Osudy obyvateľov jedného domu, ich hľadanie životnej plnosti, lásky a zmyslu ľudskej existencie. (STV)

Flego

Obludná konštrukcia polemizujúca na tému náhody, siahodlhé pitvanie sa v existencionálnosti... také je umelecko-intelektuálne filozofovanie obyčajných obyvateľov počas jednej sobotňajšej noci... Príbeh je v mnohom úplne odtrhnutý od všednej reality ľudí. Dvojica Machata - Strnisková ako rozprávači nás uvádzajú do tohto sveta a divák oceňuje krátku minutáž projektu. Piate hodnotenie, tretí komentár. ()

retroslovak

Tak mne osobne sa tento film celkom páčil. Bolo to zaujímavé, samozrejme príbeh nech v tom nikto nehľadá žiadny. Páčili sa mi rôzne myšlienkové pochody vo filme ako aj samotní herci. Uznám, tento film nie je pre každého. Preto rád zbieram všetky slovenské filmy. Vždy sa nájde niekto, komu sa ten daný film zapáči, hoci niekedy, ako v tomto prípade tých ľudí nemusí byť mnoho. Možno by sa tento film hodil skôr, ako rozhlasové spracovanie - rozhlasová hra a práve preto má také nízke hodnotenie. Každopádne som veľmi rád, že som toto televízne dielko mohol zhliadnuť a mať ho vo svojej filmovej zbierke. ()

PatoP

Toto bolo tak o ničom, tak zbytočnú inscenáciu aby jeden hľadal! Chcel by som poznať dôvod pre koho to bolo natočené, a kto to schválil do výroby. Tá jedna hviezda odo mňa je až až, aj to som to prepískol. Ach jaj, iba z úcty k účinkujúcim. ()

fugyx

Och. Môj. Bože. V knihe toto životné filozofovanie zrejme vyznie zaujímavo, ale tutok to hraničí s desnosťou. "Keby bol Orientálec, veril by na fátum." + Karol Machata, Viera Strnisková, Peter Rúfus, Jozef Šimonovič, Štefan Kožka, Alojz Kramár. ()