• nemer
  *****

  Sice amatérsky natočené, ale natolik atmosférické a poutavé hereckými výkony, že svého času mě seriál oslovil a dokonce bych ho před cca 10 a více lety řadila mezi kultovní. Pěkně zpracovaný přerod normálních kluků v gangstery vlivem okolností. Spíš akční telenovela, do krimi/dramatu má daleko. V okolí na seriálu ujíždělo i dost žen, hlavní hrdinové měli svoje kouzlo, které ale mužský divák asi těžko odhalí :)(15.3.2015)

 • The Graduate
  *****

  Výborný seriál, pamatoval jsem si ho ještě z vysílání na Nově a teď jsem ho asi po sedmi letech znovu zhlédnul na Youtube v původním znění s titulky. Už jenom parádní hudba a znělka a skvělý Sergej Bezrukov by zajistili minimálně dvě hvězdičky, zbytek další dvě. A protože mě seriál neskutečně bavil a abych vyvážil nesmyslně nízká hodnocení a odpady (ty snad můžou být způsobené jenom absolutní rusofobií), přidám brigadýrům i tu pátou ;) P.S.: Neodpustím si poznámku k některým komentujícím: opravdu si myslíte, že hodnotit 15 dílný seriál po zhlédnutí pouze prvního dílu, je dobrý nápad? Nebo že vaše neorientace v ději, poté co od seriálu odejdete, je chybou tvůrců? :)(20.4.2014)

 • #47
  ***

  Seriál z prostředí ruské mafie od ruských tvůrců. Určitě se jedná o atraktivní téma a mohlo by to dopadnout zajímavě, už v prvním díle mě zaujala právě již zmíněná realističnost, kterou většinou těžce postrádají západní akční filmy či seriály. Zatím začnu na 4 hvězdičkách...uvidíme........................................no tak po asi 7 dílech snižuju na 3, člověk pořád čeká kdy se to nějak výrazně rozjede, kdy se konečně rusáci ukážou jako nejdrsnější mafiáni pod sluncem...ale zatím je to pouze čím dál nudnější...(12.7.2006)

 • Sarkastic
  ***

  Хорошо Алексей Сидоров, очень хорошо. To jsem si bohužel říkal snad jen pár počátečních dílů. Byl jsem mile překvapen, že nám Бригада celkem věrohodně nastínila kriminální scénu v Rusku, které nechyběla určitá realičnost, přirozenost a brutalita. Hlavním hrdinům jsem docela fandil, ale pak jsem se začal s přibývajícími díly docela nudit. Příběh začal nabývat na naivitě a začal mu docházet dech, až to bylo moc málo akční i na mě (a to je co říct :-)). Rozhodně jsem pro to, aby se naši slovanští příbuzní pokusili o něco nového v tomhle směru, ale doufám i za ně, že to zvládnou lépe.(18.3.2008)

 • Florfila
  ****

  Tohle je jedna z mých top jízd. Natočeno je to sice dost hrozně, ale nějak mě ty jejich mafiánské osudy berou. Celkově mám ráda mafiánské prostředí a to ruské je obvzláště peprné. Sergej Bezrukov je k sežrání. Jeho odhodlanost a drzost mě uchvacuje. Politické machinace jdoucí ruku v ruce s největším podsvětím. Těžká klasika. Myslím, že i u nás v ČR by se dalo něco takového klidně natočit. Osudy těch čtyřech jsem zhltla prakticky na jedno zhlédnutí. A mohla bych na to koukat pořád.(18.12.2012)

 • - Originální soundtrackové album obsahuje citace z poslední epizody, které odhalují velký "spoiler". (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - V deváté epizodě, dy Fil (Vladimir Vdovichenkov) se Sašou (Sergey Bezrukov) mluví o zrádci, mají za sebou plakát k filmu Smrtonosná past 3 (1995). Tato epizoda se však odehrává v roce 1994, tedy rok před natočením akčního filmu. (Žralok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace