• Indie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

Indie, 2017, 167 min

S.S. Rajamouli

Senthil Kumar

Rozpočet $40miliónovTržby USA $20,186,659Tržby Celosvetovo $297,800,000▐ Pokračovanie úspešného Indického filmu (ktoré je vlastne predpríbeh) má opäť svoje čaro, príde na úžasné veľkolepé scény, dychberúcu akciu, šikovnú pestrofarebnú kameru a taktiež nechýbajú krásne naaranžované piesne. Nechýba ani dramatická osnova, dejové zvraty, elektrizujúce romantické scény, máme tu aj primeranú ľahkosť scén, ktoré dokážu príjemne pobaviť. Nevadí ani slušná dávka minutáže, dobre to ubieha je stále na čo pozerať. /80%/(23.8.2017)

Syntéza antické tragédie, výpravného hrdinského eposu a ryzího Bollywoodu vrcholí. Příběh zrady, krve, mečů, závisti a nenávisti. Jaký otec takový syn, lhostejno či Amarendra nebo Mahendra, syn nadčlověka je zase nadčlověkem a jmenuje se zase Baahubali. Druhý díl sice postrádá tak velkolepě zábavnou podívanou jakou byla bitva s negroidními skřety v jedničce, ale celá vizuální stránka filmu je samozřejmě opět okouzlující, dočkáme se i jednoho hodně originálního způsobu překonávání městského opevnění a závěrečný souboj Mahendry se strýčkem dobře pobaví. Taky se myslím o něco drsněji hraje na divákovy city a nejedno sárí v indických kinosálech bylo jistě zmáčeno proudy slz. Z herců mě kromě zlého strýčka zaujaly i obě hlavní herečky, královna matka i její snacha přesvědčivě působily jako sveřepé bestie. Běda mužům, kterým žena vládne. A stejně jako minule důrazně doporučuju jen a pouze telužský originál a ne hindský dabing.(26.6.2019)

Právě jsem se synem dokoukal oba díly, které jsme však vydatně museli přetáčet neboť Bollywoodský styl kdy si prostě film udělá z ničeho nic "pauzu" a začne se zpívat i tancovat není lehce stravitelný. Komediální a naprosto nesmyslně přehnané scény se střídají s dechberoucími záběry kdy divák musí uznale pokynout. Celkově však je to barevná šílená jízda, která mi přijde jako takový Disneyland, tím také Bollywood v podstatě je. Jinej svět a jiná filmová kultura.(28.1.2018)

Už si tvůrci MCU uvědomili, že Baahubali bez problému zastoupí (skoro) všechny Avengers? Létá jako Spider- Man, sílu má jako Hulk, s kladivem to umí jako Thor, se štítem jako Captain America a z luku střílí líp než Hawkeye. Navíc se v počítačové animaci cítí jako doma. A ani by nepotřeboval žádnou cool přezdívku. A přestože "milostná" lukostřelba byla super, nemůžu jít s hodnocením výš, neb toho všeho na mě bylo přece jen trochu moc.(8.7.2019)

To sa tak jedného dňa rozhodnete pozrieť bollywoodsky hit, aby ste sa zasmiali nad očakávanými indickými šialenosťami, no a po čase si uvedomíte, že vás zaujal samotný príbeh a Baahubalimu držíte poriadne palce. Prabhas stvárňujúci hlavného hrdinu je skutočne borec. Keď si odmyslíte miestami mimoriadne nevydarené CGI zábery, zostane vám pozoruhodné a zábavné fantasy, ktoré sa prakticky vôbec neberie vážne.(18.8.2019)