• Indie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Indie, 2017, 167 min

S.S. Rajamouli

Senthil Kumar

Taky patříte mezi ty, co brečí, že se točí málo kvalitních fantasy? Tahle bollywoodská sranda strčí všechny hollywoodské blockbustery do kapsy. Hobit se před ní krčí někde v koutě. Je to extrémně přehnané úplně ve všem - v akčních scénách, hereckých výkonech, soundtracku, ale šlape to tak neskutečně, že tomu po chvíli nelze nepodlehnout. Akce je krásně přehledná s originálními nápady. A když už si myslíte, že scénu, ve které hlavní hrdina jede na krávách, nic nepřekoná, přijde na závěr zcela epická bitva, během níž bojovníci překonávají hradby tím, že se nechají vystřelovat z palem. Vlastně to ani nejde popsat, to se musí vidět.(21.10.2017)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $20,186,659Tržby Celosvetovo $297,800,000▐ Pokračovanie úspešného Indického filmu (ktoré je vlastne predpríbeh) má opäť svoje čaro, príde na úžasné veľkolepé scény, dychberúcu akciu, šikovnú pestrofarebnú kameru a taktiež nechýbajú krásne naaranžované piesne. Nechýba ani dramatická osnova, dejové zvraty, elektrizujúce romantické scény, máme tu aj primeranú ľahkosť scén, ktoré dokážu príjemne pobaviť. Nevadí ani slušná dávka minutáže, dobre to ubieha je stále na čo pozerať. /80%/(23.8.2017)

Velkolepé, omamující, ohromující.... Majestátní. Přesně takový je snímek plný fantastických staveb a heroických scén evidentně inspirovaných komiksovou estetikou. Děj je nádherně přestřelený: v královské rodině se její příslušníci vraždí a zrazují tak, že vedle toho i Hamletovic famílie působí jako vroucně se milující rodinka. Hrdina překonává fyzikální i jiné zákony, královna je přes své chyby mocná i ve chvíli pádu. Povolání královny na tomto dvoře bylo vůbec velice obtížné, vladařka se musela vyrovnat nejenom s intrikami, ale musela také provozovat extrémní walking a nebojácně procházet ohněm či neustoupit před rozzuřeným slonem. Hlavního padoucha ani nemrzí ztráta trůnu a potupná smrt, ale to, že mu vzali zajatkyni, ženu jeho zavražděného bratra, kterou držel v okovech a potupě 20 let. Uvědomila si vůbec náhle osvobozená královna, že ji její trýznitel vroucně miloval? Vždyť on ani nežádá o svůj život, žádá ji, aby zemřela spolu s ním. Je to láska sadistická, ale také zoufale silná. ____ Samozřejmě, je to legrační, ale zábavným a ohromujícím způsobem. Nejlíp to shrnul jeden z kluků, co šli přede mnou z kina: "V hollywoodským filmu, když se něco stane, tak jsi už čekal, že se to stane. Ale tohle se čekat nedá..."(29.10.2017)

Přítel pravil-ten chlap je nesympatickej až běda, torby má jak křeček a je tlustej, to teda nedám - a zmizel s kompem si narvat do hlavy další tři díly Hra o trůny. A já odpovídám - není každej šílenec na kole co ujede za šest měsíců pět tisíc kiláků, není tlustej, jenom bytelnější, má hezkej úsměv, tak co se ti sakra nelíbí????no...fakt zajímavý, romantika jako hrom, exteriéry vytvořené ólalá a bitva super. Taková krásná pohádka pro dospělé.(11.1.2018)

Právě jsem se synem dokoukal oba díly, které jsme však vydatně museli přetáčet neboť Bollywoodský styl kdy si prostě film udělá z ničeho nic "pauzu" a začne se zpívat i tancovat není lehce stravitelný. Komediální a naprosto nesmyslně přehnané scény se střídají s dechberoucími záběry kdy divák musí uznale pokynout. Celkově však je to barevná šílená jízda, která mi přijde jako takový Disneyland, tím také Bollywood v podstatě je. Jinej svět a jiná filmová kultura.(28.1.2018)