná o neprávem opomíjený a podhodnocený filmový zážitek. ()

Adramelech

To byly zlaté časy, když se islámský terorismus omezoval pouze na únosy letadel. Dnes je svět v horším stavu, než byl dřív. K čemu jsou všechny ty tajné služby, co dělají a pro koho vlastně pracují, když nedokázaly zajistit, aby poměry ve světě zůstaly aspoň jakžtakž snesitelné? Jinak se v tom filmu hlavně jenom kecá. Zhruba v polovině mě přestalo zajímat, jak to dopadne. Nicméně jsem film dokoukal až do konce. ()