Titanik: 20 let poté s Jamesem Cameronem (TV film)

Titanic: 20 Years Later with James Cameron

Dokumentární

USA, 2017, 45 min

James Cameron

Jako vždy, Jim odvedl skvělou práci. Byť v roce 2012 v dokumentu Poslední slovo chtěl za pitvoření v tom, co se vlastně v noci 1912 s lodí stalo, udělat tlustou čáru, opět mu to nedalo... Opět předvádí potopení lodě na banánu, ale už mu nestačí jen počítačová simulace, musel si vytvořit model. Fajn byl taky test, jak rychle se dají spustit záchranné čluny. Pro titanology povinnost a doufám, že Jima jeho posedlost Titanikem ještě neopustí a dočkáme se v budoucnu dalšího dokumentu.(22.1.2019)

• vojaksvejk

Takže zoberieme si jedného režiséra, ktorý nevie o vede ani hovno, akceptujeme jeho teóriu, podľa toho narežeme modelček lodi a ten sa potom potopí podľa našich predstáv. "Fantastické!" Ani raz za celý film nespomenú, že vo filme sa loď zlomila tesne za tretím komínom, no zrazu zistili, že to bolo pred ním... "Vedec" Cameron poučuje všetkých, ako to malo byť. Skrátka trápne...(1.9.2018)

Videl som všetky dokumenty o Titinicu s Cameronom a mám pocit, že ich ešte pár uvidíme. Celkom sranda ako sa v tom James šprtá, ale na druhú stranu porovnanie s filmom, že koľko vecí je presne postavených, či rozhovor o tom ako sa páčil film rodinám, ktorý mali predkov na Titanicu, alebo výpočet či by sa zachránilo viac ľudí, ak by bolo viac záchranných člnov, to sú všetko zaujímavé fakty, no a nakoniec sa samozrejme rozoberá potopenie Titanicu, ktoré Jamesovi nedáva spať. Videl som už veľa dokumentov o Titanicu, ale Jim nám zas všetkým ukázal, že je stále o čom hovoriť. Celý dokument môžte vidieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=zaR_h23R-pQ 90% - 5*(25.1.2018)

Pěkné připomenutí slávy filmového Titaniku i snaha o aktualizaci poznatků o posledních chvil této lodě. Za to velký palec nahoru a v podstatě vše, co jsem od toho očekával jsem i dostal. Zamrzelo snad jen jediné... a to že pro znalce této lodi nebylo řečeno nic nového. Jen to, co už bylo k vidění v dokumentech z roku 2012 a později. 80%(10.6.2018)

Jsou i lepší dokumenty o Titanicu, ale ta Cameronova posedlost Titanicem a tím, jestli ten film natočil absolutně správně, je strašně nakažlivá. Já jsem sice Titanicem také docela slušně posedlý, ale ani zdaleka ne tak brutálně jako Jim. Nechybí tady nezbytná rekonstrukce potopení i rozhovory s potomky cestujících a všechno je to nesmírně zajímavé a nesmírně nakažlivé, to nadšení je fakt bezva. I já jsem si v den výročí jako každý rok na příběh té úžasné lodi vzpomněl a Jimovi za další dokument o ní patří velký dík. Není v něm sice nic extra nového, ale něco se přece jen - a není toho úplně málo. A teď už jen čekám, kdy Jim ohlásí, že natočí remake svýho vlastního filmu. 90%.(20.4.2018)