The Darkest

ricci.s

Párik sa vyberie preskúmať jaskyňu do hôr, no čoskoro zistia, že ich niekto sleduje a budú radi, keď sa dožijú ďalšieho rána. Pred začatím filmu sa objavil nápis, že ho treba pozerať v úplnej tme. A to sedí, rovnako ako jeho názov. The Darkest je totiž jednoznačne ten najtmavší film, aký som videl. Navyše Francúzsko... a jaskyňa? To znelo nádejne, ale asi by som chcel veľa. Napokon sa tí dvaja do tej jaskyne ani nedostali. Takže nám musí stačiť, že pobehujú v úplnej tme, počujú divné zvuky, vidia ducha, a už ani sami nevedia, v akom univerze sa to nachádzajú, a či sú živí alebo mŕtvi. Atmosféru tu pochopiteľne vytvorili ľavou zadnou, no nevydesili ani omylom. Pri tých blikajúcich svetlách baterky sa mohli mnohokrát pokúsiť o nejaký šok. Lenže to by nesmeli byť tvorcovia úplní amatéri. Očividne si neuvedomili, že tmavý ešte nemusí znamenať desivý. Práca s hudbou a zvukmi je žiaľ natoľko mizerná, že tento horor svoj účel vôbec nesplnil. Aspoň to bolo krátke. ()

kaylin

Francouzský horor „The Darkest“ chce hrát na komorní prostředí a také na jednoduchost. Atmosféru buduje způsobem, který se tak nějak nabízí, ale přitom by měl být funkční. Nemůžu si ale pomoct, sledování tohoto filmu mi prostě nic nedalo. Nejsou zde momenty, jež by skutečně stálo za to. Je to takový odvar známého a viděného. Krátká stopáž ale rozhodně potěší. ()