Brigada

• Rusko Бригада
Rusko, 2002

Kamera:

Jurij Rajskij

Igor Pismennyj, Sergej Garmaš, Anatolij Bělyj, Natalja Kislicyna, Oleg Vasilkov, Alexandr Vysokovskij, Jevgenij Běrezovskij, Michail Žigalov (více)

Série(2) / Epizody(15)

Recenze uživatele Falcor k tomuto seriálu (1)

Brigáda (2002) (S01)

Jak seriál běží, tak se mění hodnocení, takže na konci dodatek............................Americká gangsterka v dlouhém východním hávu. Nemyslím to zle, je óčeň charóšaja. Od 5ti hvězdičkových populárních akčních seriálů ji však sráží (pozor, po shlédnutí prvních dílu) občasný jemný nádech kýčovitosti a naivity. No, je to koneckonců divoký východ, nejsem jím odkojen tolik, abych vzdychal a ronil slzu vždy při pohledu na to, že mladí nadějní budoucí mocní s nedlouhou životností se formují v podstatě všude ve světě stejně. Jen to prostředí, kde dosud 90% každé "slušné" rodiny tvoří bývalí příslušníci udatné sovětské armády a jejich děti, je nakloněno řádnému uvědomění si svého místa v agresivní společnosti trochu víc. Navíc, když je například v 1. díle nejpopulárnějším videem Rambo 1. Však předpokládám, že i naši bývalí východní sousedé vědí, že Rambo nebyl jen jeden a určitě nás při tom dlouho nenechají a přiblíží se našim, akční komercí zmlsaným a otupělým, jazýčkům ještě víc. Jako odkaz západnějšímu světu jej však zvolili filmaři výtečně. Naštěstí zde nakrásno ukázali, že současné ruské filmové akční (nejen) kriminálky strčí nejeden současný západní trhák ve své surovosti a reálnosti do kapsy. ................a nyní dodatek: opraveno ze 4 hvězd na 3 (i tak jich mají tam na východě dost), té naivity, kýčovitosti a divadelní názornosti je tam až moc. ()