Mýty a monstra

(TV seriál)
  • Velká Británie Myths & Monsters
Dokumentární
Velká Británie, 2017, 6x45 min

Pořad zavede své diváky na cestu bájnou evropskou krajinou. Přiblíží počátky některých nejznámějších legend tohoto kontinentu a prozkoumá, proč se tak dlouho zachovaly. V jednotlivých dílech se zaměříme na tematicky propojené mýty z celé Evropy. Odborníci z předních britských univerzit vysvětlí minulost, z níž tyto příběhy vycházejí, a přiblíží nám v nich skrytý význam. Tyto čtyři mýty pak vzájemně propojuje jeden centrální příběh, který se ocitá v každém dílu. Pořadem provádí Nicholas Day a samotný mýtus nám oživí fantastická animace vytvořená speciálně pro tento seriál. V jednotlivých dílech si odhalíme podivný původ známých pověstí a představíme si univerzální podněty, které se vyskytují i za těmi nejbizarnějšími mýty a monstry. (Viasat)

TV spot

slunicko2

270 minut vznešené nudy. 1) Čtyři a půl hodiny nás provází komentář v rozsahu dvou stránek A 4 naředěný moudrostmi, že by koně nenapadlo, že by to mohlo být jinak._____ 2) K tomu sledujeme ilustrace z knih._____ 3) O akci se postará švenkující kamera, která se pomalu přibližuje či vzdaluje nějakému detailu v zobrazovaném obrázku. Občas jsme svědky i zběsilé animace, kdy jinak nehybný pes například lehce zavrtí ocasem._____ 4) Nehezký zážitek potvrdí i špatná výslovnost francouzských jmen v českém dabingu. Autoři zřejmě netuší, že Angličané vyslovují francouzská jména po svém, což je v pořádku v Anglii, ale rozhodně ne v Česku. ()